Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Szétvet az ideg!

K. Bernadett kérdése:

Mit tegyek? Szétvet az ideg!

Figyelt kérdés
Ma járt nálunk a védőnő. Kisfiam 7 hónapos múlt. Amikor levetkőztettem, hogy megmérje, eszembe jutott, hogy a fityma hátrahúzásáról még nem beszéltünk soha, így rákérdeztem, hogy mikor kezdjem el óvatosan fürdés közben hátrahúzni, erre ő elkapta, és úgy hátratépte, hogy sokkot kaptam a gyerek meg visított. A következő pelenkázásnál észrevettem, hogy véres az előbőr, de nem mertem hozzányúlni. Fürdetés után megnéztem, kicsit hátratoltam, hát körben szét van repedezve nagyon durván, kisfiam 10 percig sírt attól hogy megnéztem.Ez normális, hogy ilyen pici babát is így megszadiznak? Mit tehetnék? És ha begyullad?

2016. máj. 12. 21:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Reagàlod
2016. máj. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Majd írj a fejleményekről!
2016. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Felhívtam a dokinkat. Azt mondta nincs semmi baj, most pár napig ne bántsam, spontán gyógyul, de ezentúl minden fürdetésnél hátra kell húzni. Azt is mondta ez rutin dolog ennyi idős babáknál, amit mindig megejtenek, hogy később elkerülhető legyen a műtét.
2016. máj. 13. 11:00
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdekes, itt mifelénk ez nem rutin, pedig heti szinten figyeltem meg ilyen vizsgálatokat a gyakorlat során. Ez csak szadizmus, hiszen mindenki tudja, hogy hirtelen rántás hatására sérülés keletkezik, ami nem csak hogy fáj, és begyulladhat, hanem hegesen gyógyul, és komoly szűkületet képes okozni.
2016. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Idi.óta egy nő, szólj a felettesének!

Amúgy meg ez elég érdekes, nekünk költözés miatt 3 orvosunk és 3 védőnőnk is volt, mindegyik azt mondta, hogy már születésétől óvatosan hátra kell húzni a bőrt a kukiján. Szóval mi mindig ezt csináltuk, semennyire nem volt soha letapadva.

2016. máj. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha hallgattam volna anyámra, aki azt mondta, hogy az elejétől fogva kell edzeni, talán elkerültük volna ezt. A férjem viszont ellnezte, ne nyúljak hozzá, nem is engedte. Túl sok helyen olvastam, hogy nem huzkodják, a védőnő eddig nem említette. Jó párszor láttam hogy szép ívben tud pisilni, ezért gondoltam azt, hogy nem kell bántani. Akik mondogatják, hogy nem nyulnak hozzá egy éves korig nem írták azt, hogy minden előzmény nélkül egyszerűen hátra tudták-e húzni a fitymát
2016. máj. 13. 12:06
 27/28 anonim ***** válasza:
87%

Hát, amíg nem szobatiszta a gyerek, tök felesleges hátrahúzni.


Attól meg hogy erőszakkal feltépik, jobb nem lesz. Az a rész, hogy addig hátrahúzzuk neki, ameddig megy, fokozatosan és körültekintően bánva, azzal valóban elérhető az, hogy rendesen működjön az a fityma akár nagyon fiatal korban, de sérülést okozni nem szabad.


Eh, ezek idióták...


(ha viszont már sérülés van, vigyázni kell, nehogy összeforrjon a makk a fitymával gyógyulás közben, mert akkor azt már nagyon nehéz lesz megoldani)

2016. máj. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Rendbejött magától?
2020. ápr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!