Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek a bölcsődéről?

Mi a véleményetek a bölcsődéről?

Figyelt kérdés
20 hónapos a lányom, októberben fogja kezdeni a bölcsit ha minden jól megy mert nekünk nagyon ajánlották mivel, hogy koraszülött és bár minden rendben van vele jó ha felkészíti az ovira, de azért örülnék, ha tudnék saját tapasztalatokat olvasni mint például mennyi idő alatt szokott be, mennyire volt nehéz az eleje, miket tanult és stb…

2022. szept. 13. 20:52
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen hülye indokot...

Korai fejlesztésre jartunk a lányommal és ez pont egy plusz ok volt a bölcsi, sőt az ovi első éve ellen. 4 évesen kezdett, miután "felzárkózott" a többiekhez. Az volt az óriási előny, hogy nem kellett bölcsibe adni, így jobban fejlődött

2022. szept. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk jó tapasztalataink vannak.


A beszoktatás hivatalosan két hét. Amíg megszokja, nem sír reggelente, az több hónap.


Nekünk ajánlották is a fejlesztők, hogy vigyük, és sokat segített rajta: jobban evett, megtanult pohárból inni.

2022. szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:

Kedves 1.

Nekünk ezt pszichológus, gyermekorvos és védőnő is ajánlotta. Nem azt kérdeztem, hogy jó döntés e hanem tapasztalatokat kertem, gondolom neked nem volt bölcsis a gyermek így fogalmad sincs róla, hogy milyen, csak ide jöttél okoskodni… plusz mielőtt nem tudsz semmi bővebb infót mint például, hogy mennyi időre született a lányom es, hogy volt e bármi féle gondja és stb… addig nem is értem miert kötsz bele az emberbe.

2022. szept. 13. 21:21
 4/47 anonim ***** válasza:
32%

"és bár minden rendben van vele "


"hogy volt e bármi féle gondja és"


Döntsd már el!

2022. szept. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
38%

Szükséges rossz.

Fél évet járt a gyerekem muszajból bölcsibe az ovi előtt, de szívesen kihagytuk volna, mert visszalépés volt. Semmilyen pluszt nem adott, csak kéthetente 2 hét betegséget.

Nem tanult semmit, amit addig ne tudott volna.

2022. szept. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:

Ezt pontosan arra írtam, hogy bár koraszülött nem volt szüksége meg csak korai fejlesztésre sem, teljesen korának megfelelő, ez az miatt van mert jövő szeptemberben kezdi az ovit és ez egy kis előkészítőnek tökéletes illetve a beszéd fejlődésben, evésben fog rajta csiszolni.

Annyira kotöszködni van kedved, hogy inkább elmagyaráztam neked részletesen, bár nem tartoznék magyarázattal úgy gondolom. Egy olyan kérdést tettem fel amire te nem megfelelő választ adtál. Nem kérdőjelezem meg én sem azt, hogy te miert csusztattal a gyereknek egy évet az óvodán, gondolom a te gyerekednek arra volst szüksége a szakemberek szerint az enyémnek pedig erre van szüksége.

2022. szept. 13. 21:35
 7/47 anonim ***** válasza:
17%

5 jó nektek, hogy mindent is tudott, de lassan wgyre kevesebb gyerek tud, kezet mosni mert csak törlik a kezüket a törlővel. 2 évesen nem tud kis székre, motorra ülni mert mindenre ráteszik, nem hagyják próbálkozni őket. A fiam 1.5 évesen feltudott m@szni a kis csúzdára, létrára hagytam ott álltam ha kellett mutattam mit tegyen, de sok szülő nem engedi csak mennek és pakolgatják fel mindenre.

Volt gyerekem aki járt korai fejlesztőbe is, 2.5 évesen nem ivott pohárból, nem használta a kanalat 1 hónap alatt a bölcsibe megtanulta, anyánál még mindig nem volt hajlandó. A szülőnek nehezebb hagyni hogy úgymond szenvedjen, sokszor én is ugrottam volna a fiamhoz, de visszafogtam magam, hagy próbálkozzon.

2022. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
31%
7 ez elég sovány indok. Azért viszik bölcsibe, mert kell a pénz, egyébként egy ilyen korú gyereknek, az anyjával, meg a családjával kellene még lennie, ha megy is közösségbe, úgy, hogy a szülője is ott legyen a háttérben.
2022. szept. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
65%
3-ból egy gyerekem járt, nem is korán, két és fél évesen. Gyűlöltem én is, Ő is. Semmi haszna nem volt, a gyerek feszült lett, fejlődéshez nem adott semmit (miért is adott volna?), ellenben mindig beteg volt. A másik kettőt nem is vittem, tényleg szívből utálom a bölcsiket.
2022. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Igazából ha tetszeni fog neki azt látom rajta, hogy jó neki akkor fog járni, de ha véletlenül nem jön be nekünk egyáltalán akkor erőltetni nem fogom, egy év múlva ovi az viszont már kötelező lesz.
2022. szept. 14. 00:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!