Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható vagy mosható pelenka?

Eldobható vagy mosható pelenka?

Figyelt kérdés

Ki melyiket használja és hogy van megelégedve vele?

A mosható pelenkákba a betéteket bababoltokban lehet beszerezni, és azok is simán kimoshatók mint a külső része?


2012. ápr. 29. 15:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/80 anonim ***** válasza:
nem kell kettő. de tőlem számolhatsz 66-al is. számolhatsz 3-al is. gondolom úgyse tudok neked elfogadhatót írni
2012. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/80 anonim ***** válasza:
mit tudsz, hogy mi nem fér be?
2012. máj. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/80 anonim ***** válasza:
Én egy tetrát használtam, amikor még használtam, nem kettőt. Egyébként ez kezd átmenni vicc számba. Nem 60, hanem 66 gramm. Nem tök mindegy.. Mi csak sötétzöldek vagyunk, van viszont aki fekete.
2012. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/80 anonim ***** válasza:
28%
na én szárazon nem tudnám tárolni a szaros pelenkát még ha le van zárva akkor sem...főleg ilyen melegben, kíváncsi vagyok 1 hét után milyen "illatok" szabadulnak fel abból a tárolóból...
2012. máj. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/80 anonim ***** válasza:
78%

te nem tudnád. pont. százszor illatosabb egyébként, mint egy akár csak fél napra kukában felejtett eldobhatós fajta. (nem kötelező ez a tárolási és mosási forma, csak épp nekünk ez vált be, megosztottam veletek)


de most ez mire megy ki? miért nem lehet elfogadni, ha valaki ezt a megoldást választja?

2012. máj. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/80 anonim ***** válasza:
38%
A fejlődés vívmányai közé sorolom a kényelmi találmányokat is. Az eldobhatós gyorsabb, kényelmesebb, higiénikusabb. Tehát fejlettebb.
2012. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/80 anonim ***** válasza:
Az új fajta mosható pelust is mosni kell, ezért hívják moshatónak :) Tehát lehet akármilyen új, gyötrelmesebb, mint kidobni. Nálunk minden nap kivisszük a szemetet, szóval nem marad a szag a lakásban, mosni meg nincs kedvem a kaksit, ez tény :)
2012. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/80 anonim ***** válasza:

Hű, kezd átmenni veszekedésbe :S

Én vagyok, aki PIC-es (aki nem tudta: ez perinatális intenzív centrumot jelent, magyarán koraszülött/újszülött intenzív, itt dolgozom :) ). Mi 3 óránként cserélünk pelenkát az osztályon (van, amikor 2), és mégis sokkal csúnyább a fenekük, mint azoknak a babáknak, akiket mosható pelenkával pelenkáznak. Ez nagyon egyszerű, az eldobható sokkal kevésbé szellőzik, illetve tele van vegyszerrel, amire sok baba érzékeny. Azért használunk mégis ilyet, mert sajnos csak így oldható meg, hogy ne vigyünk át fertőzéseket egyik babáról a másikra, plusz gumikesztyűben pelenkázunk, végtére is kórházi osztályról van szó. De térjünk vissza az otthoni használatra:


Mint említettem, nekem nincs még babám, de egy barátnőm moshatózik, így azt írom le, amit tőlük láttam/tudok: 20 pelenkájuk van, ami gyakorlatilag úgy néz ki, mint az eldobhatós, olyan egyszerű is feladni (zsebes AIO). Átlag pelenkát használnak (napi kb. 6), minden 3. nap mosnak, tehát heti 2*. Mivel 3 napi pelus adag nem mindig tölt meg egy mosógépet, ezért gyakran a törölközőkkel, babacuccokkal mossa (tévhitek eloszlatása végett, még sosem lett kakis más ruhanemű!). Egy pelenkázás így néz ki: leveszi a régit, mosható bevizezett törlőkendővel megtörli a feneket, fel az újat. A régi pelust egyszer átöblíti hideg vízzel, majd mehet be a fedeles áztató vödörbe, amiben teafaolaj van. Nincs büdös! Állítom, sokkal kevésbé büdös, mint egy eldobható. Majd a 3. napon be a mosógépbe vagy magukban, vagy többi ruhával, tehát heti max 2 plusz mosást jelent, ez havonta 8 (sokszor ennyi sem). Mosószódával mos, plusz az öblítő helyett ecet+teafaolajjal. Majd teregetés, sokszor fél nap alatt teljesen szárazak. Megmutatta, gyakorlatilag alig változott a víz és az áram számla, popsikrémre sem kell költeni. Összesen 60ezret költött a készletre, lehet ennél olcsóbban is egyébként. Szóval engem meggyőzött, amit láttam.


Menstruáció: most fogom kipróbálni a mosható betétet. A rendes betéttől állandóan irritált a bőröm (sokszor pelenkakiütéses!), szóval meglátom mi az eredmény. A nőgyógyászom azt mondta, ez sokszor segít, szóval reménykedem, tehát előbb magamon próbálom ki a mosható dolgokat :)

2012. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/80 anonim ***** válasza:
51%
Eldobható pelenkát használunk, kisfiam popsija tökéletesen egészséges újszülött korától kezdve. Nem mindegy a márka...
2012. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/80 sumergo ***** válasza:

Hol lehet beszerezni mosható betétet?

(Nem kötekedés, tényleg érdekel!)

2012. máj. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!