Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vagy mosható pelenka?

Eldobható vagy mosható pelenka?

Figyelt kérdés

Ki melyiket használja és hogy van megelégedve vele?

A mosható pelenkákba a betéteket bababoltokban lehet beszerezni, és azok is simán kimoshatók mint a külső része?


2012. ápr. 29. 15:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:

sumergo: ha valóban érdekel, akkor szívesen választ adok minden kérdésedre. már ha nem csak kötekedni jöttél...


pelus ára: tág keretek közt változik, sajnos vannak akik ebből is üzletet csinálnak. miből nem? de ettől függetlenül, pár ezer ft-ból is kihozható ha az ember akarja. ugyanakkor több száz ezret is lehet költeni rá. kinek mihez van kedve, mit enged meg a pénzrárcája. (nekem pl. van olyan megoldási variációm, ami 2 hét alatt már be is hozta az árát. )


mit is kérdeztél még?

2012. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
100%
ja: magukat is mosogatják-e? igen, sokan. de van aki pl. az intimtölcsért választja. van aki meg nem mosogatja magát. most őt meg veted, vagy mi? szerintem mindegyik variáció elfogadható. én is elfogadom, ha valaki eldobhatózik. (csak az olyan indokokat nem, hogy nem is olcsóbb a mosható és nem is környezetkímélőbb, mert ez egyszerűen nem igaz. )
2012. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 anonim ***** válasza:
egyébként meg nem célunk téged meggyőzni, csak a butaságokat kijavítani, ha valaki ezt olvassa később, ne legyen félrevezetve.
2012. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/80 anonim ***** válasza:
0%

Akik moshatót használnak hogy védjék a környezetet: csak akkor ér ez a mondat bármit is, ha KÉZZEL mosod a moshatódat, ugyanis a mosógép (áram, vízhasználat, stb.) állatira nem környezetbarát..........mint tudjuk ugyebár.

Tehát aki bort iszik, ne prédikáljon vizet. Ahol mossák a kakis pelenkát, napi szinten sokat (mert gondolom a gyerek napi szinten ugyanannyit kakil-pisil össze, mint az eldobható pelusos gyerekek), ott többet van használatban a mosógép........ami naaaaaagyon környezetbarát ugyibár.

2012. máj. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
100%

ha neked az több, hogy hetente egyszer féltöltet (kevés fehér ruhánk van és korábban ennyit tett ki) helyett egy egészet indítok be...

unom már részletezni: kettő közül a mosható a környezetbarátabb. nyilván a valamelyiket választani kell. előbb tájékozódj és megtudod majd. én már belefáradtam újra és újra érvelni. (hogy a víz megújuló energiaforrás, hogy lehet mosódiót használni, ami környezetkímélő, hogy az eldobható pelenka minden egyes darabja alőállításakor vegyszereket, vizet használnak, hogy teherautók szállítják az üzletbe. ezzel szemben a moshatót csak egyszer veszed meg, stb. stb. stb.) aki ezt nem képes felfogni azzal nem lehet értelmesen beszélgetni

2012. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
egyébként volt idő, hogy mostam kézzel, beletrafáltál :) (amikor még csak pár darab mosható pelusom volt és sajnáltam azért a kevésért beindítani a mosógépet)
2012. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: Én az olcsóbb és környezet barátabb moshatót használom és nagyon bevállt. 3 Gyerek mellett nagyon hasznos tud lenni.

A többiektől csak azt kérdezném meg, hogy mit sajnálnak a moshatón? Most jön a "mese":

Amikor még tárcsás mosógépük volt a szüleinknek és külön kellett centrifugázni, csak a tetra volt, nem volt mikro, nem volt sterilizáló, nem volt 100 féle kozmetikum, sorolhatnám...

Az idő, amit a mai korszerű gépeknek köszönhetően kaptunk, mi anyák azt mire is fordítjuk? Internetre? Tv-re? Vagy, hogy a gyerekeinkkel tudjunk tölteni még egy kis időt? Valaki ezt az időt pelenka mosásra szánja, ezt sajnáljátok?

Mindenki saját pénztárcája szerint válasszon, vagy próbálja ki mindkettőt. Lenézni ezért másokat nem kell. Az a gyerek úgy is fel tud nőni egészségesen. Az én korosztályom legalább is egészségesebb mint a sok mai... de ez már más téma.

2012. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:

"Arra lennék kíváncsi, hogy az eldobható pártiak maguknak is mosogatják-e, kényelmi,és környezetvédelmi szempontokra hivatkozva!!" - Gondolom nem eldobható pártit akartál itt írni, hanem mosható. Azt akkor sem értem hogy mit mosogatok magamnak?

"(PIc-en ha eldobható pelust használnak, és gond van vele, akkor sűrűbben kellene a gyerekek popójába nézni!!! Gyerekorvos rokon is ott dolgozott, mielőtt házi gyerekorvos lett, neki nem ilyen tapasztalatai vannak, nem mellesleg kétgyermekes anyuka is. )" - Bocsi, de nem tudom mi az a PIc, ezért nem értem miért kell sűrűbben a popójába nézni.

Én nem sértegettelek téged, csak azt írtam hogy nem értem hogy mit írsz. Szóval megkérlek te se sértegess engem.

Nem tudom miért kell ebből az egészből ekkora felhajtást csinálni. Mindenki azt használ amit akar, ti leírjátok ti miért használtok eldobhatót, mi meg leírjuk mi miért használunk moshatót. Vannak érvek és ellenérvek, egyik sem tökéletes, mindegyiknek van előnye és hátránya.

2012. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
A kézzel mosáshoz is kell víz, csak áram nem. Viszont mint pl én már korábban említettem ez igazán elhanyagolható, az egy tonna szeméthez képest amit termel az aki eldobhatót használ, plusz amikor legyártják az eldobhatót, akkor is víz és áram kell minden egyes darabhoz, amit viszont csak egyszer használsz fel, mi viszont azt az egy darabot többször. Nincs tökéletes megoldás környezet védelem szempontból, sajnos.
2012. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
Ja, mások válaszaiból most már értem..
2012. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!