Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! Hozzátok is...

Kisbabás anyukák! Hozzátok is beállítanak ismeretlenek hogy pl. ők fotósok és megmutatnák a fényképmintáikat? Mit csináltok? Ezek kamu cégek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapos volt a babám mikor megjelent a házunk előtt 2 nő, hogy ők fényképészek és megmutatnák nekem milyen képeket tudnak csinálni babákról. Engedjem be őket, nehogy a kapuban kelljen megmutatniuk az albumokat...

Bejöttek, megmutatták, szép képek voltak, de pl. névjegykártyát nem adtak, nincs honlapjuk stb., majd kijönnek még egyszer időpontot egyeztetni. Miért nem ad névjegykártyát, aztán ha akarom felhívom őket ha nem akarom nem? Ez is nagyon fura volt.

Én annyira ledöbbentem már attól is hogy csak úgy beállítottak. Mikor kérdeztem honnan tudják hogy van baba azt mondták a központi nyilvántartásból. Az mégis mi a fene??? Ahhoz bárki hozzáférhet? Ráadásul mi egy új utcában lakunk, ami nincs fent GPS-en stb. fogalmam sincs hogy találtak ránk. Ti mit csináltok ilyen helyzetben? Miért nincs névjegykártyájuk, stb? Beengeditek őket?



2012. jún. 5. 11:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy kamu cég-e, azt neten elég jól meg tudod nézni.

Azért ilyen rámenősek, mert sajnos csak így van üzletük, általában a névjegykártyát odaadják, eltűnik... satöbbi, satöbbi.


Épp ez az!! A neten sincsenek fent az esetek 90%ban, a névjegykártyából meg csináltasson 500 db-ot és akkor nem fog elveszni...És még egy. A védőnő NEM adhat ki neveket, címeket.

Ezt nem "ellened" írom kedves hsz, csak a mai világban ez már sajnos nem a becsületről meg az őszinteségről szól...!

2012. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Kedves sókristály!

Igen, szerintem ez az lehetett, amit te is írtál, hogy fotósok járják a házakat és alanyokat gyűjtenek. Csak az volt fura, hogy nem volt névjegykártya, meg ők hívtak fel engem, meg személyesen akartak időpontot egyeztetni, nem volt elég a telefon. Akkor ez lehet a trükk, amit te mondasz, hogy több szép képet csinálnak és persze a szülők nem bírják ki hogy azokat is ne vegyék meg.

Mesélték a szüleim még régen, hogy az én gyerekkoromban is pl. a 2. szülinapomon beállított egy fotós. Szép képek lettek azok...

2012. jún. 5. 12:05
 13/22 A kérdező kommentje:

kedves 4.!

Azért a rendőrségre semmi szükség nem lett volna...

de tény, hogy legközelebb a kapuban mutogathatják a képeiket.

2012. jún. 5. 12:07
 14/22 A kérdező kommentje:

Kedves Kerria!

Tökölön lakom. Most már valószínűnek tartom hogy a kórház adhatta ki az adataimat nekik.


Egyébként nem tűnt el semmi a lakásból, csak az "eljárás" volt nekem fura.

2012. jún. 5. 12:11
 15/22 Sókristály ***** válasza:
82%

Ahogy visszaemlékszem, nálunk sem adtak névjegykártyát, az meg biztos, hogy személyesen jöttek, mert csak így tudtak képeket mutatni. Én akkor megkérdeztem, honnan van meg a címünk, és honnan tudnak a babáról. Azt mondták, a kórház adta ki, mert a baba-mama csomag átvételekor hozzájárultam, hogy partner cégeknek átadják az adataimat.

A te esetedben nekem az furcsa egy kicsit, hogy a képek megmutatása után nem adtak rögtön időpontot, hanem még egy találkozót kértek. Nem lehet esetleg, hogy hezitáltál, időt kértél? Mert akkor erre is megvan a magyarázat.

