Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok jó anya?

Nem vagyok jó anya?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 éves és 4 hónapos gyerekem.

Nem szeretek velük lenni, a naggyal nem köt le a játék, sokat sétálunk, unom amiket mesél, de meghallgatom válaszolok rá. Sokat sírok, hogy én ezt nem akarom, nem szeretek a gyerekeimmel lenni. Szinte idegesítenek. Miért van ez? Lehet ebből még valamit kihozni? Vagy inkább menjek vissza dolgozni és aa férjem maradjon q gyerekekkel?


márc. 14. 09:10
1 2 3
 1/23 babyboom567 ***** válasza:
83%

A kérdés az,hogy minek szültél akkor másik gyereket?

De simán lehet szülés utáni depresszió is.

Mindenesetre jó sz@r életnek néztek elébe,ha nem találtok valami megoldást.

márc. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Azt én se értem, hogy a másodikat miért vallaltad.
márc. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem szülés utáni depressziótól szenvedsz.

Nem vagy rossz anya, csak segítségre van szükséged.

Keresd fel a háziorvost vagy a védőnőt (amelyikük iránt nagyobb bizalommal vagy) és oda fognak irányítani ahol kapsz segítséget. Ha anyagi lehetőségeitek engedik, akkor fordulhatsz azonnal magán szakemberhez is.

Kitartást neked! ♥

márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az is megoldás lehet, hogy az apuka marad otthon, ha anyagilag meg tudjátok oldani. Beszéltetek erről vele? Ha csak kiégés, szülés utáni depresszió (simán lehet, egy 3-4 éves gyerek szintjén mozogni mentálisan borzasztóan kimerítő tud lenni + ott a pici) akkor lehet ennyi elég lesz, de azért egy pszichológus sem ártana, a gyerekek, a házasságod és magad miatt is. A naggyal kapcsolatban korábban nem érezted ezt? Pedig akkor még rosszabb szerintem, amikor még nem is lehet "értelmesen" beszélgetni velük, ráadásul oviba is csak 3 évesen kezdett járni, gondolom. Nem voltak kétségeid a 2. vállalása előtt?
márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
86%
Én is nehezen éltem meg a mindennapokat a lányommal 4 éves, de mióta várandós vagyok teljesen megfordúlt ez a dolog. Kilehet jönni ebből az állapotból. Sokat viszem játszótérre vagy társasozok vele rengeteget, mert az leköt engem is meg a gyereket is. Szoktam venni neki ilyen vasalható gyöngyöket vagy mik azok, kirakjuk együtt és levasalom. Ezek a dolgok összehoztak minket.
márc. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a lányommal nem, de a fiammal ugyanígy éreztem

Hogy minek kellett szulnom másodikat, utálom magam, tönkretettem a nagylányomat, hogy a nyakára hoztam egy folyton síró csecsemőt.

Felkeltem mert muszáj volt, elláttam a kicsit mert muszáj volt.

Teltek a napok, és azt vettem észre, hogy egyre könnyebb.

Már nem arra gondoltam, hogy minek kellett, hanem, hogy jobb lesz, mindig jobb lesz.

És jobb is lett

A kicsi két éves már, és nagyon szeretem, imádom, már nem.csak azért kelek fel mert muszáj, már jókat játszom vele, a naggyal is többet tudok foglalkozni.

márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy mióta megvan a második, azóta érzem ezt. Nemtudom miért vállaltam a másodikat.. Nagyon nehezen élem ezt meg, pszichológust kerestem, pénteken lesz az első beszélgetés, remélem segíteni fog. Ami nehezit az életünket, hogy külföldön élünk, nincs segítségünk, én vagyok úgy kb 0-24 a gyerekekkel, amióta a második megszületett nagyon társaságom sincs. Szoktam játszani a naggyal, viszem játszótérre, próbálok kedves lenni vele és türelmes, de mindennap azt várom, mikor érkezik már q férjem, hogy kicsit átvegye a gyerekeket. Plusz nehezites, hogy a lányom csak délig maradhat oviban, mivel én nem dolgozom és itthon vagyok a kicsivel. Napi 4km sétálok csak az oviba és délután is megyünk sétálni/játszótérre. Alig tudok aludni, és elfáradtam úgyérzem.
márc. 14. 10:25
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
Ettől mindenki meghülyülne. Semmi felnőtt társaságod nincs. És semmilyen felnőtteknek való programod. Csak úgy leszel jobban ha szerzel ismerősöket, akikkel tudsz beszélgetni. És szerzel valakit aki vigyázni tud a babára, amíg te elmész és csinálsz valami olyat, amit szeretsz csinálni. Vagy a babával mész, de szerintem nehezen megoldható, mert akkor őt is el kell látni közben. Ameddig nem tudod ezeket összehozni, addig felesleges a pszichológus. Nincs olyan ősanya, aki bírná azt hosszútávon, hogy egy 4 éves és egy kisbaba az egyetlen társasága.
márc. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Sajnos, nincs aki vigyázzon a kicsire, a férjemnek most nagyon sok a munkája, nyáron már jobb lesz. Szeretném a jogosítványt meszerezni, de nincs aki vigyázzon a gyerekekre, így júniusig ezzel is várnom kell. Ha sikerül is valakivel találkoznom a gyerekek akkor is ott vannak.
márc. 14. 10:51
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha ez vigasztal, teljesen megértelek és majdnem ugyanebbeb a cipőben is vagyok. Van egy 5 éves meg egy 4 hónapos itt.

#6-os válaszolóval teljesen azonosulni tudok. Annyi különbséggel, hogy engem annyira frusztrál, fáraszt és idegesít az egész helyzet, hogy hiába sajnàlom a “nagyot” nem marad rá lelki erőm a fizikai és a lelkiállapotom miatt.

Sajnos türelmetlen és ideges vagyok mindennap.. alig várom, hogy túllegyünk ezen az időszakon. Csak mindig elkeseredek, mert úgy gondolom, hogy legalàbb 1,5 év míg amig jobb lesz.

Utálom minden napomat, hogy megint itthonülő anyuka lettem. Semmihez sincs kedvem. Megcsinálom, amit kell, de minden napom kínszenvedés. Nagyon nehezen viselem, siratom a “régi” életem, és bár a kicsi nem tehet róla hogy vállaltuk és megszületett, de ha lehetne azonnal visszacsinálnám.

márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!