Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem vagyok jó anya?

Nem vagyok jó anya?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 éves és 4 hónapos gyerekem.

Nem szeretek velük lenni, a naggyal nem köt le a játék, sokat sétálunk, unom amiket mesél, de meghallgatom válaszolok rá. Sokat sírok, hogy én ezt nem akarom, nem szeretek a gyerekeimmel lenni. Szinte idegesítenek. Miért van ez? Lehet ebből még valamit kihozni? Vagy inkább menjek vissza dolgozni és aa férjem maradjon q gyerekekkel?


márc. 14. 09:10
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

#kommentelő.

Igen nekem is vannak ilyen napjaim, javarészt ilyenek. Próbálok a naggyal játszani és kedves lenni, mert ő nem tehet semmiről.

Minden nap én is azon gondolkodom, hogy vissza csinálnám és elég lett volna csak egy gyerek. Tönkretettem magam és q családot is azzal ,hogy vállaltam még egyet.

márc. 14. 11:03
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Baby sitter?
márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

10# vagyok.

Kérdező, kezet foghatnánk :(

Én is nagyon haragszom magamra. Nekünk tervezett is volt meg nem is. Volt szó róla, de akkor jött amikor még nem jött a határozott elképzelés. Védekezés mellett kopogtatott. Én nem akartam, de a férjem mondta hogy legyen. Belementem. Aztán nekem mindenki igérgetett füt fát, hogy majd segít. Persze nyilván az összes családtag éli az életét, “csinálja a dolgát”. Én meg ülök itthon, legtöbbször egyedül. A férjem rengeteget dolgozik, vab baby sitter heti 2x 2 óra. Én azt a nagyra szánom. De már gondolkoztam rajta, hogy néha muszáj lesz ezt elengednem és csak magamban lennem, mert ebbe teljesen belehülyülök már ami nap mint nap körülvesz. Nagyon ritkán van felnőtt társaságom, néha teljesen elkeseredek.. es a legrosszabb, hogy semmit se tudok csinálni, muszáj ebbe beletörődni és mindent megcsinálni.

(Olyan jó életünk volt…)

márc. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

10, és KÉRDEZŐ, #6 vagyok.


Ne csuggedjetek, ez elfog múlni, és jönnek a jobb, szebb napok..

Annyit hozzá tennék, hogy igen, hiába sajnáltam én is a nagyot, nem tudtam vele foglalkozni.

Pedig nagy szüksége lett volna rám.

A pohár akkor telt be saját magamnal amikor ok nélkül elkezdtem vele kiabálni

(Kiömlött a víz az iskolatáskába)Szegényt annyira leszidtam egy hülye víz miatt, hogy egy hétig sírva fakadtam, ha ragondoltam, hogy szegény lányom milyen szomorú volt miattam.

Ott határoztam el magam, hogy ez így nem mehet tovább, össze kell szednem magam, bármilyen módon.

Pedig a második gyerek is tervezett volt, nem csak besikerult.

márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

Lehet szülés utáni depresszió, de kiégés is.


Nincs olyan szülő aki nem sokkal be, pláne akinek 0 segítsége, 0 felnőtt társasága, csak a 4 fal, 0 tényleges énidő, semmi más inger csak a gyerekek.


Nem kell nyomni a "minek szültél" és hasonló okosságokat, mert bárki lehet ebben a cipőben annak ellenére, hogy tervezett gyermeket vállalt.


Pszichológus.

Ne csüggedj, helyre fognak kerülni a dolgok. Kitartást kívánok.

Próbálj meg heti pár alkalomra babysittert keresni.

márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó Válaszoló!

Köszönöm a bíztatást.. nagyon nehéz helyzet. Nálam sajnos ez már mindennapos. Pedig szegény nagyobbik nagyon igyekszik.

Én nagyon sokat vagyok velük csak én egyedül, és szerintem ez nem segít+ha lebetegszik pl a nagy, akkor még ovi sincs, hogy bizonyos ideig “csak” egy gyerekkel lehetnék. Amikor eldurranok én is mindig nagyon rosszul érzem magam. Igyekszem megfogadni, amit irsz és erre gondolni. De nagyon kilátástalannak érzek valahogy mindent néha.

