Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy csecsemőnek kilövetik a szülei a fülét?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hónapos kislányom és soha eszembe sem jutott ilyesmi... Elég szegénynek az oltásokon túlesni, még pluszba legyen szúrkálva a felnőttek kénye kedve miatt? Arról nem beszélve, hogy begyulladhat, vagy kitépheti(k) a fülbevalót. Szóval én ezt nem tartom jó ötletnek csecsemő korban. Majd később, ha a ő maga szeretne, akkor természetesen megengedném. Nektek mi erről a véleményetek? Illetve azok az anyák akik kilövetik, milyen indíttatásból teszik ezt?
2016. jún. 25. 12:02
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
68%

Én nem értem mért baj ha egy lány babának fülbevalót rakatnak a fülébe?

Könyörgöm, hiszen lány, nem baj ha van fülbevalója, úgy beszéltek erről az egészről mintha kb nyelvpiercinget kapna vagy tetoválást kapna meg napokig kínozva lenne...

Pont azért jobb baba korban fülbevalót kapnia, mert egyrészt hamarabb túlesik rajta és nem később kell kínlódni vele meg győzködni hogy úgysem fáj...

Én 2 hónaposan lövettem ki mindkét lányom fülét, kb 1 másodpercig tartott a dolog és sosem piszkálták, semmi baj nem volt vele, most meg már örülnek hogy van szép fülbevalójuk, én meg örülök hogy nem most kell elvinnem őket fület lövetni hanem már meg van.

2016. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
53%
2 éves múlt a kislányom és nem lövettem ki neki. Majd ha nagyobb lesz, akkor eldönti. Nekem is így volt. Amikor szóltam anyának, hogy szeretnék fülbevalót, akkor elvittek és kilövették a fülem. Mindenki kérdezi tőlem, hogy miért nincs fülbevalója, de nem érdekel. A döntés joga legyen az övé.
2016. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
50%

Én nem lövetném ki a fülét, és nem is keresztelném meg.

Mind a 2 dolog az ő döntése kell, hogy legyen.(Mondom ezt úgy, hogy 7 lyuk van a fülemben, és hiszek Istenben.)

2016. jún. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
33%
Nekem a helyi védőnő szúrta ki pár hetes koromban és aszimmetrikus lett. Utána olvastam, mikor kiderült, h kislányt várunk és több helyen írták, h később nyeri el a végleges formáját v milyét a fülcimpa. Úgyhogy majd később lesz fülije.
2016. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
51%

"Én nem értem mért baj ha egy lány babának fülbevalót rakatnak a fülébe?"


1, mert ha nem tetszik neki, késő bánat, nem olyan mint a haj, hogy visszanő. A többségnek nem forr be nyom nélkül. Aki pedig keloidra hajlamos, annak még annyira sem.


2, rengeteg ismerősömnek, akinek csecsemőként szúrták, lövethette újra felnőttként, mert a túl korán lőtt/szúrt lyuk gyakran "elmászik", ahogy növekszik az ember.

2016. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
60%

Nekem ez új, hogy ennyien ellene vannak. Nekem 1-2 hónaposan, rokonoknak-ismerősöknek szintén olyan piciként lett fülbevalójuk. Amikor a lányom megszületett, eszembe sem jutott, hogy ne legyen fülbevalója. Pici kopasz fejéhez kapott egy pici köves pötty fülbevalót. Fél perc volt az egész, profi babás füllövő csinálta, a kislányom épp, hogy csak felnyöszörgött, utána nem gyulladt be, most 1.5 évesen sem piszkálja.

Nekem is olyan érzésem van mintha legalább nyelvpiercingről beszélnétek. :D

2016. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 Bella169 ***** válasza:
61%

6 hetesen kapta meg a lányom a fülbevalóját.

A szülésznő szúrta át neki, és tette bele. Az elején sirdogált úgy 20 másodpercet mert nem tetszett neki, hogy egy lepedőbe becsavarják azért hogy ne kapálózzon (Nem szerette a pólyát se. Akkor érezte jól magát ha járhatott keze lába)

A szülésznő rutinosan 2 perc alatt betette, majd egy hétig itthon alkoholoztam neki.

Az oltásoknál jobban sírt.

És hogy miért?

Kb a beszúrás után 2 perccel már nem is emlékezett rá mi történt vele. Babafülbevaólja van amit nem tud kitépni.

Jobb így, mint később szenvedni vele ha már nagyobb, akkor mindenre emlékszik már. A szúrásra, meg utánna a forgatásra alkoholozásra.

Mellesleg egy pár fülbevaló került be, nem körbelövettem a fülét. Szerintem aranyos ha már kislányként van fülbevalója az embernek.

Az én régi aranyfülbevalómat kapta meg, ami elötte anyukámé volt.

2016. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
57%
Ez egy ilyen hülye szokás... Ha az orrát lövetnéd ki akkor mindenki bolondnak nézne, de ha a fülét akkor nem? Vagy a szemöldökét... Szerintem barbár szokás. Nem lesz tőle cukibb és nem érdekel ha egy ideig nem lehet eldönteni, hogy kislány-e vagy kisfiú. Ha nagyobb lesz, akkor dönthet arról, hogy megcsinálja-e.
2016. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
33%

Kislányom van, és nem lövettük ki a fülét. Ha olyan érzékeny a bőre, mint az enyém /még nem derült ki/, akkor pikkelysömörre hajlamos, és a fül a pikkelysömörösök egyik érzékeny területe. Szörnyű lett volna, ha begyullad Neki...ááá!

Majd ha nagyobb lesz, és elkapja a fülbevalós hóbort, szívesen elviszem profi füllövőhöz, aki steril körülmények között kilövi.

Amúgy nagyon csajos kislány, a fülbevaló nem osztana, nem szorozna.

2016. jún. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
39%

15-ös válaszolónak:

1. Nem hiszem hogy egy felnőttben akkora lelki törést okozna hogy látszódik a fülbevaló helye a fülében. Pont azért, mert mindenkinek ott van, nem feltűnő, nem fognak ujjal mutogatni rá hogy úristen ennek meg mije van... Megjegyzem szerintem nincs olyan nő, vagy elenyésző számú aki soha életében egyszer sem rak fülbevalót. Ennyivel egy 5 éves ezt ugyanúgy nem tudja eldönteni hogy később szeretné-e hogy ott legyen a fülében a lyuk vagy sem.

2. A luk nem vándorol, max rossz helyre lövik be, ez meg megint bármelyik életkorban előfordulhat...

2016. jún. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!