Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Késői anyák, nem bántátok...

Késői anyák, nem bántátok meg, hogy nem szültetek fiatalabban? Mièrt alakult úgy?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok "idős" 27 éves vagyok, de a régi álmom, miszerint huszonéves anyuka leszek meg feleség, nem fog valóra válni.


Egyrészt most van olyan párom nemrég óta, akivel valóra válhat egyszer ez az álmunk, de semmit se akarunk elkapkodni, csak nagyon hasonlók a jövőbeli terveink, vágyaink az alap hobbijaink mellett.


Másrészt az egy dolog, hogy választottan szingli voltam évekig rossz tapasztalatok miatt, de csak 25 évesen, 1 éves munkaviszonnyal egyetem után értettem meg, hogy egy gyerek mekkora felelősség!


Az unokatesóméknak 1 éves kapcsolatba koliban csúszott be a baba. Nem csináltak sose titkot belőle, hogy nagyon nehéz nekik. Persze, most még nem dolgozik az anyuka a 1,5 éves pici mellett, de nem lett meg a diplomájuk, úgy meg nagyon nehezen talál eleinte bármit is. Persze imádnivaló a lurkó és ezerszer inkább a gyereket választja utólag is a legtöbb szülő, mint a karriert, hiszen a karrier az alakul, gyerek meg nehezebben lehet.


De én valamiért hálás vagyok, amiért mesterképzés alatt nem fért bele az időmbe a párkapcsolat és ìgy jó munkahelyem lett, ahonnan könnyű lesz egyszer elmenni szülni is.


Lehet kb. csak 5 év múlva lehetek anya, addig szeretném a lakásom egy kisebb házra cserélni, ami szintén nem adatik meg mindenkinek és emiatt is szerencsésnek mondhatom magam, mégsem érzem úgy, hogy egy friss kapcsolatban azon kéne aggódnom, mikor lesz gyerekem.


Van olyan barátnőm, aki közel a 40-hez szingli és neki már nagyon véges az ideje és teljesen kétségbe van esve, mert ő a harmincas éveiben sem azon volt, hogy legyen valakivel jövője, hanem utazgatott a világban és most megbánta. :/

Szerintem nincs jó út, valamiért mindig úgy alakul, ahogy az élet dobja. Nekem egyszerűen meg kellett érjek erre a kapcsolatra egyáltalán, majd a gyerekvállalásra.


És úgy érzem, nem fogom megbánni, hogy előbb megvalósítottam az alapjaim, amiben biztonságosabb lesz gyereket vállalni, meggondolatlan életdöntéseket meg már nem tervezek hozni, legalábbis olyat nem, amit egyedül hoznék, hiszen már itt van velem a Párom.


Nektek miért nem lett előbb gyereketek?



2023. okt. 11. 22:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

Aki fiatalon szült, annak biztos az fordul meg a fejében néha, hogy mi lett ha várt volna, látja a gyerektelen barátait, akiknek minden olyan könnyű, akkor és oda utaznak, akivel akarnak, nem kell belevenni a számításba a gyerekeket, sokkal tovább kapósak is, jobb a fizu, jobb a karrier...

Aki későn szül, az meg lehet hogy retteg, mi lesz ha kicsúszik az időből, nem talál olyan párt, nem jön össze a baba, rizikósabb a terhesség...

Az adott pillanatban úgyis azért döntöttünk úgy ahogy, mert vagy nem volt választás, vagy jól ismertük önmagunkat. Kár ezen elveszni a múltban, hogy mi lett volna, ha... de nem úgy volt, nem is lehet megváltoztatni, az a fontos hogy a mostból hozzuk ki a legtöbbet. Akik egész életükben gyerekre vágytak, aztán kiderült, meddők, ők is élik valahogy tovább az életüket. Ha későn jön össze, örüljünk hogy van, és főleg ne hallgassunk a rosszindulatú hangokra. Az élet ritkán alakul úgy, ahogy elterveztük, és ehhez senkinek semmi köze.

2023. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

10-es merhetetlenül sajnalom, hogy mindkét férjed ilyen fiatalon elhunyt.


Én emiatt nem vállalnék 3 gyereket pl: mert ha meghalna az apjuk, hogyan nevelném fel őket? :/

