Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Késői anyák, nem bántátok...

Késői anyák, nem bántátok meg, hogy nem szültetek fiatalabban? Mièrt alakult úgy?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok "idős" 27 éves vagyok, de a régi álmom, miszerint huszonéves anyuka leszek meg feleség, nem fog valóra válni.


Egyrészt most van olyan párom nemrég óta, akivel valóra válhat egyszer ez az álmunk, de semmit se akarunk elkapkodni, csak nagyon hasonlók a jövőbeli terveink, vágyaink az alap hobbijaink mellett.


Másrészt az egy dolog, hogy választottan szingli voltam évekig rossz tapasztalatok miatt, de csak 25 évesen, 1 éves munkaviszonnyal egyetem után értettem meg, hogy egy gyerek mekkora felelősség!


Az unokatesóméknak 1 éves kapcsolatba koliban csúszott be a baba. Nem csináltak sose titkot belőle, hogy nagyon nehéz nekik. Persze, most még nem dolgozik az anyuka a 1,5 éves pici mellett, de nem lett meg a diplomájuk, úgy meg nagyon nehezen talál eleinte bármit is. Persze imádnivaló a lurkó és ezerszer inkább a gyereket választja utólag is a legtöbb szülő, mint a karriert, hiszen a karrier az alakul, gyerek meg nehezebben lehet.


De én valamiért hálás vagyok, amiért mesterképzés alatt nem fért bele az időmbe a párkapcsolat és ìgy jó munkahelyem lett, ahonnan könnyű lesz egyszer elmenni szülni is.


Lehet kb. csak 5 év múlva lehetek anya, addig szeretném a lakásom egy kisebb házra cserélni, ami szintén nem adatik meg mindenkinek és emiatt is szerencsésnek mondhatom magam, mégsem érzem úgy, hogy egy friss kapcsolatban azon kéne aggódnom, mikor lesz gyerekem.


Van olyan barátnőm, aki közel a 40-hez szingli és neki már nagyon véges az ideje és teljesen kétségbe van esve, mert ő a harmincas éveiben sem azon volt, hogy legyen valakivel jövője, hanem utazgatott a világban és most megbánta. :/

Szerintem nincs jó út, valamiért mindig úgy alakul, ahogy az élet dobja. Nekem egyszerűen meg kellett érjek erre a kapcsolatra egyáltalán, majd a gyerekvállalásra.


És úgy érzem, nem fogom megbánni, hogy előbb megvalósítottam az alapjaim, amiben biztonságosabb lesz gyereket vállalni, meggondolatlan életdöntéseket meg már nem tervezek hozni, legalábbis olyat nem, amit egyedül hoznék, hiszen már itt van velem a Párom.


Nektek miért nem lett előbb gyereketek?



2023. okt. 11. 22:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, egyáltalán nem akarom elbagatellizálni a problémád, de azért így 40fölött kicsit vicces volt olvasni, hogy a "kései anyákhoz" sorolod magad.

Én 16 éves koromtól mindig anya akartam lenni. Azért nem lettem, mert ahhoz ragaszkodtam, hogy szerelemből foganjon, ha utána egyedül is nevelem. Hát, a "szerelmeim" nem úgy gondolták.

Ezt már elengedtem, teljesen egyedül próbálok(mármint magát a fogamzás részt természetesen nem, úgy nehéz lenne🤣). De nevelni egyedül fogom és nem szerelemből lesz, ha egyáltalán összejön ugye.

Na, most ilyen feltételekkel 20 éve is vállalhattam volna. Csak hát, ki tudja ezt előre?🤷🏼‍♀️

2023. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Figyelj, jobb később szülni egy stabil kapcsolatba, mint huszonévesen egy pár honapos kapcsolatba. Persze a dolog kimenetele így is - úgy is lutri, de azért valószínűleg jobb, ha valakit jobban kiismersz gyerekvallalas előtt.


Tudatosan később szülni azért nem előnyös, mert a kor előrehaladtával egyre több a probléma és nem biztos, hogy sikerül osszehozni a babát ( és akkor még csak 1 gyerekről beszélünk). Így is minden 6.pár meddő.

2023. okt. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2-es sajnos nekem is lesz egy méhsövény műtétem, emiatt is agyalok most többet ezen a kérdésen is pl: 1-es. Remélem jó lesz a műtét és majd rendben meg tudok foganni egy nap.


Sajnos Magyarország általános eü. Állapota sem túl jó, sok meddőséggel kezelt párnak vannak alapbetegségei, vagy akiket én ismerek Covid miatt is elvetéltek páran... :(


Az én családomban minden nő szupertermékeny volt, amivel nekem sincs gondom, csak nem ágyazódhat be így, ugyanis vetélésre jó esélyem van emiatt...


Meg igen, a kapcsolat. Ő az első nekem, aki gyereket is akar! És minden lutri, szóval valahol félig minden anya magának szül. Ha jó apajelöltet fogunk ki, egy esetleges válás/szakítás esetén is marad apja a gyereknek és nem csak lelécel.


