Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tettetek volna?

Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Ma a buszra szálltam fel babakocsival és a buszon van egy olyan hely ahova a kocsival lehet beállni. Így nem csúszkál és nincs is senkinek se útba. Persze sokan voltak így kértem az ott állókat h legyenek szívesek odébb menni h be tudjam tolni a helyére. Mindenki szépen át is adta a helyet kivéve egy öregasszonyt. Kértem őt is még egyszer és elkezdett velem ordítani h ő bottal van neki fáj a lába stb. Erre még vagy 5-en nekem álltak h mekkora egy tahó bunkó senki vagyok. Szegény néni. Persze akik nekem álltak mind ültek. Meg is mondtam h miért nem ül le akkor ha annyira fáj a lába. A másik meg az h máshol is tud állni én máshova nem tudok a kocsival beállni. Hol utazzak a lépcsőn???? Komolyan én voltam a buszon a mocsok szó szerint. Meg h én mit képzelek magamról attól h gyerekem van nem körülöttem forog a világ.

A másik eset meg egy hete volt kb. Vásárolni voltunk és a végére a lányom megunta elkezdett sírni. Van külön egy kassza a kisgyermekes és kismamáknak. Oda álltunk dierkt. Senki nem volt hajlandó előre engedni, és a legszebb még be is szóltak h bátorság ilyen kicsi gyerekkel elindulni vásárolni.

Csak én gondolom úgy h eszméletlen mennyire semmibe se vesznek??? Rendesen utálok elindulni itthonról. Más is van így ezzel???



2013. máj. 11. 17:15
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
82%
Egy megállót utazni a nem gyerekes emberek is szoktak, vannak fura emberek :) Én azt nem értettem soha, hogy a tízemeletes házban miért megy valaki lefelé lifttel az elsőről, mikor gyalog kétszer leér annyi idő alatt (nem a járni alig tudó nyugdíjas emberekről beszélek).
2013. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos nagyon sok a bunkó ember. Én simán, ahogy sétálok babakocsival, ki tudok akadni. Sétálóutcában lakunk, tehát még autók sincsenek, megyek az utcán, és mindenkit, aki szembe jön nekem kell kerülgetnem. Simán a babakocsiba mennének, senki nem figyel, senki nem menne egy 10 centivel arrébb. Ráadásul elég brutál babakocsit örököltünk, nagyon nehéz irányítani (nehéz és nem bolygós a kereke), így erőmutatvány minden embert kikerülni. Múltkor annyira felhúztam magam, hogy rászoktam: szépen megköszönöm hangosan mindenkinek, hogy kikerülhettem, vagy félreállhattam előle.
2013. máj. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
63%
Igen sajnos ilyen férgek az emberek.
2013. máj. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
78%

nekem már nincsenek ilyen elvárásaim

bár jogos azt belátom

de már én is törtetek mint más bunkó ha a gyerekemről van szó

én is bunkó lettem :)

2013. máj. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Nem olvastam végig a válaszokat, de az én véleményem az az első szituról, hogy nem te voltál a bunkó, gondolom szépen szóltál a néninek is, hogy menjen arrébb amúgy meg nem azoknak kellett volna még neked beszólogatniuk, akik ültek, inkább adták volna át a helyet a bottal utazó néninek. Na erről ennyit! Nekem is szóltak már be. A régi buszokon csak hátul lehet felszállni, ahol nagyon rossz a beálló, nem sokkal rá, hogy felszálltam a babakocsival, felszállt egy másik nő is a buszra szintén babakocsival, erre elkezdi egy öregember, aki hátul ül, hogy nem érti, hogy miért nem középen szálltunk fe, ott jobban elférünk. Erre én meg azt válaszoltam, hogy ott nem lehet felszállni, mert ott a kapaszkodó a lépcsőn. Amikor felállt, mert le akart szállni, majdnem fellökött. A vásárlásos sztoriról meg annyit, hogy tényleg bunkók az emberek, sajnos nem foglalkoznak sem velünk, anyukákkal, sem pedig az idősekkel, sok esetben még a zebrán sem engednek át minket.
2013. máj. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
30%

Az első esetre: valóban bunkó volt a nénike, de babakocsival buszozni tényleg nem túl ideális választás, magad miatt és a többiek miatt is. Ha mi olyan helyre megyünk babával, ahol nem praktikus a babakocsi, akkor kenguruba teszem és máris meg van oldva minden probléma, nem kell tolakodni, babakocsit cipelni, szerencsétlenkedni a lépcsőn, járdaszegélyeken, 5 embernyi helyet elfoglalni stb.


A másikra: ha eleve a gyerekes kasszához álltál, egyáltalán nem jogos elvárás, hogy előre engedjenek. Sőt, sehol nem jogos elvárás, ha megteszik, az egy udvarias gesztus, meg lehet köszönni és élni a lehetőséggel, de elvárni, követelni nem. Honnan tudod, hogy akik előtted álltak, mennyire volt sürgős dolguk? Honnan tudod, hogy nem épp egy kismama volt előtted, akin még nem látszott a terhesség, és mondjuk éppen rosszul volt?


Tényleg sokan azt hiszik, hogy körülöttük forog a világ, amikor gyerekük lesz/teherbe esnek.

