Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért kell betegen bevinni a...

Miért kell betegen bevinni a gyereket a bölcsibe?

Figyelt kérdés

Persze nem arról van szó amikor még csak lappang a gyerekben a betegség és nincsen még látható tünete hanem arról hogy a gyerek annyira köhög hogy ne tudják elaltatni és a szülő még ekkor sem kapcsol!!!Sőt amikor azt mondja a gondozó hogy Anyuka,ugye tudja hogy csak egészséges gyereket lehet behozni???!!!És még mindig nem kapcsol!

Az én gyerekem meg nem műthető(körülmetélés)mert elkapja....



2012. szept. 28. 11:45
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Pont erről beszélek.Nem mondhatja senki hogy nem vagyok megértő mert én is dolgozó anyuka vagyok egy 2és fél évesel de akkor sem vinném be taknyosan a gyerekemet.

A mi bölcsinkbe már akkor sem szabad vinni a gyereket ha folyik az orra(Budapest)

2012. szept. 28. 13:05
 12/27 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez szerintem is hülyeség, hogy csak lázasan nem lehet bevinni, a többi (köhögés, orrfolyás) még mehet. Az hogy reggel mikor beviszi nincs láza, nem jelenti azt, hogy délre esetleg nem lesz az. Meg nem csak akkor fertőz egy betegség, ha láz jelentkezik. Úgyhogy nem is értem, hogy sok helyen miért a láz a szempont. Kis orrfolyás még ok, persze minden kis apróság miatt csak nem kell már otthon maradni, de erős köhögéssel én sem vittem volna be a gyereket, attól függetlenül, hogy lázas vagy sem.
2012. szept. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem nincs gyerekem, de ismerek olyat, akit azért tettek ki a munkahelyéről, mert a LEUKÉMIÁS gyerkével otthon kellett maradnia. Attól, hogy hivatalosan emiatt nem tehetik ki, megtalálja a módját a munkáltató. Rá tudja fogni valami apró hibára, vagy csak simán létszámleépítésre stb. És nagyon nehéz másik állást találni a mai világban. Vannak, akik évek óta állást keresnek, és nincs sehol munka, mert 2-300 ember jelentkezik egy hirdetésre. Nem csoda, hogy sok szülő inkább beviszi a gyerekét betegen is a bölcsibe, hogy mehessen dolgozni és ne adjon okot a munkahelyén arra, hogy kirúghassák. Inkább ezt választják, mint hogy elveszítsék az állásukat és ne legyen miből eltartani a gyereket. Nem jó dolog, de te talán tudsz jobb megoldást? Nem a szülők és nem is a bölcsődei gondozók tehetnek róla, nem őket kéne hibáztatni, hanem az államot, ők lehetetlenítik el ennyire a családok életét.
2012. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

13-as!

Én értem mit mondasz,kirúgják és megis teszik,tudom,de akkor rúgjanak ki engem is?!

Megértelek de jobb 1 kirúgott anyuka mint 10 nem?