Ettől nem félnék, imádja a gyerekeket, az egyik első randijaink egyik helyszínén is spontán eljátszadozott egy anyuka kislányával, akinek nagyon tetszett a "szakállas bácsi". :D

2023. okt. 11. 23:03
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem voltak megfelelőek a körülmények, és ráadásul én nem is akartam fiatalon szülni. Kiélveztem, hogy végre nem csak nyomorgok, hanem tudok utazgatni, stb. 37 évesen döntöttem úgy, hogy az akkor 8 éve tartó kapcsolatba jöhet a gyermek. Nem, nem bántam meg. Féltem, hogy úgy éreztem volna, hogy lemaradok valamiről, és nem akartam véletlenül sem, hogy ezért a majdani gyermekemet hibáztassam. Így volt jó minden, ahogy alakult.
2023. okt. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
69%

Nálunk most jön a baba, a 35-öt múlt hónapban töltöttem be. Ennek az az oka, hogy a körülmények nem voltak adottak, mérgező munkahelyem volt, ahonnan nem tudtam egyszerűen váltani, anyagilag sem voltunk stabilak és a lakhatás is a szülőknél volt megoldva.

Most már minden adott lett egy éve, és mostanra jött össze a baba.

Nem bántam meg, hogy nem fiatalon szülök, mert visszagondolva, akkor még magam sem voltam felkészülve egy ilyen feladatra, felelősségre.

2023. okt. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Az én anyukám 35 évesen szült engem és van 3 nagyobb tesóm. Falun laktunk, anyu nem dolgozott mellettünk, szóval fáj ezt kimondani de elég hamar elkezdett slamposodni, úgyhogy én mindig is fiatalon szerettem volna anya lenni. Nem jött össze. A férjemet 30 éves koromban ismertem meg, az első gyerekünket 34 évesen szültem. Ő sajnos nem sokkal szülés után meghalt. Majd 35 évesen megszültem a másodikat és most 38 évesen megint terhes vagyok.Belegondolok, hogy már nem tölthetek velük olyan sok időt és ez elszomorít. Látom azokat az ismerősöket, akik fiatalon szültek és már nagyobb a gyerek, hogy most újra elkezdtek "élni". Utaznak, fesztiváloznak...még mindig fiatalok az élethez. Én meg majd 50 évesen is pátyolgathatom a gyerekeimet. Meg azért így a 40-hez közeledve is próbálom karban tartani magam, hogy a gyerekeim ne azt lássák, amit én láttam anyámon. Imádom a gyerekemet de jobb lett volna ha pár évvel korábban jön(nek). De nekem ezt dobta az élet, ebből kell kihozni amit lehet. 😊
2023. okt. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

nem bántam meg. Megértünk mindketten, lett saját lakás, elutaztunk mindenhova ahova szerettünk volna, "éltünk" így nem sírjuk vissza, van biztos egzisztencia, a gyereknek mindent meg tudunk adni ami kell. Fejlesztésekre kell hordani császármetszés közbeni hiba miatt, ez havi 60 ezer. Ezelőtt 15 évvel nem tudtuk volna kifizetni, csak ha a saját szánktól vesszük el a falatot.


Boldogok vagyunk így, nem csinálnánk máshogyan.

2023. okt. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Én se értem ezt a kései anya szöveget, te jó ég, ha 35 felett lennél, még csak-csak, de 27 évesen ilyet írni.


Én amúgy 30 és 32 évesen szültem, és nem, nem bánom, mert ekkorra lettek még hozzá az anyagiak. Tanultam anyám hibájából, aki húszas évei elején a "semmire" szült, és örökké azt bánta, miért nem vár még 10 évet.

2023. okt. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

8 ha tudnál szöveget olvasni, jócskán 30 felett leszek, mire a gyerek lesz a terv, most nagyon nem tartok ott.

2023. okt. 12. 07:59
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Én csak részben vagyok késői anya.

17 évesen életem első nagy szerelmével összejöttem. 19 évesen összeházasodtam vele. 20évesen gyereket vállaltunk.

A körülmények megvoltak, igaz más világ volt akkor.


4éves volt a lányom, mikor a férjem meghalt. Egyedül maradtam.

24 évesen, özvegyen.

Évekig ferfira se tudtam ránézni.

Végül ujra szerelmes lettem. Megvartuk, míg mind a kettőnknél jön az érzés, gyereket vállaltunk. 39évesen.

Megbántam.

Már a terhességet is nehezen viseltem, a szülés rosszabb volt sokkal.

A csecsemő kor meg.... nem bírtam egyedül, erővel.

Nem voltam mar közel sem olyan fitt, mint az elsőnél.

Szülőin kinéznek, volt, hogy megkérdezték, hogy a nagymama vagyok?


Most 10éves a kicsi. Férjemet tavaly temetük. 50évesen infarktus elvitte.


Ha újra kezdhetném nem vállalnék 30 felett az biztos.

Igy, hogy itt van, szeretem, visszs nem adnám. De pokoli nehéz (volt).

2023. okt. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!