Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! Hozzátok is...

Kisbabás anyukák! Hozzátok is beállítanak ismeretlenek hogy pl. ők fotósok és megmutatnák a fényképmintáikat? Mit csináltok? Ezek kamu cégek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapos volt a babám mikor megjelent a házunk előtt 2 nő, hogy ők fényképészek és megmutatnák nekem milyen képeket tudnak csinálni babákról. Engedjem be őket, nehogy a kapuban kelljen megmutatniuk az albumokat...

Bejöttek, megmutatták, szép képek voltak, de pl. névjegykártyát nem adtak, nincs honlapjuk stb., majd kijönnek még egyszer időpontot egyeztetni. Miért nem ad névjegykártyát, aztán ha akarom felhívom őket ha nem akarom nem? Ez is nagyon fura volt.

Én annyira ledöbbentem már attól is hogy csak úgy beállítottak. Mikor kérdeztem honnan tudják hogy van baba azt mondták a központi nyilvántartásból. Az mégis mi a fene??? Ahhoz bárki hozzáférhet? Ráadásul mi egy új utcában lakunk, ami nincs fent GPS-en stb. fogalmam sincs hogy találtak ránk. Ti mit csináltok ilyen helyzetben? Miért nincs névjegykártyájuk, stb? Beengeditek őket?



2012. jún. 5. 11:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
be se engedném!!!!!
2012. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Kapun belülre ne engedj be senki idegent!!!
2012. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen utólag gondolkozva már én sem engedném be őket (pl. a hittérítőket is messziről elküldöm mindig), csak valahogy tényleg annyira ledöbbentem hogy azt sem tudtam mit csinálok :-)))
2012. jún. 5. 11:53
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Tuti nem engedtem volna be ajár hogy is kérnek.

Èn csak azt engedek be akit én hívok ide, aki becsönget soha nem engedem be. Szerencséd volt, hogy nem raboltak ki.


nem tünt el semmi otthonról? lehet akkor mérték fel a házat mit lehet vagy érdemes elvinni ha betörnének...


De komolyan 1 hós baba mellett bengedsz idegeneket?


èn Németországban élek itt szuper közbiztonság van, de pl mikor múltkor jöttek a vöröskereszttöl pénzt gyüjteni sem engedtem be öket. De tudtam hogy jönnek mert minden háztartásba küldtek cetlit, így mivel akartam adakozni az ajtóban intéztünk el mindent. nem is akartak bejönni, kérdés sem volt.


Miért nem mondtad hogy hívod a rendörséget...

2012. jún. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Sókristály ***** válasza:
100%

Tizenéve nagy divatja volt ennek, amikor még nem volt szinte minden háztartásban digitális gép. A kórházak adták ki a fotós cégeknek az újszülöttek adatait. Aztán úgy a gyerek 2 hónapos korában, vagy még hamarabb megjelentek, megmutatták a referenciamunkákat, és a bab 6 hós kora körülre egyeztettek időpontot.

Nem voltak vészesek az alapárak, de sokkal több mindent hoztak ki, mint, ami meg volt beszélve, így az ár akár háromszorosára is ugorhatott. Persze nem voltál köteles megvásárolni, de általában gyönyörű képek voltak, és az ember nehéz szívvel adta vissza.

Most már kevesebb az ilyen cég, nincs rájuk akkora igény.

Nem tudom, hogy nálad csalók jártak, vagy sem, de azt hiszem, én nem engednék be így senkit. Ha profi fotót akarok, majd én kiválasztom a fotóst.

2012. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Ilyet többet ne csinálsz nagyon megkérlek.

Lehet én vagyok túl majrés, de én senkit nem engedek be akiről biztosra nem tudom, hogy kicsoda, miért jött, vagy nem hívtam. Egyedül vagyok a kisbabámmal, nem kockáztatok, annyi szörnyűségre van példa amit az emberek naivsága idéz elő.

Ez a történet "nincs névjegykártya" nekem eleve sántít. Milyen adatbázis?? Ez hülyeség. Többet ilyet ne engedj be!!

2012. jún. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Kerria ***** válasza:
72%

Mi meghallgattuk őket, és nemsokára jönni fognak.


Bár rám séta közben akadtak, hasonlóan megdöbbentem, szerintem a központi nyilvántartás= védőnővel.


Az hogy kamu cég-e, azt neten elég jól meg tudod nézni.

Azért ilyen rámenősek, mert sajnos csak így van üzletük, általában a névjegykártyát odaadják, eltűnik... satöbbi, satöbbi.


Merre felé laksz amúgy? Akár priviben is érdekelne, mert nem rég voltak ám nálunk is, és így lehet közel lakunk egymáshoz. Aztán persze lehet ez a puszta véletlen is...

2012. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
ne csinálj*
2012. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám is jöttek, fiam. kb 1-2 hónapos volt. Már nem emlékszem, honnan tudták, hogy babám született, talán a Felicitas programból. Ha Te is kitöltötted a kismamás füzetben a kupont, akkor onnan tudnak Rólad. Én is elhajtottam őket.
2012. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Mostmár ne rágódj ezen, de legközelebb ne engedd be őket. Kint a kapunál is meg tudják mutogatni a képeket, ha akarják. A névjegykártya hiánya meg egy nagyon fontos figyelmeztető jel, jó hogy "kiszúrtad".

A központi nyilvántartásra meg jó hivatkozni. Nincs ilyen. Legalábbis lakossági

Legegyszerűbb ha nem foglalkozol ezekkel, mond, h már van fotósorozat, köszönöd.

2012. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!