2023. okt. 12. 09:05
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Én szerettem volna kicsit hamarabb szülni (28-30 között), de 34 évesen jött össze végül. Meddőség miatt sokat kellett rá várni. A gyerekhez egyébként nem érzem magam öregnek, de a játszótéri anyukákhoz (majd később valószínűleg óvodás-iskolás társak anyukáihoz képest) viszont igen. Ez zavar leginkább, és a meddő évek, amit nem tudom hogy fel tudok-e valaha teljesen dolgozni.
2023. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezért szokták azt mondani, hogy felesleges a megfelelő időt kivárni, mert olyan nincs. Mindig lehetne indokot találni, hogy éppen miért ne. Én pl. irigylem a 20-as évei elején gyereket vállaló párokat, mert még viszonylag fiatalon "függetlenednek" újra és élhetik az életüket. Mi ezt megéltük a gyerekeink előtt és tolódik az újra függetlenedés. Karrier szempontjából sincs jó döntés. Ha egy karrierút megszakad 2-4-6 évre, az bőven tudja a végét is jelenteni. Ettől függetlenül én nem bántam meg, hogy 32 évesen szültem az elsőt, anyagi biztonságban. Nyilván nem úgy pattanok ki az ágyból hajnalban már most sem, mint 20 évesen és sokkal inkább túlgondolok, túlaggódok mindent, mint akkor, de ez van. Én is 27 évesen találkoztam a párommal, 25 évesen kezdtem dolgozni, együtt teremtettük meg az alapokat, 30 éves voltam, amikor házasodtunk és utána döntöttünk úgy, hogy jöhet a baba, egy évet vártunk rá. Szeretnénk második gyereket is, ami szintén dilemma. Menjek vissza előtte dolgozni, vagy ne? Mi lenne karrier szempontjából jobb? Egyik sem tökéletes. De volt egy tisztességes CSED-em, van GYED-em, a férjem is jól keres, mert éveket szántunk arra, hogy eljussunk egy olyan szintre, ami már biztonságosnak tekinthető egzisztenciális szempontból akkor is, ha egyikünkkel ne adj isten történik valami. Ha elválnának útjaink is mindketten megálljuk szülőként a helyünket, szóval nem tudom. Szívesen szültem volna előbb, de akkor ez a mély biztonságérzet nem lenne meg. Most pedig egyáltalán nem érzem magam kései anyának, sőt. Inkább átlagosnak.
2023. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 26 évesen mondta mindenki, hogy nem a karrieren kéne gondolkodnom, hanem férjhez kéne menni, pár gyereket szülni. Akkor kapcsolatban voltam, mégsem éreztem úgy, hogy teljesítenem kéne a normát. Ugyanúgy voltam, mint a kérdező, legyen előtte pár tétel kipipálva ahhoz, hogy akár egyedül is meg tudjam oldani az életem. Azért volt egy korhatár, ami felett nem akartam vállalni családot.

Nem terveztem, nem kerestem párt, a férjemmel mégis találkoztunk, és vele szinte rögtön láttam, hogy ilyen pasival érdemes lenne. Másfél évvel később már terhes voltam és azóta is boldogok vagyunk. Már két gyerekünk van, a második a kitűzött korhatár előtt született probléma nélkül, de utána akkor se vállalnék többet, ha fegyvert fognának rám. Erős és hasznos akarok lenni az életükben, elkísérni őket, amíg lehet. És az is számít, hogy amikor ők önellátók lesznek, akkor nekem is maradjon energiám élni, utazni, megvalósítani a tőlük független terveimet. Ha minden úgy alakul, unokázni is jobb lenne fiatalosan és nem rozzant néniként.

2023. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A 31.szülinapom előtt 1 hónappal született meg a kisfiam. 12 éve vagyunk együtt a férjemmel, a kapcsolatunk nagyon jó. De korábban mégsem akartunk babát. Először kellett a stabil munkahely mindkettőnknek, aztán saját lakás majd esküvő. Lehet régimódi vagyok, de én nem szültem volna ezek nélkül. A másik része pedig, hogy mi imádunk utazni, így ki akartuk élni ilyen tekintetben magunkat a baba előtt. Most lassan 35 leszek, és most várom a 2.babánkat. Nem akartunk 1-2 év korkülönbséget, mert idegileg biztosan nem bírtuk volna, és jobbnak láttuk már egy önállóbb szobatiszta ovis mellé vállalni a 2.gyerkőcöt. Másrészt nagy álmunk volt egy családi ház, amit mindenképp meg akartunk venni, mire érkezik a 2.baba.

Szóval én egyáltalán nem bántam meg, hogy így alakult, sőt, nekem így tökéletes. Mostanra a baráti körben is mindenki babázik már, így ezeket a dolgokat is együtt éljük át, segítjük egymást tapasztalatokkal, stb.

2023. okt. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
26-27 éves koromtól próbálkoztunk. Majdnem 34 voltam, amikor szültem. Lombikkal tudtam teherbeesni. 30 alatt akartam szülni, nem jött össze. Nem bántam meg, örültem, hogy végül anya lettem.
2023. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalon is szültem meg nem annyira fiatalon is :)


22, 26 és 33 évesen. Szerintem fiatabb korban az ember jobban bírja. Én teljesen kivagyok már, pedig 2 és fél a legkisebb gyerek 😆

2023. okt. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem fiatabb korban az ember jobban bírja."


De nyilván nem ez az egyetlen dolog, amit figyelembe vesz az ember. Nekünk pl. 22 évesen semmink, értsd semmink nem volt a férjemmel az albérleti szobák kívül (ez a válság alatt volt pont, amikor alig lehetett munkát találni és az is keveset fizetett), 30 évesen meg a sajàt házunkban laktunk, diplomával, autóval, megtakarítással, viszonylag normális melóval.


De ehhez k*rva sokat kellett dolgozni, küföldön, két munkahelyen, nagyon spórolni. Ha korábban vállaltam volna gyereket, mint 30, nem is tudom, mi lenne most velünk. Sírnék az albérletben, hogy elszálltak az árak és nem tudok rendes cipőt venni a gyerekeknek.

2023. okt. 13. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%
Normális dolgok hogy 30 éves kortól 55 éves korig szülnek későn gyereket. Több az előnye, mint hátránya. Több tapasztalat, több türelem, rutin
2023. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!