Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek a bölcsődéről?

Mi a véleményetek a bölcsődéről?

Figyelt kérdés
20 hónapos a lányom, októberben fogja kezdeni a bölcsit ha minden jól megy mert nekünk nagyon ajánlották mivel, hogy koraszülött és bár minden rendben van vele jó ha felkészíti az ovira, de azért örülnék, ha tudnék saját tapasztalatokat olvasni mint például mennyi idő alatt szokott be, mennyire volt nehéz az eleje, miket tanult és stb…

2022. szept. 13. 20:52
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
28%

"Bár nem tudom ki megy GYED helyett felállásba dolgozni..."

. Elsősorban az, akinek nem jár már GYED (mert megvan a gyerek kétéves)

De ennek semmi köze nincs a szükséghez: én arra reagáltam, amit sokan pedzegetnek, hogy milyen gonosz szülő, hogy a 10 hónapos csecsemőjét bevágja egy egész napra, amikor még otthon lenne a helye. Gondolom ezek voltak azok, akik engem is lepontoztak.

Persze ezzel én sem értek egyet. Viszont van lehetőség arra, hogy ha a gyerek is igényli, 2 éves korától egy délelőttökt bent tölt a bölcsődében, vagy ha megérik rá, bent is alszik, aztán utána el lehet hozni.

2022. szept. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
92%

Huh,elnézve az előző válaszokat félve írom le, hogy nekünk csak pozitív tapasztalatunk van a bölcsivel (azon kívül, hogy tényleg sokszor beteg)

Lányom aspergeres, szóval nem a megszokott ütemben halad a fejlődése.

Amióta beírattuk bölcsibe, ugrásszerűen fejlődik és nem azért mert én inkompetens vagyok vagy nem foglalkozok vele, vagy nem beszélek hozzá, egyszerűen azért, mert a környező gyerekeket jobban másolja, mint engem. Hiába bohóckodtam én vele naphosszat vagy énekeltem neki, akkor se tudok vele úgy játszani, mint egy 2-3 éves. Nekünk szerencsénk volt, mert egy szuper közeget fogtunk ki: a nevelőnők figyelnek rá és pont úgy örülnek az apró sikereinek, mint mi.

Nálunk a beszoktatás nagyon könnyen ment, semmi sírás, azóta is szeret bölcsibe járni.

Nekünk se családunk, se kisgyerekes barátaink nincsenek a közelben, így a játszótéri ismerősökön kívül más gyerekkel nem került kapcsolatba a lányom. A bölcsiben megtanulta hogyan kell más gyerekkel is játszani, ott több idő volt ezzel foglalkozni, mint egy játszótéren, több ideje volt barátkozni. Szóval, ha újrakezdeném se csinálnám máshogy.

2022. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon szerettük a bölcsit, kisfiam 9 hónapot járt, majd 2,5 évesen az ovit kezdte. Ő elég szociális és nagyon szereti a gyerek társaságot. Mindenben jól fejlődött, de pl szobatiszta nem a bölcsiben lett hanem otthon az 1 hónap bölcsi szünetben. Szerintem amúgy, ha a szülő nem dolgozik akkor felesleges vinni. Nem árt de értelme sincs. De azzal nem értek egyet hogy szükséges "rossz", mert semmi rossz nincs benne, nálunk a legtöbb gyerek szeret járni. De minden szükségeset otthon is ugyanúgy megkap, attól nem lesz fejlettebb ha bölcsibe jár, mintha otthon van és az anyukája foglalkozik vele, es heti párszor közösségbe viszi.
2022. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
90%
"Bár nem tudom ki megy GYED helyett felállásba dolgozni..." GYED mellett is lehet részmunkaidőben dolgozni, és akkor kapod a fizetést is meg a GYED-et is.
2022. szept. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
19%
24 ok, ezt nem tudtam (én értetlenkedtem :) )
2022. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Uh, úgy látom nagyon felkapott lett a kérdés, nyilván megyek dolgozni, de családi vállalkozás, ha nagyon muszály rá ér meg óvodáig a munkába állás, de mivel javasolták és megtehetem így kipróbáljuk 😉

Sokan rohadt buták ezen a gyakorikerdeseken mivel nem a kérdésre válaszoltak, sőt szar szülők vagyunk azért mert a gyerek ha gyerekekkel van és látja őket enni akkor jobban eszik és azt is megeszi amit itthon nekem soha. 😀

A normális válaszokat nagyon szépen köszönöm, tök mindegy, hogy bolcsi mellett vagy bolcsi ellen szólt az, meglehet írni azt normálisan, de aki próbált itt oltogatni meg okoskodni úgy, hogy a gyereke nem járt és nem tapasztalatot irt annak annyit tudok mondani, hogy legközelebb névvel dobalozzon a szarjával?😀

2022. szept. 14. 18:49
 27/47 A kérdező kommentje:
!*
2022. szept. 14. 18:50
 28/47 A kérdező kommentje:
Kedves 16-os a te válaszod imádtam a legjobban, Te egy igazán okos embernek tűnsz…😀 Ritka az a gyerek akivel ennyi van foglalkozva amennyi az én lányommal, ha én lusta vagyok nevelni a gyerekemet es az orvos es védőnő szerint is ez a probléma akkor hidd el nem lenne annyi szar gyerekkor… 😉 A neved tényleg jó lett volna felvállalni ehhez a cuki megnyilvanulashoz, de gondolom te annál sunyibb, rosszindulatú, bunkó ember vagy!😝
2022. szept. 14. 18:56
 29/47 anonim ***** válasza:
74%

A te neved hol van? Ez egy anonim oldal, butuska!

A trágár szád helyed a helyesírasodra gyúr kicsit, akkor talán mire első osztályos lesz a gyereked, tudsz segíteni neki.

2022. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Én nagyon szívesen be mutatkozok neked.😀
2022. szept. 14. 19:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!