Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek a bölcsődéről?

Mi a véleményetek a bölcsődéről?

Figyelt kérdés
20 hónapos a lányom, októberben fogja kezdeni a bölcsit ha minden jól megy mert nekünk nagyon ajánlották mivel, hogy koraszülött és bár minden rendben van vele jó ha felkészíti az ovira, de azért örülnék, ha tudnék saját tapasztalatokat olvasni mint például mennyi idő alatt szokott be, mennyire volt nehéz az eleje, miket tanult és stb…

2022. szept. 13. 20:52
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon fontos a bölcsi. Én kötelezővé tenném.
2022. szept. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
79%
20 hónapos. Tehát van még 2 éve mire óvoda köteles lesz basszus. Emiatt nem adnám bölcsibe. Nem vagyok bölcsi ellen. A fiam is járt. De ha nem kellett volna újra dolgoznom nem iratoklm be. Nemhogy ilyen baromság miatt.
2022. szept. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
7 Erre nem a bölcsi lenne a megoldás hanem az értelmes szülők.
2022. szept. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne 1 év múlva kötelező az ovi. Annak kötelező aki az év augusztus 31ig tölti a hármat. Ha a tiéd most 20 hónapos akkor bőven évvesztős. Nem kell erőltetni azt az ovit. Ennyi.

Az én fiam a bölcsi miatt szobatisztult későn.

2022. szept. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
80%
Bölcsi a dolgozó szülők szükségmegoldása. Ha nem kell dolgozni eszembe nem jutna lepasszolni a gyerekem, inkább járnánk több programra. Ez az időszak sose jön vissza, ez az utolsó kötetlen együttlét ovi előtt.
2022. szept. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
62%

"kis előkészítőnek tökéletes illetve a beszéd fejlődésben, evésben fog rajta csiszolni"


Fordítsuk le: lusta vagy magad nevelni, tanítani, ezt az orvosok, védőnő is látja, ezért javasolják a bölcsit.

Ha így van, jobb lesz neki.

Masnak meg max. muszáj, de nem azért adja be, hogy a bölcsi nevelje helyette.

2022. szept. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges fejlődési ütemű gyerekeknek főleg nem szükséges a bölcsi. Semmit nem tesz hozzá a fejlődésükhöz, amivel ne érnének rá az oviig.

Kompetens anya/apa mellett mindent megtanulnak, mindent megkapnak az otthoni környezettől.

2022. szept. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
83%

A ma divatos pszichológusok azt mondják: 3 éves korig a nevelés fő színtere a család.

Nem nagyon tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol az anyuka otthon van, a gyerek meg bölcsibe, és ez a gyerek érdekeit szolgálja. Láttam kicsinek is nagyon szociális gyereket, őt is kivették végül a bölcsiböl, mert még sok volt neki a napi 8 óra, és mivel az anyja úgy is otthon volt terhesen, megtehette. Meg az ovisok is sokszor sírnak reggelente, mikor sötét van télen, hogy nem akarnak menni :( te akkor is vinnéd úgy, hogy nem is dolgozol?

2022. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
78%

"mert még sok volt neki a napi 8 óra"

. Lehet fél napra is vinni, amíg anyu letudja a felállását...

2022. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
83%
19 ha valaki dolgozik, az teljesen más lapra tartozik. Akkor a szükség dönt. Bár nem tudom ki megy GYED helyett felállásba dolgozni...
2022. szept. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!