Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek a bölcsődéről?

Mi a véleményetek a bölcsődéről?

Figyelt kérdés
20 hónapos a lányom, októberben fogja kezdeni a bölcsit ha minden jól megy mert nekünk nagyon ajánlották mivel, hogy koraszülött és bár minden rendben van vele jó ha felkészíti az ovira, de azért örülnék, ha tudnék saját tapasztalatokat olvasni mint például mennyi idő alatt szokott be, mennyire volt nehéz az eleje, miket tanult és stb…

2022. szept. 13. 20:52
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Helyett * gyúrj * És meg én nem tudok írni….🙄🙄🙄
2022. szept. 14. 19:03
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
De arra nem adtál választ hogy ha valóban el van maradva miért kell jövőre ovi mikor nem lesz köteles. Azt meg csak hiszed h jobban fog enni. Fiam már 1 éve jár közösségbe (bölcsi, ovi) de ugyan olyan válogatós.
2022. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Elírás és hiba között van különbség.

Igekötőket rendre elrontani, j és ly közti különbséget nem tudni, központozást nem ismerni... hiba, nem elírás.

2022. szept. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 A kérdező kommentje:

Nincs elmaradva, én ilyet nem írtam, csak azt, hogy vannak dolgok amiken esetleg a bölcsi tud segíteni amit nem én találtam ki, hanem szakember szerint van ez így.

Csúsztatni az ovin semmiképp nem szeretnék és ha nem megy bölcsibe akkor se lenne szüksége a lányomnak csúsztatásra, tehát jövő szeptemberbe neki ovi.

2022. szept. 14. 19:10
 35/47 A kérdező kommentje:
Mint mondtam már, Te egy nagyon okos ember lehetsz, de mondtam, szívesen be mutatkozok neked és úgy beszélgessünk már.😀
2022. szept. 14. 19:11
 36/47 anonim ***** válasza:
28%
De nem érted hogy nem lesz óvoda köteles? Az neki nem csúsztatás 🤦🤦🤦 Nem csodálom hogy a gyerekednek a bölcsiben kell tanulnia
2022. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 A kérdező kommentje:

Atyavilág nem értem, hogy nem lehet ezt érteni. Attól, hogy nem óvoda köteles még kezdheti az ovit és annyi idősen egészséges elkezdeni nem pedig 4 évesen. Jövő szeptemberben lesz 3hónap híján 3 éves.

Tanulnia nem kell semmit, mindent tud amit a korának megfelelően tudni kell.

2022. szept. 14. 19:19
 38/47 anonim ***** válasza:
61%

A leggyakoribb indokok a bölcsire mind bullshit kategóriába esnek:


"Majd ott megtanul enni." - a valóban rossz étvágyú gyerek ritkán táltosodik meg attól, hogy másokat is lát enni.

Sokszor pont a bölcsi hoz elő evési problémákat, mivel a gyerekek gyakran a "nem evéssel" tiltakoznak a helyzet ellen.

Persze, ha a szülő otthon azzal rontotta el a gyereket, hogy tv/tablet előtt etette vagy kergette az étellel, akkor pozitív lehet, hogy "jé, lehet ezt máshogy is".


"Majd ott megtanul evőeszközzel enni, pohárból inni" - feladathárítás. Egyébként meg az átlag bölcsiben max. kanalat kapnak. Óriási meglepetés volt ez. Otthon már a kenőkéssel barátkozott, bent meg pép állagú vackokat és sűrű leveseket kaptak kizárólag kanállal.


"Majd ott leszoktatják a pelenkáról." - feladathárítás. Az otthon maradó gyerek is leszokik.

2022. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 A kérdező kommentje:
Bölcsi válogatja szerintem, ahova a lányom fog járni ott nagyon cukik és türelmesek a gondozók és gyönyörűen tanítgatják őket enni, de nálunk erre nem lesz gond mert szépen eszik mindent amit szeret, a gond az, hogy nagyon válogatós.
2022. szept. 14. 19:25
 40/47 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a kedvencem a "beadom, mert otthon már kevés vagyok neki, nem tudom lekötni" 🤦 El nem tudom képzelni, hogy milyen lehetett egy napjuk, ha ahhoz képest a bölcsi előrelépés volt.

Nagyon jó bölcsit találtunk, kedves, odaadó gondozókkal, de a gyerekem konkrétan unatkozni járt be.

Alig várta mindig, hogy hazahozzuk és itthon legózhasson, kirakózzunk, társasozzunk és szakadt leporellónál "komolyabbat" olvassunk neki.

Nem a bölcsi hibája, hisz a biztonságra is figyelniük kell: ahol van egyéves is, ott az apró játék tilos; ahol még a könyvtépő korszakukban járnak a gyerekek, ott nem lesz vékony lapos meseregény; ahol a zsírkrétát még megeszik, ott nemigen lesz ragasztás, vágás...

És a levegőn is keveset voltak, mert túlféltették őket. 5 fok alatt már ki se mentek. Csepergő esőben, hóban se. De akkor se ha kicsit fújt a szél.

2022. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!