Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18 éves lány vagyok és eldöntö...

18 éves lány vagyok és eldöntöttem hogy nem akarok soha gyereket. Szülőket mindig sokkolja ha megmondom nekem ugyan nem lesz. Ilyenkor jön az ne beszélj hülyeséget. így meg úgy. Nem hiszem hogy változni fog a véleményem. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Mert hogy még fiatal vagyok meg még érthető hogy nincsenek ösztönök benned.. Köszönöm a válaszokat!:)
2011. aug. 11. 18:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Ez teljesen rendben van. De művi meddővé tételt ne csinalj azért.:)
2011. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Türelmetlen vagyok. És készen vagyok a hiszitől amit letudnak vágni a babák.. :S Azt nem mondom hogy pár naposan nem aranyosak de utána..
2011. aug. 11. 18:11
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

"még van 30 éved szülni"


Vagy 37.

:)

Vagy 25.

:)

2011. aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
75%

37?


55 évesen szülni?

Én 35 évesen sem tenném minden félelem nélkül. 55 évesen meg 99%,hogy ha akarna sem tudna szülni.

2011. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem fog változni.Én se vagyok anyatipús,másokéval foglalkozom munkám során szeretem őket ideig óráig amig dolgozom,de otthonra nem kéne,szerencsére párom is igy gondolkodik,én nem leszek önző,nem szülök társadalmi elvárásból,mások kedvéért,meg hogy legyen egy minirabszolga otthon,meg mert a szomszéd Kati is szült már,meg csépéért se.Mindenki maga dönti el ezt.Aki kényszerből szül sose fogja szeretni a gyerekét,és jön hozzánk a gyerek terápiára 12 évesen lelkisérülten,hogy otthon nem kell senkinek.

A gyerek nem plüss amit belehet vágni a sarokba,sajnos sok szülő plüssként kezeli ezért van ennyi 10 - 14 éves a az utcán csellengve,mert mindenhol jobb neki,mint "otthon",mert járok családokhoz,és látom a saját szememmel,hogy inkább kis sámlit csináltak volna a szülők,mint gyereket,mert alkalmatlanok a nevelésre,szeretetni nem tudják.


29N

2011. aug. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, most lehetne azt mondani, hogy később változni fog a hozzáállásod. És lehet, hogy fog is, de az is lehet, hogy nem.

Ha nem akarsz, hát nem akarsz, nincsen ezzel semmi gond.

Nem te vagy az egyetlen. Lesznek és vannak is még jópáran így a Földön.

Ettől a szememben nem vagy kevesebb ember.


Ha lehet kerüld a témát, mást nem nagyon fogsz tudni tenni. Mert, ha elmondod a véleményed, akkor "gyökérnek" titulálnak. Ha meg egyet értenél, akkor meg tudnád, hogy hazudsz.

Ez az egész -ki akar gyereket és ki nem- téma egy nagy darázsfészek. Mindig lesznek olyanok, akik lehordanak.


Én idősebb vagyok nálad és én sem akartam soha. Most sem.

És? Magánügy!


Mindenki foglalkozzon a saját életével!

2011. aug. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
32%
19 éves koromig azt mondtam: gyerek??? SOHA!!!!! Aztán megismertem egy fiút. (Most 20 vagyok) Összejöttünk, nagy szerelem, stb. És egyik pillanatról a másikra fellobbant a vágy. Babát akarok, bármi áron. ^^ Persze, még nem aktuális. Hiszen még sulis vok, nincs melóm és még nem is vagyunk olyan régen együtt. De az álláspontom változatlan :) Hamarosan kell egy baba. ^^ (pár év) Am hozzá teszem, világ életemben utáltam a gyerekeket és nem is non ttam velük mit kezdeni.
2011. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
45%
Ez csak azt jelenti, hogy nem vagy hülye.
2011. aug. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Először én is így voltam vele, bár én már 14 évesen kijelentettem, sőt később, még férjhez menni sem akartam, egyik pasi kreténebb volt, mint a másik. Meg láttam a családban több felé is, milyen plusz teher a baba, elsősorban az anyának. 24 órás szolgálat, plusz minden egyéb házimunka.


Aztán rátaláltam a férjemre, aki nem konyhai robotnak tekint, besegít mindenbe. Én ugyanúgy kimegyek füvet vágni, mint ahogy ő elmosogat, netán főz. Ha lehet ezt egyszerre csináljuk, addig is együtt vagyunk. Szóval egy ilyen férfi mellett átértékelődik minden, tudom, ha babát vállalnék, nem maradnék magamra, nem tespedne egész nap a tv előtt, segíteni.

Most így 27 évesen már mást gondolok, szeretnék babát, de csak egyet, és majd csak 4-5 év múlva.

Még lehet változol te is, de lehet nem, és tényleg nem szülsz majd, a te dolgod. Ne mondogasd a szüleidnek, majd alakul, ahogy alakul.

2011. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj, de lehet hogy ha megtalálod álmaid párját, akkor majd akarni fogsz.
2011. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!