Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A kislányom nagyon utánozós...

A kislányom nagyon utánozós korszakában van ( 2 év 3 hónapos). Hogyan lehetne a tudtára adni, hogy nem mindent kelpene utánoznia? Többi lent

Figyelt kérdés

Folyamatosan kapjuk a bölcsibôl az infot hogy az eddig tündéri kislány elkezdett pofozkodni. Kiderült, hogy az egyik kisfiútól látta aki rendszeresen verekszik. Ti hogy magyaráznátok el neki hogy ne lökje fel/ pofozza a gyerekeket és ne utánozza a kisfiút?

Elmagyaráztuk neki többször is de nem lett javulás... :(



2022. jan. 20. 21:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
#10 köszi, olyan jól megfogalmaztad a lényeget!
2022. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

10

Nem ez mondom ember..

Na akkor elmondom hogy mi az elképzelésem:

Ha mondjuk az kislány tnylegesen,JOGOSAN zgatják meg ilyesmiadta vissza,az nem baj,akkor kérdezzünk meg az kétfelet..

Ha lány azért csinálja mert "hú de kemény vagyok,swag yolo",akkor nyilván akkor le kell állítani,és el kell magyarázni hogy miért NE csinálja!Ha ebből se ért,akkor miből kelljen megértetni hogy másnak pl:rossz érzés ha mondjuk pofozgatják meg iyesmi..

Majd ebből lehet problémája,ha monduk 14 évesen valakibe azért vágja bele az nagy kést,mert mi az hogy az mondta hogy másik ember csúnyán mert nézni?

Vagy azért mert nem tetszik az másiknak az pofája?

Vagy van egy kis vita közötük?

Attól még hogy 2 és féléves,és már így viselkedik,nagy baj lesz belőle..

Nem az kisfiú az hibás mert egy kishülyegyerek,az hogy kislány róla akar mintát venni..

Most lehet hogy "áá,mi baj lehet?",de ez olyan hogy csak verbálisan neveled,utánna meg ilyen gyerekek fogják az kisbicskát mert "mi az hogy az mondta kedvenc mese hősömre hogy gagyi?"

2022. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk az kislány ténylegesen,JOGOSAN zatlakják meg ilyesmi,és ezért adta vissza,az nem baj,akkor kérdezzünk meg az kétfelet..*
2022. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

10

És addig okés hogy az gyerek van töke ahhoz hogy ki mer álni,de ne az legyen már "háháhá,most megyek és jó bemosott neked csak random"

Egyik koli társam,az is random behúzott,és megszorogantam utánna meg nekem írtak be,és ebből az let az lényeg:

Azért mert szülei vagyonosok ,és ezért nem lehet rá emelni az kezemet..

És arról gyerekről annyi,hogy csili vili cuccban jár,és nem nevelték meg..

És ne értsd fére,ha így viselkedik hogy mindenkinek neki egy,akkor egyszer úgy megverik hogy nem az hogy csak csontja törik,szívó szállal fog inni.

2022. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Jóistengyerele.

Egy kislány utánozza a hülye ovis társát, és ha nem verjük meg, akkor 14 évesen meg fog késelni valakit....

2022. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem azért 12, de egy gyerek nem fog egy másik gyereket megnevelni.


Agresszív közegben önvédelemből agresszív...de te, a felnőtt vagy a felelős érte.


Mint mondtam, nincs lehetősége önerőből kijönni a szituációból, ezért alkalmazkodik ahogy tud... Most mit csináljon, 2 évesen magától iratkozzon át másik intézménybe?

2022. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

15

Jóvan,legyen igazad..

De azért már meg kélne magyarázni neki hogy nem bántjuk az másikat nem?

Akkor te hogyan nevelnéd?

"Jaj,juliska nem szabad,ez csúnya"

Vagy hogy?

Egyetértek hogy erőszak nem megoldás,de akkor mond már el,normális hogy hogy lassan 3 éves gyerköc veri üti az másikat?

Vajon mi lesz később?

16

Okés,ez evvel egyet tudok érteni,hogy ha agresszív közegbe te is agresszív leszel,mert mivel HA(példa) 3-szor megvernek azért te is vissza vágsz.


De akkor jó,abba bele megyek hogy nem az verés az legjobb,nyilván nem agyon verni kell,hanem bele kell magyarázni az fejébe.

De akkor át kell íratni és meg kell figyelni,és csá..

2022. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

De amúgy én mondom,magán vélemény..

Ha óvodában,és azon belül ilyen lesz,és tegyük fel átlanosban 1-ső 4 osztályban így viselkedik,akkor súlyos gondok lehetnek.

Mondjuk kiutálják.

Én aki egy falusi átlanos iskolából jöttem,mondom,már volt olyan gyerek akit azért utáltak ki mert valami hülye mogyoró krémmel bekente az kabátják,és rá fogták hogy ő sz..ral bekente

2022. jan. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

14, ezt a problémát is a szüleidnek kellene megoldani.


Nagyon szomorú hogy az Akárkicsodácskának szär az élete, mittomén anyu iszik, apu kokózik, rákos a nagymama, stb stb (ez minden társadalmi rétegben megesik), ez szomorúz és byilván kezelni kellene.

De neked (illetve a kérdés beli kislánynak) ezzel hagy ne kelljen már eggyütt élne(d).


Ha mint szülő ezt hallja valaki a gyerektől, az két dolgot árul el:

-a gyereke nem érzi magát biztonságban a közösszégben, nem boldog, és ha ez így megy tovább, nem fog jól szocializálódni

-a pedagógus inkompetens, és vaskalappos


Ezeknek tükrében én leülnék beszélgetni, de ha nem javul a helyzet, akkor az intézmény váltás lesz a megoldás.

Mert miért is engedném egy ilyen közegbe a gyerekemet?

2022. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#14 az a baj h te erősen a kislányra fókuszálsz, pedig ő az aki normálisan viselkedik. Mert ez egy normális reakció egy abnormális helyzetre.

Ezért mondjuk h nem a kislányt kell megnevelni meg megfékezni, hanem a másik vad gyereket (vagy eltávolítani).

És ezzel meg is szűnik a kislány viselkedése. De ha még büntetjúk is, attól nem fog.

2022. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!