Engem egyszer egy orvosi rendelő várójában hordott el mindennek egy nagyon öntudatos kismama, mert nem adtam át a helyem, ugyanis el volt törve a lábam...

2013. máj. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Elég messzire kellett utaznom és ha megtehetem nem szállok buszra. Sürgős volt a férjem dolgozott és az autónk sem volt itthon.5km-t nem fogom ilyen kánikulában végigsétálni. Ha az idős ember a tízezernyi pakkjával utazhat akkor már engedtessék már meg egy babakocsi is a buszon. NEm hiszem h nagy feladat. A másik meg egy 4 hónapos csecsemőt még nem teszek kenguruba. Majd ha kicsit nagyobb lesz meg fogom tenni én nekem is kényelmesebb megoldás mint cipelni a kocsit. Amúgy meg az se legyen már kikötés mennyi helyet elfoglal.

Sokszor járok én is úgy h simán neki mennének de nem foglalkozom vele. Nem érdekel túlzottan.

A másik sztoriról annyit ha végigolvastad volna a dolgokat írtam h NEM VÁRTAM EL H ELŐRE ENGEDJENEK. Egy büdös szó nélkül álltam be a sorba csak a lányom elkezdett sírni és akik előttem álltak jegyezték meg hangosan véleményüket h bátroság ilyen kicsi gyerekkel elindulni. Erre gondoltam magamba nem is mondtam semmit se nekik h könnyebb beszólni mint egy kedves gesztussal előre engedni. Nem követeltem semmit és nem vártam el semmit.

Ha meg muszáj mennem az ügyeimet intézni nem tehetek róla a gyereket nem rakhatom fel a polcra és ha babakocsi kell hozzá nem tudom az emberek miért nem tudják elfogadni. Amíg nem volt gyerekem ha jött egy babakocsis, kisgyerekes a buszon első dolgom volt pattanni segíteni vagy helyet átadni. És nem nem gondolom úgy h körülöttem forog a világ végképp. CSak nem szeretem ha jogtalanul belém kötnek úgy h a kutya nem szólt hozzájuk. Ez olyan nagy kiváltság? Vagy ez csak a gyermekteleneknek jár? Akinek gyereke van azt már köpni, rúgni kell? Bocsi ha lemaradtam vmiről!!!

2013. máj. 12. 07:50
 28/44 anonim ***** válasza:
22%
Látod, kérdező, az utolsó kommentedet világosan megmutatja, hogy miért utaljak sokan a kismamákat, kisgyerekes anyukákat. Olyan agresszívan reagáltak egy teljesen normalis kommentre, hogy csak pislogok. Bizony, számít, hogy mi mennyi helyet foglal el. Alapbol a busz nem teherszallitasra valo. ha nagyobb dolgot akarsz cipeli, plusz jegyet kell valtani sok helyen. Egy babakocsi helyére minimum 2-3 ember elfér, ha nem tobb, ráadásul balesetveszélyes is. Oké, hogy te mondjuk levelezés a babakocsit - bár volt "szerencsém" egyszer vegignezni, ahogy egy hirtelen fékezésnel a babakocsi végigsöpört a busz teljes hosszan, az volt a szerencse, hogy alig voltak a buszon meg hogy az egyik utas elkapta, mielőtt oda vágódott volna a sofőr melle-de képzeld el, hogy valaki egy ilyen fékezésnel ra esik a gyerekre....
2013. máj. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
87%
28-as válaszoló. Megdöbbent, hogy egyesek így gondolkodnak, hogy azért ne utazzanak a kismamák babakocsival, mert a busz nem teherszállításra való. Igen, csakhogy a kisgyerek az nem teher! Ő is ugyanolyan utas, és ő a babakocsival tud biztonságban utazni! Ha a babakocsit beengedik a számára kijelölt helyre, akkor teljesen biztonságban van a kocsi, a gyerek és az utasok is. Ugyanis az egy oldalról zárt rész, és a legtöbb kocsin be lehet húzni a féket, így ki sem gurul. Az általad említett végiggurulós történet azért eshetett meg, mert valaki( vagy anyuka, vagy többi utas) hibájából a babakocsi nem volt a számára kijelölt helyen. Akkor szerinted a kerekesszékes emberek se utazzanak, mert túl sok helyet foglalnak? Szerintem érthető, hogy a kérdező is egyre ingerültebben válaszol, mikor egyes válaszadók semmibe sem veszik a másik embert. Én soha senkitől sem vártam el sem a terhességem, sem a kisgyermekem születése után, hogy kivételezzen velem. Ha valaki mégis megtette, nagyon megköszönöm neki a mai napig. De azt elvárom, hogy na akarják már az én jogaimat semmibe venni. Mert utazáshoz ugyanúgy joga van mindenkinek, aki kifizeti a jegyet, bérletet. A buszokon nem véletlenül van babakocsinak kijelölt hely, és nem véletlenül szerepel a szabályzatban, hogy lehet babakocsival utazni.
2013. máj. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
22%
A felreertesek elkerulese vegett: en nem mondtam, hogy ne utazzon buszon a babakocsival. En szemelyszerint nem tennem, az biztos.
2013. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!