Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túl késő ez a kor a...

Nem túl késő ez a kor a gyerek vállalásra férfiként? 45-50

Figyelt kérdés
2023. júl. 1. 14:13
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
86%
Vénember már ehhez
2023. júl. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
39%

Anyám 26 volt, mikor szült engem. Középiskolás koromban állandóan vedelt a mostohaapámmal, aztán mindig balhéztak. Utáltam otthon lenni. Apám meg ekkor a nője miatt szintén piálni kezdett. Sose volt lóvéja, haláláig csóró volt, villanyt, fűtést kikapcsolták. Utolsó hónapjaiban az anyjánál lakott, majd 44 évesen meghalt.

Ezzel szemben a barátnőm anyja, aki 40 évesen szülte a barátnőmet, tehát középiskolás korunkban 55-58 éves volt, állandóan vitt minket kocsival, pl. kínai piacra, szalagavató próbára, házhoz hozta a szalagavatós ruhámat, jött értünk kocsival, ha nem volt busz, járt szülőire, (ellenben anyámmal), érettségin segédkezett, sütit sütött, szendvicseket gyártott. Szombatonként, ha náluk voltam, csomagolt sütit, pizzát, mikor mentem haza. Barátnőmnek mindig voltak új ruhái évközben is, nem csak iskolakezdéskor.

Persze nyilván nem kor kérdése, hogy ki mennyire törődik a gyerekével, de ő 55+-osan sokkal jobban odatette magát, mint az én anyám 40+-osan.

Bocs, ha nem igazán a kérdésre válaszoltam, de szerintem lehet valaki idősen is jó szülő.

2023. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
39%
Férjem apukája 50 felett volt, amikor megszülettek az ikrek. Évekig dolgozott külföldön, aztán hazajött és itthon házasodott meg, és rögtön 2 gyerek is lett. A férjem sose mondta hogy bár meg se születtek volna így, hanem örül az életének és az együtt töltött időnek. Most is él az apukája, és nagyon várja az unokát, aki decemberben érkezik.
2023. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
36%
Az en parom 49 eves volt,amikor az elso gyerekunk szuletett es 51 lesz,amikor a masodik fog megszuletni.A gyerekkel az asztal alatt negykezlab fogocskazik es lovagoltatja a hatan. Csodalatos apa, a fiunk imadja ,en meg szeretem es fel se merult bennem,hogy ne legyenek gyerekeink. Szulei is elnek,80 ev felett vannak,makk egeszsegesek.A nagyszulok 95 ev felett haltak meg.
2023. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
23%

Na, ennyi haszontalan választ sem adtam még soha, mint ennél a kérdésnél. Ráadásul még egy 0%-ban "hasznos" válaszom is volt! Egyéni rekord! 😂😂👍

37, 43, 52 válaszoló voltam

2023. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
21%

Itt még nagy a szája mindenkinek, mert félnek, hogy ők is megöregszenek és a legjobbat merik csak feltételezni, de 60 felé leépülés testileg, szellemileg, és jó, ha 70 felett nem panaszkodik naponta haláláig. Az én nagyszüleim 87 évesek de annyi egészségügyi bajuk volt az elmúlt 20 évben, szellemileg pedig 10 éve kezdtek hanyatlani, hogy elmondani nem lehet. Mindkettő végez kerti munkát, aktívak, de..


Ja és a nagypapák lovacskáztatják és bújócskáznak a gyerekkel. Az apukák játszóra viszik és futnak vele, sportolnak vele..


Teljesen beteg az egész, ha azt kérdezné valaki ugyanezektől, hogy milyen állapotban van az átlag 65 éves, azt mondanák az már bőven nyugdíjas kor, hogy felhördült az ország a nyugdíjkorhatáremelésen(joggal), de ha magukról van szó és közel van az elmített határ(40esek), akkor már az 50 az új 40..:)


Az idősebbek nem mernek az elmúlásra, öregedésre gondolni mert nekik túl közeli, folyton tolnák ki a határt, de huszonévesekként ők is nénizték és bácsizták a 60as embert, pedig az ugyanolyan volt 20 éve, mint most. Öreg, nagyszülő korú, nem tinit fog nevelni.


Nyilván az idős szülős gyerek(ismerek ilyeneket) élvezi ami jut neki, de 30 előtt fixen meghalnak a szülei, és az nem olyan, hogy haláláig aktív és egészséges volt, előtte már megy egy jó 10 év leépülés, és rohadt mázlista, ha nem lesz parkinsonos, demens, vagy más psziches/tesi baja és nem neki kell ápolnia a kora huszas évein, mert ilyenből is sok volt egyetemen, és rohadtul nem fair.


31 éves vagyok.


Nyilván bárki bármikor meghalhat, de 45 felett szülővé válni olyan, mint sántaként indulni futóversenyen. Nyerhetsz, de esélyes, hogy elbuksz. És nem te fogsz szívni, a gyereked. Ha nem véletlen a terhesség felelőtlenség direkt gyereket szülni akár most találtátok meg egymást, akár nem, tök visszataszító. Kései gyerek is ezt gondolja, nyilván örül, hogy él, de jó lett volna ha 10-20 évvel korábban születik.

2023. júl. 4. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
72%
"30 előtt fixen meghalnak a szülei" - akkor fiatalon örököl vagyont és házat. Amúgy vicces lesz ha egyszer pont te jutsz ilyen helyzetbe, és gyorsan újraértékeled az elveidet. És az a visszataszító ahogy mások életéről mint visszataszítóról nyilatkozol, csak törődj a magad dolgával, ahogy mások is azt teszik.
2023. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
0%
Ha én 60 évesen elpatkolok, akkor az akkor 20 éves gyerekem örököl egy tehermentes lakást.
2023. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!