Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy csecsemőnek kilövetik a szülei a fülét?

Figyelt kérdés
Van egy 16 hónapos kislányom és soha eszembe sem jutott ilyesmi... Elég szegénynek az oltásokon túlesni, még pluszba legyen szúrkálva a felnőttek kénye kedve miatt? Arról nem beszélve, hogy begyulladhat, vagy kitépheti(k) a fülbevalót. Szóval én ezt nem tartom jó ötletnek csecsemő korban. Majd később, ha a ő maga szeretne, akkor természetesen megengedném. Nektek mi erről a véleményetek? Illetve azok az anyák akik kilövetik, milyen indíttatásból teszik ezt?
2016. jún. 25. 12:02
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
59%

az o teste, nem az enyem, ugy adom oda neki, ahogy kapta. ha ki akarja lovetni, akkor majd kiloveti. Ez nem olyan dolog, hogy egyszer lehet az eletben kilyukasztatni, ha megtetszik neki kesobb, akkor lesz neki.

A noveremnek pl nincs fulbevaloja, soha nem is volt, soha nem is akart, es orult, hogy nem lyukasztatta ki neki anya.

Egy baratnomnek meg 5 evesen belenott a fulbevalo a lyukba, korhazban szedtek ki, 8.os koraban meg ment, es ujra kilovette, addig nem volt. Ez van.

Hiaba gyozkoditek azokat, akik nem akarjak kilyukasztani a gyerekuk fulet. Nem gondolunk titeket szornyetegnek, sem rossz anyanak, egyszeruen mi ezt nem akarjuk, es kesz. Sajat dontesunk.

2016. jún. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
56%
Környezetemben de még egy villamoson,buszon is nagyon nagyon ritkán látok olyan kislányt,babát akinek ne lenne füllbevalója. Nem gondoltam volna hogy ennyien vannak akik ellenzik na meg föleg azt nem hogy itt ezen az oldalon csak a "minta" anyukák vannak akik jaj ezt nem azt nem az én babám igy meg ugy ááááá! Na de mindenki saját joga eldönteni miként rendelkezik a gyermeke felett! Le lehet pontozni de ez egy szörnyű sáska oldal lett!!!!
2016. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
41%

Drága 22-es!

Megérdezték, hogy mi a véleményünk a dologról.

Leírtuk.

.

2016. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
52%
En kiszurattam a fulet meg a korhazban, 3 naposan.nem hiszem h egy nap majd nekem esik h mekkora szemet vagyok h ezt tettem vele...o igy no fel,megszokja,termeszetes neki a viselese. 10 honapos es soha nem piszkalta. Biztonsagosan zarodo babafulbevalo, nem tudja kitepni. Rendesen kezeltem alkohollal,nem gyulladt be. Nekem tetszik es a kornyezetemben is mi denki dicseri h milyen cuki nőcis tole:) aki nem szeretne,ne lovesse ki. En szerettem volna es meg is tettem.
2016. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
57%
#24es azért mérget ne vegyél rá... Tőlem hallgatta eleget édesanyám, hogy kilövette a fülem a kórházban. Gyerekkorom óta nem hordok fülbevalót, csak elrondítja a két (nem szimmetrikusan elhelyezett...) lyuk a füleimet.
2016. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
59%
Nekem most fog lányom születni, de nem lövetem ki neki. Egyrészt én sem tudok hordani allergia miatt, nem teszem ki ennek őt is, ha esetleg örökölte. De a főbb ok, hogy egyszerűen nem tetszik. Szerintem olyan béna egy kisbabán a fülbevaló. Tudom, szörnyű ember vagyok, meg is érdemlem a lepontozást... :D
2016. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, hogy leírta a véleményét. Nagyon egyetértek azokkal, akik azt írták, hogy a gyermek testéről a szülőnek ilyen végleges dolgokban nincs joga dönteni. Majd ő el dönti, ha abban a korban lesz. Ment mindenkinek a zöld kéz. Még nyugodtan írjatok véleményt!
2016. jún. 26. 13:43
 28/40 anonim ***** válasza:
37%

Vihar a biliben. Végleges döntés a testéről???

Ha megkérdeznélek tíz ismerősödről, aki nem hord fülbevalót, fogalmad se lenne róla, kinek van lyuk a fülében, kinek nincs. Észre se veszed, nem is figyeled... na, kb a te gyereked fülét is ennyien fogják nézni 20-30 év múlva.

2016. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Utolsó, ennyi erővel a fenekére is tetováltathatnék egy sast, mert nekem úgy tetszik, azt sem venné észre senki, itt nem erről van szó, hanem arról, hogy ez az ő tesete és nekem nincs jogom megmásítani, azért, mert nekem úgy tartja kedvem.
2016. jún. 26. 14:27
 30/40 anonim ***** válasza:
56%

De nem mindenkinek birja a teste elviselni az ekszereket. Tudom, hogy nagyon elenyeszo a femallergiasok szama, de mindenkinek ugyanolyan eselye van, hogy allergias legyen.

Nekem az van, nem tudjatok, hogy mivel jar, amikor probalok alkalmankkent berakni egy fulbevalot, es a fulem necsomosodik, bepirosodik, eget, viszket, es maga a fulbevalo tiszta genny, mikor kiszedem. Undorito, kellemetlen, faj es budos. Ezt egy gyereknek miert kell atelni, hogyha o is allergias ra?

2016. jún. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!