Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy csecsemőnek kilövetik a szülei a fülét?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hónapos kislányom és soha eszembe sem jutott ilyesmi... Elég szegénynek az oltásokon túlesni, még pluszba legyen szúrkálva a felnőttek kénye kedve miatt? Arról nem beszélve, hogy begyulladhat, vagy kitépheti(k) a fülbevalót. Szóval én ezt nem tartom jó ötletnek csecsemő korban. Majd később, ha a ő maga szeretne, akkor természetesen megengedném. Nektek mi erről a véleményetek? Illetve azok az anyák akik kilövetik, milyen indíttatásból teszik ezt?
2016. jún. 25. 12:02
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó: az aranyra is allergiás vagy?


És ha 5 évesen úgy dönt hogy akar egy fülbevalót, akkor is begyulladhat a füle nem? Ennyivel akkor sose legyen neki, mert bármikor begyulladhat. Én is nikkel allergiás vagyok ezért csak ezüst és arany fülbevalót hordhatok, a sima bizsu már 1 órás használat után kisebesíti a fülem. A lányaim fülében is arany fülbevaló van.

Nem értem mit paráztok ezen és mért kell egy lány fülbelövését túldramatizálni és úgy beállítani mintha kb orrpiercinget rakatna az ember... Tényleg ez a legnagyobb gond az életben?? HOgy valakinek van luk a fülében, másnak meg nincs?

2016. jún. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
73%

31, vedd már észre magad!

A "lyukasztás-ellenesek" többsége magasról tojik rá, hogy más miért löveti ki.

Egyszer se hallottam még olyanról, hogy valaki odament és kitépte más gyerekének a füléből a fülvevalót.

Ezzel szemben te (és a többiek) itt vergődtök, hogy az érveink hülyeségek és márpedig egy lánynak fülbevaló kell születésétől! Hát, NEM!

2016. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
57%
Miert, sz arany nem fém?:D persze, hogy arra is allergiás vagyok.
2016. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
21%

Persze hogy az arany is fém, de sokan csak a nikkelre allergiásak, persze lehetnek kivételek.


Szerintem meg a fülbelövés elleniek vergődnek itt hogy júj szegény gyerek milyen rossz neki hogy fülbevalót kap és nem dönthet a saját teste felett.

2016. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
37%
Miért ne? Nekem tetszik, szép, én biztosan kilövetem a lányom fülét, ha meglesz. Nekem is volt mindig és őszintén örülök neki, hogy nem nekem kellett megcsináltatni. Ennél sokkal durvább dolgokat is tesznek a szülők a gyerekeikkel... Aki nem akarja, ne tegye, de csak sajnálni tudom, ha valakinek ez jelenti a legnagyobb problémát...
2016. jún. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Nem ez jelenti a legnagyobb problémát, de nem feltétlenül az a legjobb kiinduló pont, hogy más szülők sokkal rosszabb dolgokat tesznek a gyerekeikkel... Egyébként szerintem is tud csinos lenni egy ízléses fülbevaló néhány alkalomra, nekem is van (14 évesen én magam döntöttem úgy, hogy szeretném kilövetni a fülem és elmentünk az anyukámmal megcsináltatni), de nem egy babának. Az nem a gyerekről szól, neki nem szolgálja a jóllétét, csak a szülő hiúságáról szól, aki még nem jött rá, hogy a kislánya úgy szép, ahogy a világra hozta, fölösleges ékszert lőni a fülébe. Én el sem tudnám képzelni, hogy a gyönyörű, természetes szépségű kislányom fülében ott éktelenkedjen valami pötty, ami nem azért került oda, hogy neki jobb legyen a közérzete, hanem, hogy az én szememnek jobban tessen így a gyerek... Én meg így gondolom. Örülök, hogy kiskoromban az anyukám úgy volt a külsőmmel megelégedve, ahogy volt és meghagyta nekem ezt a döntést.
2016. jún. 28. 08:42
 37/40 anonim ***** válasza:
27%
Úristen, ekkora hülyeséget!! XD Nehogy már hiúsági kérdést csináljuk abból, hogy babakorban kap-e fülbevalót a gyerek!! :D Na ez már tényleg gáz!! Attól, hogy rakatok neki fülbevalót, nem úgy szép a gyerekem, ahogy van?? :D Főleg, hogy még meg sem született, de már most biztos, hogy lesz neki! :D Tehát nem befolyásol a külseje! Ennyi erővel, akkor ne öltöztessük csak és kizárólag fehér egyenbodyba őket, hogy majd, ha felnőnek, ők dönthessék el, hogy milyen stílust kedvelnek... Ne adjunk rájuk aranyos fejpántokat, cuki cipőket, mikulásos ruhácskát, mert ezek mind azt jelentik, hogy a gyerek nem tökéletes... :D Uram isten, itt tényleg agybeteg emberek vannak! XD
2016. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, szerinted az aranyos fejpánt ráadása és a testének kilyukasztása között nincs semmi különbség?
2016. jún. 29. 08:17
 39/40 anonim ***** válasza:

Személy szerint aranyos fejpántot se adok rá dísznek (azért adtam volna, hogy ne lógjon a nagy haja a szemébe, de leszedte), ill. bohócnak se öltöztetem semmilyen alkalomból (se mikulásnak, se "cuki" borsócskának

[link] ).

2016. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Én is csak azért adnám rá a hajpántot, hogy ne lógjon a haja a szemébe és nem azért, hogy kicicomázzam. Mindegy, nem vagyunk egyformák. Egyik tábor sem fogja megváltoztatni a másik hozzáállását a kérdéshez.

Azért jó volt olvasni a véleményeket, hogy ki hogy látja a dolgokat.

Köszi a válaszokat! :)

2016. jún. 29. 12:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!