Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikenguru? Melyik a legjobb...

Bébikenguru? Melyik a legjobb kenguru egy 6 hetes babához? Mert nem tudom letenni szinte egy percre sem. (márka, típus)

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 17:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Mi Babybjörn active-ot vettünk, de nekünk szempont volt, hogy 1 éves koráig bele tudjuk tenni, mert sokat utazunk, és a reptérre ez a legjobb megoldás nekünk. Elég drága, de kiváló, gerinctámaszos, a 7 és fél kilós fiammal magamon a bevásárlás alatt sem fájdul meg a hátam, pedig 55 kg vagyok :)

De én nem tudnék benne semmi házimunkát csinálni, félnék, hogy valami baja esik ott elől.

2011. aug. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 xStefix ***** válasza:
77%

(7 kilón felül ne hordozz már elől, mert nagyon egészségtelen!)


[link]

2011. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a linket
2011. aug. 30. 19:32
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

A kenguruk többsége sajnos nem megfelelő:

- nem támasztja meg kellően a babát

- nem megfelelő a baba helyzete: csípőből lóg a lába, és ez nagyon nem tesz jót a csípőfejlődésnek

- a legtöbb kenguru háta merev, a baba háta gerince pedig C alakú, ennél fogva teljesen felesleges kiegyenesíteni a gerincét

- az összes súly a baba lába közötti részre terhelődik, ez különösen a fiúknak lehet rossz, mert herezúzódást okozhat

- a legtöbb kenguruval ajánlják a kifelé hordozást, holott ez a lehető legrosszabb hordozási mód

- a legtöbb kenguruval nem lehet háton hordozni, holott az ember háton hordozásra termett - és ahogy az előttem válaszoló is írja -, 7 kilón felül már nagyon ajánlott háton hordozni, mert egészségtelen.


Szóval a kengurukat nem ajánlom. De! Vannak nagyon jó hordozók, amikben megfelelő a baba helyzete, azaz: enyhén fel vannak húzva a térdei, és terpeszben van a lába.

Ilyen hordozók pl. a kendő, mei tai, csatos hordozó.

A kendőt szerintem ismered.

A mei tai annyiban hasonlít a kendőre, hogy kötni kell, viszont sokkal egyszerűbb megkötni.

A csatos hordozó pedig nagyon hasonlít a kenguru-ra, ugyanis pántjai csatokban végződnek, nagyon könnyű felvenni, viszont - a kengurukkal ellentétben - rendesen megtámasztja a babát mindenhol, ahol kell, és biztosítja terpesztő-guggoló tartást.

Pár link a hordozóeszközről, hordozásról, amiket érdemes megnézegetni:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Bocsánat, hogy ennyire hosszú lett, de remélem segítettem. :)

2011. aug. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy 6 hetes baba nem alszik egész nap egy percet sem??
2011. aug. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
de alszik csak rajtam békapózba vagy ágyba mellettem de nem nélkülem
2011. aug. 30. 20:49
 7/13 anonim ***** válasza:
19:46-os vagyok. Egyébként mi is azért vettünk mei tai-t, mert a babám állandóan kézben akart lenni. Elkezdtük használni, és nagyon megszerettük, és nem csak akkor használjuk/tuk, ha nyűgös, hanem sétához is nagyon sokszor (kirándulásnál is nagyon jó, mert hátrakötve nagyon kényelmes).
2011. aug. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én lányom a kivétel. Állandóan kézben van, így sétálunk órákat, nem lehet a babakocsiba tenni. Vettem mei tait, de sajnos abban sincs el, pénzkidobás volt.....
2011. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21:16-os!

Hát igen, van olyan baba, akinek nem jön be.

Ezért azt mondom a kérdezőnek: mindenképp próbáld ki a kinézett hordozó, és ha nem tetszik valamelyikőtöknek, akkor más fajtát is! Jó hordozást! :)

2011. aug. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

21:16-os vagyok.

Mindenhol azt olvastam, hogy minden baba imádja a mei tait, szinte sehol nem olvastam az ellenkezőjét.

Fél éve próbálkozunk, de sajna nem szereti. Azóta is úton-útfélen a kezünkben, vállunkon alszik el, így megyünk a 2,5 évessel együtt a játszótérre.

Kedves Kérdező, remélem neked szerencséd lesz és szeretni fogja, bármit is veszel.

2011. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!