Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért kell betegen bevinni a...

Miért kell betegen bevinni a gyereket a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Persze nem arról van szó amikor még csak lappang a gyerekben a betegség és nincsen még látható tünete hanem arról hogy a gyerek annyira köhög hogy ne tudják elaltatni és a szülő még ekkor sem kapcsol!!!Sőt amikor azt mondja a gondozó hogy Anyuka,ugye tudja hogy csak egészséges gyereket lehet behozni???!!!És még mindig nem kapcsol!

Az én gyerekem meg nem műthető(körülmetélés)mert elkapja....



2012. szept. 28. 11:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ja, és ha szerinted olyan egyszerű megoldani a gyerek elhelyezését, akkor fizetheted a bébiszittert a gyereked beteg csoporttársainak, hogy ne kelljen bevinni őket. Nem mindenkinek vannak rokonai, ismerősei, akik ráérnek, és bébiszitterre se telik mindenkinek.
2012. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Én sem tudom egyszerűen megoldani ha beteg de akkor sem veszélyeztetem a többi gyereket,nehogymár mindenkinek legyen sz@r ha nekem is,azért ennyire tekintettel vagyok a környezetemre!

Gondolom nektek sem annyira szuper mikor más gyerek miatt beteg a gyereketek és azért kell otthon maradni de ha annak az anyukának a beteg gyereke otthon maradt volna akkor nem fertőz meg senkit és nektek nem lett volna probléma,igaz?!

2012. szept. 30. 18:26
 23/27 anonim ***** válasza:

"Meg kell oldani a gyerek elhelyezését,és tekintettel lenni a többiekre. "


Te hogy oldod meg a következő helyzetet:

1 gyerek, anya, apa. Mindketten dolgoznak, nemigazán mernek kivenni szabit, elmenni táppénzre, tartogatják arra, ha a gyerek lázas lesz esetleg. Mert a munkahely kincs!

Gyerek köhög, folyik az orra, nem lázas. Gondolkodnak, mi legyen. Dolgozni muszáj bemenniük. Vidékiek, az össze nagyszülő, rokon 300 kilométerre van, de amúgy is azok is dolgoznak. Barátok, barátnők dolgoznak (meg hát miért kérnének ilyen segítséget egy nem rokontól).

A kutya sajnos nem tud a 2-3 évesre vigyázni...

Na?

(nekem van segítségem, de személy szerint 3 ilyen közvetlen kolléganőm van)

2012. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Durva leszek..! Nem kell mindenkinek gyereket vállalnia. Annyit és akkor vállalok, ahányról és amikor gondoskodni tudok róluk.


Ha más gyereke ragasztaná rátok a bacikat, ami miatt mondjuk a Te gyereked lesz lázas, akkor mit tennél, ha nem lenne segítséged?

2012. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 24-es!

Tudod te mit írtál? Ha így gondolkodunk, akkor Magyarország 30-40 éven belül megüresedne.

Nagyon sok olyan család van, ahol a fiatal párnak nincs közel a segítsége. Budapesten találtak állást, mert pld Szabolcsban esély sem volt rá. Itt tudtak bevállalni gyereket. Akkor menjenek haza munkanélkülinek, szüljön a nő 2-3 gyereket a nyomorba? Nem baj, ha a nyomorban fognak élni azok a picik, lényeg, hogy bölcsiből, oviból el lehet hozni, ha beteg. Így gondoltad?


Annyiszor olvasom, hogy ne vállaljon gyereket az, aki nem tudja anyagi biztonságban felnevelni. (ebben van valami), de mostmár az se vállaljon, akinek megvan az anyagi háttere a gyerekhez, csak a gyermek elhelyezése nem megoldott egy esetleges náthácska esetén? Hú... Ezt még meg kell emésztenem.


Az én lányom a három hét bölcsiből 6 napot nem volt, mert beteg lett (lázas is, náthás is). Egy gyerektől kapta el a bölcsiben. És most se megy ezen a héten, most meg mandulagyulladást sikerült összeszednie. Valszeg egy lappangó beteg gyerektől.

Tehát igazából még szűrni sem lehet, hogy ki mehet, meg ki nem, mert sok betegség akkor fertőz leginkább, mikor még ki sem jött.


Amúgy a mi bölcsinkben is lehet láz nélküli gyereket vinni.

Az más kérdés, hogy én nem viszem, de MEGÉRTEM AZOKAT A SZÜLŐKET, akik beviszik, mert féltik azt a nyavalyás munkahelyüket.

2012. okt. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
76%

Komolyan mondom. Aki állandóan sír, hogy nem tudja ellátni a gyereket, nagy gáz, ha megbetegszik a bölcsiben, oviban, az ne vállaljon. A gyerekkel sajnos járnak kötelezettségek is. Ami az ő gyerekének nátha, az enyémnél lehet egy komolyabb tüdőgyuszi is akár.

Természetesen minden szülő csakis a saját gyerekére és a saját munkahelyére gondol egyedül.

De engedtessék már meg. Fertőző (nem csak lázas!) gyereket közösségbe nem viszünk! Nekem ez a véleményem, nem érdekel, ha emiatt kegyetlennek tartasz. Egyszer számold át, hány munkaóra, mennyi pénz esik ki ezek miatt a szülők miatt, akiknek a beteg gyereke végigfertőzi az egész csoportot és emiatt kénytelen kiesni a munkából a MÁSIK szülő is. A MÁSIK szülő is elveszítheti emiatt az állását.

Tipikus magyar hozzáállás ez a "dögöljön a szomszéd tehene is".

2012. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
26-osnál a pont!!!
2012. okt. 2. 10:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!