Én az első gyereknél elég sokat fizettem a pluszban kihozott nagyításokért. Tényleg gyönyörűek voltak. A következőnél már előre megmondtam nekik, hogy hiába fáradnak, nem fogok több képet megvenni. Betartották.

A kicsiknél már magam fotóztam, de nem is keresett meg senki ilyen ajánlattal.

2012. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
Ez durva. Amíg nézted a fényképeket, nem loptak el valamit?
2012. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Én senki idegent be nem engedek. Van egy harapós kutyánk, amíg nincs bezárva, addig ide más be nem jön, aki nem itt lakik. A kapu is zárva mostmár (anyósomék elfelejtik hogy vad a kutya). A Párom is megtermett ember. Vannak a konditeremből barátaink, és rendőrismerőseink is, ha valaki nagyon nem akarna érteni a szóból, és csak ketten vagyunk a Babával.

Jobb óvatosnak lenni.

Mondjuk szerencsére eddig nem volt semmi ilyen gond.

Egyébként a Párommal a szüleire vagyunk nagyon mérgesek, ők sajna beengednek minden üzletkötőt. Após nem szól semmit, anyósom meg nem tud nemet mondani, könnyen meggyőzik :( Többször összeveszett már velük ilyenek miatt, de hiába. A nyáron pl. 40ezret fizettek valami edényért, és akkor kaptak ajándékba reszelőt meg órát. A hapsi meg olyan szöveggel jött be, hogy nyertek. A Párom nem volt ott, én meg nem mertem beleszólni, nem vagyunk házasok.

Fotókat meg csinálok én a Kisfiamról.

2012. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%

Igen, nálunk voltak, mind a két gyerekemnél. Én beengedtem őket, mivel bent volt egyedül a kicsi. Illetve egy ember jött, végig vele voltam, nem lopott el semmit. Valóban létező cégek, és ebből élnek. Ami nekem nem volt szimpi, hogy 3 évre előre akart előleget. Végül én csak a következő fotózásra adtam, de a férjem ezért is nagyon letolt, hogy mi van, ha kamu cég. Nem volt az, jöttek, de a fotókkal, és a fotóssal nem voltam megelégedve.

A fiamnál egy másik cégtől jöttek ki. Mondtam a pasinak, hogy nagyon örülnék, ellenben előleget egy vasat sem adok. Majd ha látom a kész képeket. Azt mondta, hogy ezt senki nem így csinálja, így nem lesznek fotóim. Mondtam, hogy ez van.

Honnan tudják? Ne legyetek naívak. A kórházban az ingyenes babacsomagért cserébe leírtátok az adataitokat, azt a Felicitas pénzért árulja. Hát innen, engem sokáig hivogattak is, hogy vegyek könyvet, meg mindenféle hüly.eséget.

2012. jún. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Köszönöm a választ! Tényleg hasznos volt. És igen, ha az ember nem engedi be a fotóst, akkor amíg kint nézegetem a képeket a baba egyedül marad bent a házban...

Ezek szerint ezért akartak személyesen időpontot egyeztetni, mert előleget akartak kérni. Ezt viszont nem tudom hogy gondolják. Idegennek tuti nem adtam volna előre egy vasat se, főleg így, hogy azt se tudom hol keressem ha esetleg elfelejtene megjelenni a fotózáskor...

2012. jún. 5. 13:20
 20/22 anonim ***** válasza:

Amikor 2 hós lehetett a lánykám,egyik fürdetéskor(este fél8), csöngettek. Babám a kádban,apa karjában,én pedig kaputelefonon kiszóltam,ki az. Mondták,h jöttek fényképezni a babát,szeretnének bejönni stb. Mondtam,h semmilyen fotókat nem rendeltünk,köszönöm szépen,és leraktam a kaputelefont. Kerek szemekkel néztem a férjemre. Aztán megint csöngettek,én meg mérgemben véletlenül nem engedtem be a barátnőmet a szomszédból! :) Azóta úgy jelentkezik be,hogy a fényképész! :)

Biztosan a kórházból kapják az adatokat...sajnos!

2012. jún. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!