Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babárol lemondani?

Koraszülött babárol lemondani?

Figyelt kérdés
Ha koraszülött lenne a baba le lehet róla mondani a kórházban ?

febr. 28. 20:05
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/105 anonim ***** válasza:
92%

Az időre született, egészségesről is lemondhatsz.

Egyébként, hacsak nincs már születés után látható komoly gond, a koraszülötteknél vagy bizonyos szinten oxigénhiánnyal született gyerekeknél gyakran később lesznek gondok, még ha születés után közvetlenül nem is látszik. Mint tanulási nehézség, hogy csak egy példát hozzak, ami iskoláskorban derülhet ki.


Te úgy is lemondanál a gyerekről, hogy esetleg mi van ha x év múlva lesz emiatt valami gondja? Inkább nem minősítelek...


Engem riogattak 29 hetesen, hogy esetleg IUGR miatt korábban meg kell születnie a fiamnak, de fel sem merült bennem ilyen gondolat, ami benned.

febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/105 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk aki ilyen miatt lemond a gyerekéről én annak nem engednék másik gyereket se hogy megtartson
febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/105 anonim ***** válasza:
92%
És ha lemondasz és később kiderül, hogy egészséges?
febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/105 anonim ***** válasza:
83%

Vagy ha később derül ki a gyerekedről,hogy beteg?


Az én lányomról 3 hetesen derült ki,hogy beteg. Na,ilyenkor mi van? Elviszed egy kontrollra,és otthagyod? Ez nem így működik...


5 évesen mondták ki róla, hogy autista. Hagytam volna a gyógypedagógusnál?


Amúgy a férjem 32 hétre született. Halláskárosodása van. Ennyi. Szerintem kis ár az életért!!

febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/105 anonim ***** válasza:
85%

Ilyet még nem hallottam. Hihetetlen. Nekem a 42 hétre született túlhordott babámat újra kellett éleszteni, oxigén hiányos állapotban volt és fertőzést kapott. Küzdöttünk az életéért. Eszembe sem jutott volna, hogy lemondjak róla, pedig sok baja volt. Csecsemő korában volt gond a mozgàsfejlődésével, későn kezdett el beszélni, sokáig beszedhibas volt, de ép egészséges. Az iskolát egy évvel később kezdte de jó tanuló, teljesen átlagos gyerek. De ha sérült lenne akkor is... Én nem is értem.

Azt értem, ha valakinek konkrétan megmondjàk pl genetikai vizsgálaton hogy a baba súlyosan sérült, döntse el megtartja vagy nem, de hogy valaki eleve lemond egy koraszülöttről, mert annak nagyobb az esélye, hogy valami baja lesz! Uram irgalmazz!

febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/105 anonim ***** válasza:
43%

A kérdésre válaszolva, szerintem igen. Sokan ott hagyják a down kóros babákat is pl.

Nem tudom mi a jogi forma utána, azért biztos van valami.

Egyébkent nem leszek népszerű, de én megértem a kérdezőt.. nekem pl van egy 5 éves kisfiam, ha bármi baj lenne vele természetesen soha nem mondanék le róla. De ha születne egy testvére (amit nem tervezünk egyébként) és kiderülne akár születésénél vagy x idővel utána én biztosan nagyon megfontolnám a lemondást/intézetbe adást. Nálam mondjuk ilyen felvetésnél az egészséges gyermek érdeke motivál. És tudom majd most jön az hogy ha vele történne valami akkor is eldobnám-e. Nyilván nem, de szerintem a 2 helyzet össze sem hasonlítható.

(Egyébkent én koraszülött babáról nem mondanék le, de akiről biztosan tudnám hogy pl értelmi elmaradással járó betegsége van, arról igen)

febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/105 anonim ***** válasza:
81%

Jaj mar, megvan az esély hogy koraszülött lesz.

Nekem is ezt mondták erre mindkét gyerekemet tulhordtam.

Az az igazság, hogy idióta vagy .Benned növekszik a gyereked és ha megszületik idő előtt eldobnad..Szégyen az ilyen nő.

febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/105 A kérdező kommentje:

Én döntésem és kész . Csak érdekelt, hogy le lehet-e mondani róla. A többi véleményetek meg nem számít az a ti életetek , ez meg a miénk.


Köszi a válaszokat :)

febr. 28. 21:16
 19/105 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik gyerekről le lehet mondani.
febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/105 anonim ***** válasza:
95%

Bocs az offért utolsó. De mi az hogy le lehet mondani bármelyik gyerekről? Ezt nem nagyon tudom elképzelni. Egyszercsak fogja magát az ember, besétál a gyámhivatalba pl és otthagyja? Mindenféle jogi vagy egyéb körülmények nélkül.

Még azt el tudom képzelni, hogy súlyos fogyatékosságú gyerekről le lehet bizonyos módon mondani, de hogy pl egy egészségesről? Simán engedik a hivatalos szervek?

Nincs semmilyen kötelezettség a gyerek meg mehet a levesbe?

(Nyilván itt most nem az olyan helyzetekre gondolok, hogy pl kiemelik a családból mert alkoholisták a szülők vagy mert erőszak áldozatai, mert azoknak a gyerekeknek gondolom bárhol jobb. De hogy simán eldobhat valaki egy gyereket akkor is ha jól szituált és meg tud adni neki mindent, csak mert meggondolta magát pl?)

febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!