Biztos jobb lesz idővel, talán, remélem.

márc. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok! 14-es szántam a köszönetet, de 15-ös is nagyon kedves, hogy együtt tud érezni a Kérdezővel ilyen esetben.

Én amugy már voltam pszichológusnál is-csak az a baj, hogy ahhoz is ember kell, hogy egyedül le tudj ülni, akár online is konzultáni. Ha nincs segitseg, akkor szerintem semmi értelme hogy a ugyanúgy a feszkóban legyen akkor is az ember. Ezért nem tudok én sem járni. Ahhoz meg nagyon busás, hogy legalabb akkor ne tudjon az ember magáda koncentrálni. De nagyon hasznos lenne, csak meg kell teremteni hozzá az optimális helyzetet is.

márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

"nincs segítségünk, én vagyok úgy kb 0-24 a gyerekekkel, amióta a második megszületett nagyon társaságom sincs."


Teljesen normális, ebbe mindenki belehülyülne. Igen, az ősanyák is, csak ők nem vallják be.

KELL a felnőtt társaság és teljesen normális, hogy 0-24 órában nem köt le egy 4 éves társasága.

Megoldás, hogy egyrészt csináltok olyan dolgokat, amit azért te is tudsz élvezni pl. társas, kézműveskedés, stb. Másrészt kell az énidő vagy a felnőtt társaság. A pszichológus jó ötlet, mert az is énidő. De kéne babysitter és rendszeres együtt töltött idő, felnőtt program a férjeddel kettesben, gyerek nélkül. Hidd el, ez segít, hogy a gyerekkel is könnyebben el tudsz majd lenni. Meg ne felejtsd el, ez nem örökké tartó állapot: nem lesz örökké 4,5 éves és 4 hónapos a két gyerek. Ismerek olyat, aki szülőként az ovis kort szörnyen élte meg, a "rettegett" kamaszkort viszont már sokkal jobban.

márc. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Segíteni sajnos nem tudok, de nagyon megértelek. Nálunk a nagy 4 éves, a kicsi 8 hónapos és vannak napok, amikor inkább elbújnék. Nagyon szeretem őket, de a kicsi jobb éjszakákon csak óránként kel, a rosszabbakat nem is részletezném. A nagy meg gondolom valamelyest féltékeny és sokszor irtózatos baromságokkal próbálja magára irányítani a figyelmet, pedig direkt vannak olyan napok, amikor vele csinálok esti programot, akkor a kicsi nincs ott. Baromi fárasztó ez. Amikor az ember már az alváshiánytól is zombi és még a naggyal is minőségi időt kellene tölteni. A felnőtt társaság hiánya pedig rátesz egy lapáttal minderre. Amíg csak egy volt, ennyi idősen elmentünk minden délután hosszú sétára, kicsit kiszellőztem, telefonon beszéltem felnőttekkel. Most ez nincs, mert a nagynak nem buli csak úgy sétálni, ha játszótérre megyünk, amint megáll a babakocsi, a kicsi ébred és visít, a hintázás még sokáig nem köti le… de közben a nagy is igényli a figyelmem, szóval az minden, csak nem pihenés, az esetleg ott tartózkodó anyukákhoz nem tudok odamenni társalogni. A délelőtti babaprogramokra amikre a nagyobbal jártunk, csak akkor tudunk menni, ha a nagy éppen nem beteg, de minden második héten itthon van. Szóval elhiszem, hogy ez mocsok nehéz és nehéz látni az alagút végét, de én hiszem, hogy van. Ha kicsit könnyebb lesz a picivel és kipihentebbek leszünk, máris más lesz a világ. Ha majd együtt lehet menni a gyerekekkel programokra, kicsit egymást is lefoglalják, könnyebb lesz. Látom, hogy a féltékenykedés mellett mennyire szeretik egymást, nekem ez ad erőt és megnyugvást, hogy megérte vállalni a másodikat és hosszabb távon így lesz majd jó mindannyiunknak.
márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%
Igen, az vagy. Sürgősen keress fel segítséget vagy add őket örökbe, hogy szerető közegben nolhessenek fel.
márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!