Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket is idegesít néha a...

Titeket is idegesít néha a gyereketek?

Figyelt kérdés

Az enyém hat éves, és nagyon okos kislány. Csak nagyon eleven, és falra tudok mászni tőle, amikor elkezd a lakásban fel-alá rojangálni, pedig ezerszer el lett neki mondva hogy nem szabad és hogy miért nem. Nem vihetjük minden nap játszóházba, a játszótéren meg már hideg van.


Vagy amikor észrevétlenül kisurran a konyhába édességet "lopkodni", hiába teszem fel magasra, feláll a székre és elszedi. Aztán persze pörög a cukortól, nem lehet vele bírni, és rendesen ebédelni, vacsorázni persze nem hajlandó.


Meg a hisztik. Mi következetesen neveljük, tudja hogy hisztivel semmit sem ér el. De a nagyszülők agyon kényeztetik, amikor náluk van (tudom, ez a dolguk), minden úgy történik, ahogy a kisasszony akarja, Aztán amint hazahozzuk, itthon is próbálkozik, és ha bármire nemet mondunk neki, akkor elkezd őrjöngve hisztériáni.


És ilyenkor annyira dühös tudok lenni rá, legszívesebben ordítanék vele, vagy jól megráznám, és gyakran eljátszom a gondolattal, hogy lekeverek neki egy méretes pofont, aztán rögtön tudni fogja, hogyan kell viselkedni.


Ti is éreztek így néha? Vagy velem van a gond?



2014. dec. 16. 09:34
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Igen, ezt minden szülő átéli szerintem. Örülj neki hogy ilyen. Azt jelenti egészséges gyereked van.
2014. dec. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Később majd más gondok lesznek. De ez az élet rendje.
2014. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy veled van a gond, de a gyerekkel se! Nem csak egyedül nálatok megy ez így, de ezt ki fogják nőni hál'Istennek. :D
2014. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze. A gyerekek nem kis robotok, hogy mindig ugy viselkedjenek ahogy nekunk tetszik :)
2014. dec. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám :))) Az enyém 8 éves,és 6 évesen ugyanezt csinálta,gondoltam idővel kinövi....de ez csak rosszabb :D Bár hiszti nincs,szaladgálás a lakásban,ugrálás,tornászás,mindenhová felmászás ,és mivel nővére van aki 15,bejött ezek mellé a nagylányoskodás,a szájhúzogatás,és próbálkozik flegmázni is,de szerencsére,azt mostanában kerüli-Szóval kitartás "anyatárs" ezen mindenki átmegy :)))
2014. dec. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
A nagymaminak kell lekeverni egy pofont, mert nála kanászodik el, vagy nem kell odavinni. Engem a mások gyerekei idegesítenek.
2014. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Az en lanyom 10 eves, mindenrol van velemenye, szemtelenkedik, mindent jobban tud :) 6 evesnek aranyosabb volt :)


Turelem az egyetlen hatekony eszkoz.

2014. dec. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Még csak 4 éves az enyém, de mintha róla írtál volna. És ami lejátszódik bennek, a gondolataid, reakcióid, minden stimmel.

Biztos, hogy nincs veled gond, sőt a lányoddal sem. Teljesen normális viselkedés, csak baromi sok türelem kell hozzájuk.

2014. dec. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

off: mondjuk az tényleg nem jó, hogy nem tudja kitombolni magát, mert otthon nem lehet, játszótér nem, játszóház nem...

mi építünk itthon játszóházat, a székekből, asztalokból, bútorokból, játékokból, kis akadálypálya szerűség, próbáljátok ki, nagyon el tudnak lenni vele :)



on: ja, én is nem egyszer gondoltam arra, hogy odamegyek, jól megrázom, és észhez tér :D de persze lenyelem ezt a gondolatot :D

én attól kattanok be mikor autózik és fejhangon visítva nitróval, turbóval utánozza őket. tényleg nagyon jól csinálja, de erre kelni, feküdni... a híradót nem tudom megnézni hetek óta mert annyira hangosan visít, hogy nem hallom, és nem érti meg, hogy halkan! áhhh! de imádom :D

2014. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha csúszdázni hideg van, attól még ki lehetne vinni rollerezni, vagy csak simán sétálni. Lehet,hogy hideg van, de ha jól felöltözteted semmi baja sem lesz. Télen is kell a friss levegő.

Én a 2 évesemet mindennap kiviszem, egyszer se volt beteg még nyár óta.

2014. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!