Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Késői anyák, nem bántátok...

Késői anyák, nem bántátok meg, hogy nem szültetek fiatalabban? Mièrt alakult úgy?

Figyelt kérdés

Még nem vagyok "idős" 27 éves vagyok, de a régi álmom, miszerint huszonéves anyuka leszek meg feleség, nem fog valóra válni.


Egyrészt most van olyan párom nemrég óta, akivel valóra válhat egyszer ez az álmunk, de semmit se akarunk elkapkodni, csak nagyon hasonlók a jövőbeli terveink, vágyaink az alap hobbijaink mellett.


Másrészt az egy dolog, hogy választottan szingli voltam évekig rossz tapasztalatok miatt, de csak 25 évesen, 1 éves munkaviszonnyal egyetem után értettem meg, hogy egy gyerek mekkora felelősség!


Az unokatesóméknak 1 éves kapcsolatba koliban csúszott be a baba. Nem csináltak sose titkot belőle, hogy nagyon nehéz nekik. Persze, most még nem dolgozik az anyuka a 1,5 éves pici mellett, de nem lett meg a diplomájuk, úgy meg nagyon nehezen talál eleinte bármit is. Persze imádnivaló a lurkó és ezerszer inkább a gyereket választja utólag is a legtöbb szülő, mint a karriert, hiszen a karrier az alakul, gyerek meg nehezebben lehet.


De én valamiért hálás vagyok, amiért mesterképzés alatt nem fért bele az időmbe a párkapcsolat és ìgy jó munkahelyem lett, ahonnan könnyű lesz egyszer elmenni szülni is.


Lehet kb. csak 5 év múlva lehetek anya, addig szeretném a lakásom egy kisebb házra cserélni, ami szintén nem adatik meg mindenkinek és emiatt is szerencsésnek mondhatom magam, mégsem érzem úgy, hogy egy friss kapcsolatban azon kéne aggódnom, mikor lesz gyerekem.


Van olyan barátnőm, aki közel a 40-hez szingli és neki már nagyon véges az ideje és teljesen kétségbe van esve, mert ő a harmincas éveiben sem azon volt, hogy legyen valakivel jövője, hanem utazgatott a világban és most megbánta. :/

Szerintem nincs jó út, valamiért mindig úgy alakul, ahogy az élet dobja. Nekem egyszerűen meg kellett érjek erre a kapcsolatra egyáltalán, majd a gyerekvállalásra.


És úgy érzem, nem fogom megbánni, hogy előbb megvalósítottam az alapjaim, amiben biztonságosabb lesz gyereket vállalni, meggondolatlan életdöntéseket meg már nem tervezek hozni, legalábbis olyat nem, amit egyedül hoznék, hiszen már itt van velem a Párom.


Nektek miért nem lett előbb gyereketek?



2023. okt. 11. 22:27
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
20-as ez amiatt nem biztos, mert sokkal kevesebb fizikai erőd marad... én sajnos 27 évesen már korai reumás tüneteket produkálok, sajnoa 2 ágról is örököltem, vacak ízületeim vannak, pedig nagyon figyelek az evésre és nem eszem húst hússal ami növeli a gyulladas esélyet, tejet is egyre ritkábban eszem.
2023. okt. 21. 12:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!