2012. szept. 28. 13:24
 15/27 anonim ***** válasza:
Eüsként mondom, hogy nem a láz dönti el, hogy fertőző-e egy betegség, vagy sem. A náthát is vírus okozza, az immunrendszer dönti el, hogy ez kinél jár lázzal. Ugyanez a hasmenéssel, köhögéssel is. Alap, hogy ha bármi tünete van a gyerkőcnek, akkor nem visszük közösségbe!!! És nem másik 10 anyuka és kisgyermek fog ezzel szívni, ha bevisznek egy fertőző beteget, hanem mondjuk több 100 másik esetleg, mert ennyien járnak egy bölcsődébe. A fertőzés pedig terjed mindenhol.
2012. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Abban van igazság, hogy félthetik a munkahelyüket. De ezzel valamennyien így vagyunk, akkor ezzel az erővel mindenki vigye be betegen a gyerekét, és akkor állandó újrafertőzések és körforgás lesz az egész. Ennek több értelme van? Csak rosszabb lenne a helyzet, sőt vissza is üthet, mert így az ő gyereke is többet lesz beteg, és előfordulhat, hogy aztán tényleg kénytelen lesz otthon maradni vele, mert olyan beteg lesz szerencsétlen gyerek.
2012. szept. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Ez egy nagyon jó kérdés és nálunk is éppen aktuális.Kisfiam szeptember 10-én kezdte a bölcsit egy hétet ment utána itthon volt,belázasodott foéyt az orra.A héten két napot ment,kedd délután vissszavittem az orvoshoz nézze meg mert eléggé köhögott.Akkor vettem észre rajta,h kiütései vannak ami első ránnézésre valami csipésnek tünt.Másnap reggel még több volt rajta igy ismét az orvoshoz mentünk.Bárányhimlő gyanuval maradt itthon.Ma mentünk megint vissza és ma derült ki,hogy tényleg báráníhimlős.Na és itt jön a kérdés,hogy honnan is kapta??!A bölcsibe állitólag nem volt na de majd most elvileg az én fiam álltal lehet,hogy lesz.Kellemetlen ez számomra de már nemtudok mit csinálni vele.És itt jegyzem meg okt 10-én dolgoznom kell menni.A gyerek még nincs rendessen beszokva a bölcsibe.Ha teljessen egyedül kellene megoldanom akkor muszály lenne bármi áron valhogy vinni.Mi a szüleimmel éünk igy megoldjuk.De nagyon sokan vannak akiknek gondot okoz az ha beteg a gyerek,Sajos ilyen ez a mai világ!!!!!:(

2012. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Megértelek de jobb 1 kirúgott anyuka mint 10 nem?"


Végülis sok mindenben egyetértek veled, kérdező. De ez a mondatod elég gáz volt. Igazi "k.rvára nem érdekel más" stílus.


Az ikreim szeptember 10 óta járnak bölcsibe, azóta a lányom már 6 napot hiányzott, sőt a kórházat is megjártuk. Egy hetet volt, és holnaptól megint nem megy, mert 39 fokos láza van megint.

Úgy lett először beteg a lányom, hogy egy náthás kisfiúval játszott már első nap, 3. napra már ő is tiszta takony volt.

Illetve most is van bent láztalan, köhögős gyerek. Valszeg megint onnan hozta haza.

De nálunk is lehet vinni a gyereket ha nincs láza. És ezt a szülők (én is) kihasználják, mert féltik az állásukat.

Nemcsak te félted az állásodat, és azért, hogy téged ne rúgjanak ki, más sem fogja magát kirúgatni.

Ilyen kib.szot sz.r világot élünk.

Majd ha biztonságban érzem az állásomat, akkor minden köhintésre itthon maradok a gyerekekkel. Addig viszont...

2012. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Az hogy sz@r világot élünk,ne haragudjatok de nem kifogás.

Meg kell oldani a gyerek elhelyezését,és tekintettel lenni a többiekre.

Attól még hogy sokan idióták,nem kell nekünk is annak lenni...

2012. szept. 30. 16:26
 20/27 anonim ***** válasza:
54%

"Megértelek de jobb 1 kirúgott anyuka mint 10 nem?"


Megnéznélek, hogy ugyanezt mondanád-e akkor, ha te lennél az az 1 kirúgott anyuka a 10 helyett.


Egyébként a bölcsődei dolgozók is azt szeretik, ha nem viszik be a szülők a gyereket, tök mindegy, hogy bete-ge vagy más okból. Hiszen akkor kevesebb gyerekkel kell foglalkozniuk, ami kevesebb munkával jár. Úgyhogy még örülhetnek is az anyukák, hogy ha nem lázas a gyerek, csak köhög, akkor megengedik a gondozók, hogy bemenjen.

2012. szept. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!