Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vagy mosható pelenka?

Eldobható vagy mosható pelenka?

Figyelt kérdés

Ki melyiket használja és hogy van megelégedve vele?

A mosható pelenkákba a betéteket bababoltokban lehet beszerezni, és azok is simán kimoshatók mint a külső része?


2012. ápr. 29. 15:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
78%

Mind a kettőt használom. Otthonra mosom mindig (szerintem arra a tetra is jó, csak nagyon sűrűn kell cserélni). Utazáshoz, nyaraláshoz nagyrészt eldobósat veszek.

Bababoltokban szinte semmit nem lehet mosható pelusból beszerezni, mi rendeltük, és egészségpénztárra elszámoltuk. Mindegyik betét kimosható, de vannak még régi típusúak azokat csak 5x lehet mosni, ezek bababoltban és tescoban is kaphatók.

A kakit az eldobósból is ki kell szedni, és lehúzni a WC-n.

2012. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2012. ápr. 30. 16:55
 13/80 anonim ***** válasza:
Moshatóval kezdtük, de nekünk nem vált be.Még fél éves se volt a gyerkőc, de már nem tudta megtartani a pisit, folyton átáztunk, és cserélhettem az egész ruháját. Ráadásul nagyobb méretű a mosható, így az a ruha ami jó a fenekére, felül nagyon laza, szegény gyerek mindig olyan szedett vedetten nézett ki, míg használtuk. De a fő a gond az átázás volt.
2012. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
Eldobható. Kényelmesebb, és higiénikusabb. Ha rendesen cseréli az ember, nem okoz semmi bőrgondot, mert ma már vannak olyanok, amik nem műanyagok.
2012. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
71%

Moshatót.

Én most épp kettőt moshatózok egyszerre. Három gyerek van, és várom a negyediket. Egyébként dög lusta vagyok, ha tényleg olyan nagy feladat lenne, biztos nem csinálnám.

Itt leírtam a véleményemet a mosható pelenkázásról:

[link]

2012. máj. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
64%
eldobható. Nem is gondolkodtam moshatóban. Igaz drága az eldobható, de mindég lestem az akciókat. Így is állandóan van mosnivaló. Nekem macerásnak tűnik.
2012. máj. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
66%
22. 49-nek. Miért kéne az eldobhatóból kiszedni a kakit? Összecsomagolod és megy a kukába, ennyi.
2012. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
66%
Eldobhatót.Próbáltam/próbálom a moshatót,de sajnos nálunk is sokszor átázik.Pedig jobban szimpatizálnék vele,mert környezetbarát.Tényleg nem macera mosni,és nem büdös,ellentétben az eldobhatóval,amitől bűzlik a kuka.Viszont az nem jön be,hogy úszik a kicsi a pisiben.Lehet valamit rosszul csinálok...
2012. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 anonim ***** válasza:
Mosható, tetra + gumibugyi. Két éves a fiam és remekül bevált eddig is. Van kaki bőven, na és... ez legyen a legkevesebb. Semmi kiütés, bőrprobléma, szépen telnek a napok. Ami kicsit aggasztó az, hozzá a gumibugyi 1 max. 2 hónapot bír ki. De még így is megéri a mosással együtt. 15000 volt a pelus, és kb. havonta 1500 a gumibugyi, és annyival nem fogy több mosószer vagy víz. Ellenben az eldobható, még a legolcsóbb is havi 12000 körül mozog. Az előnye a spórolás, a hátránya egy kis plusz munka vele.
2012. máj. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/80 sumergo ***** válasza:
25%
Eldobható. Utolsó: 15 ezer havonta az eldobható pelus? Mibe csomagoltad? Aranyba? Pampers Premium Care-t használunk, de 8 ezerből kijön egy hónapban. Most ki fogom próbálni a Sleep & Play-t, ha beválik, akkor még olcsóbb lesz! Mosószer, víz, áram, szennyvíz többlet, hát nem tudom!! Környezetvédelmi szempontból sem jobb a mosható!
2012. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!