Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért kell betegen bevinni a...

Miért kell betegen bevinni a gyereket a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Persze nem arról van szó amikor még csak lappang a gyerekben a betegség és nincsen még látható tünete hanem arról hogy a gyerek annyira köhög hogy ne tudják elaltatni és a szülő még ekkor sem kapcsol!!!Sőt amikor azt mondja a gondozó hogy Anyuka,ugye tudja hogy csak egészséges gyereket lehet behozni???!!!És még mindig nem kapcsol!

Az én gyerekem meg nem műthető(körülmetélés)mert elkapja....



2012. szept. 28. 11:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Mert nincs kire hagyni a gyereket, amíg dolgoznak az szülők, és félnek, hogy ha otthon maradnak a gyerekkel, kiteszik őket a munkahelyükről. És a mai világban nem is ok nélkül félnek ettől.
2012. szept. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Megértem a felháborodásod, de szerintem a gondozóknak kellett volna lépniük. Nem utalásokat tenni, hanem igenis hazaküldeni a gyereket anyucival.
2012. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Én is dolgozom!Akkor ha egynek sz@r akkor legyen mindenkinek az????

2012. szept. 28. 11:53
 4/27 A kérdező kommentje:
Végül haza is küldték a gyereket,mert beteg.
2012. szept. 28. 11:54
 5/27 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk addig mehet a gyerek közösségbe, amíg nincs láza!!!
2012. szept. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Mikor mi beirattuk a gyereket a bolcsibe kaptunk egy kis tajekoztatot, hogy milyen esetekben lehet es nem lehet vinni a gyereket:

Ha kohog de nincsen laza akkor lehet vinni. Ha folyik az orra de nincsen laza lehet vinni. Ha mar laza van akkor nem mert lehet bakterialis vagy virusos fetozes amit a tobbik lekapnak. Ilyen esetben otthon kell tartani amig meg nem szunik a laz. De kohogni meg sajnos laz utan lehet napokig de ekkor mar nem kell otthon tartani. Altalaban a virusos meg bakterialis fetozesekkel az a gond, hogy meg mielott a gyerek elkezdene kohogni mar fertoz. :( Pont ugy mint a baranyhimlo. Ha mar kijottek a pottyok keso mert a bolcsit mar megfertozte a gyerek. Tehat ha csak kohog de mar nincs laza vagy nem is volt lehet vinni mert akkor mar nem fertoz. Szerintem a kisfiad meg joval elotte kapta el es kell is a virusoknak, baciknak par nap mire kiutik a szervezetet es beteg lesz a gyerek. Sajnos ez elore nem tudhato. Viszont ha lazas a gyerek es ugy viszik meg szegeny nem erzi jol magat akkor az mar durva. :( Olyankor tenleg haza kell kuldeni.

Szinten lehet vinni a gyereket ha kiutesei vannak de kapott a dokitol pappirt, hogy nem fertoz. Baranyhimlonel is lehet vinni ha mar kezdenek leszarani a pottyok. Hasmenes es hanyas eseten el kell telnie 24 oranak hanyas es hasmenes mentesen, hogy mehessen a gyerek. Antibiotikumos kezeles alatt egyaltalan nem viheto meg akkor sem ha nincsen laz. Kotohartya gyuladas eseten szigoruan otthon kell tartani minimum 3 napig mert az nagyon ragalyos. Szepen es tisztan le van irva a lapra mikor viheto es en ez szerint cselekszem.

2012. szept. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ok,de a hányásig köhögte magát a gyerek és nem tudták elaltatni az szerintetek a "még mehet kategória"?
2012. szept. 28. 12:06
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az még mehet,, mert nincsen láz. legfeljebb délután agy este megnézeti orvossal
2012. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát,nekem biztosan nem lenne szívem bevinni a gyerekem úgy hogy köhög és hány.
2012. szept. 28. 12:34
 10/27 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg baromság, hogy mehet, ha láza nincs. Tegnap reggelre a lányom elkezdett köhögni, meg folyt az orra. Beszóltam, hogy nem megyünk, majd csak hétfőn. Estére meg szépen be is lázasodott. Ha viszem reggel, mondván nincs láz, akkor tuti elkapja a többi gyerek is. Ennyi. Ott szedte amúgy össze, mert kedden az egyik kisfiú már köhögött. Én elhiszem, hogy a munka fontos, de arra nem gondol, hogy a gyereknek is jobb lenne otthon lábadozni??
2012. szept. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!