Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is ennyit hagy a patikában?

Más is ennyit hagy a patikában?

Figyelt kérdés
Le vagyok döbbenve. Három gyerekem van és most mind beteg. Fiam kétféle antibiotikumot szedett sajnos, lányaim is szednek. Vettem mellé nekik probiotikumot, mert hasmenés is van. Vettem egy csomó vitamint is, hogy erősítsem a szervezetüket, plusz egy neogranormon meg egy még más valami, lázcsillapítók stb. ebben a hónapban kb. 30 ezernél tartok. Már vége lehetne ennek. Ja, én is lebetegedtem és úgy ápoltam a három gyereket. Két hete itthon vannak.
2017. jan. 24. 07:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
15%
Igen, a patikában ennyit kell hagyni, ha hagyjuk, hogy oda küldjenek. Sajnos belőlünk él a legnagyobb lobbi, a gyógyszergyárak. Nekem is van három gyerekem, és sokan bátorságnak gondolták, de én nem váltottam ki az antibiotikumokat és nem vettem vitaminokat- a szintetikus vitaminok nem használnak semmit,erről egyre több tanulmány lát napvilágot. Sőt, lázat is csak 38.5 fölött csillapítok, mert a láz éppen azért van, hogy elpusztítsa a kórokozókat. Akkor is legtöbbször prizniccel, hűtőfürdővel, sokkal hatékonyabb mint a gyógyszerek. Megfigyeltem, hogy gyógyszer nélkül ugyanúgy megy a lázgörbe. Fölmegy hidegrázással, aztán lemegy kiizzadással. Persze olyankor virrasztottam egész éjjel, bőséges folyadékpótlás, állandó kontroll. Köhögésre, mandulagyulladásra megvannak a jó házi gyógymódok, minden kipróbáltam, és volt ami bevált. A vírusokra egyébként nem hat antibiotikum, csak elbutítja az immunrendszert. A dokik sokszor azért írják föl, hogy levédjék magukat. Öt perces vizsgálattal nem lehet eldönteni, mi a valódi probléma. Most már iskolásak a gyerekeim, és olyan erős lett az immunrendszerük, hogy sosem hiányoznak. Nem is járok gyógyszertárba, csak nagyon ritkán egy-két termékért (krém, salvus víz, tea).
2017. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
19%
Mi sem nagyon járunk gyógyszertárba, D-vitamint és C-vitamint szedünk csak. Gyerekeim még itthon vannak, így nem érint minket még az ovis betegséghullám. Sajnos én is azt látom, hogy mindenre antibiotikumot írnak a rosszabb fajta vagy félős orvosok, hogy védjék magukat, így a kórokozók is egyre erősebbek. A beteg gyerekeket meg beviszik oviba, játszóházba, boltba, így a terjedést is elősegítik.
2017. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, hidd el, amíg a fiam nem került közösségbe, én sem jártam gyógyszertárba. Addig könnyű, de a közösségbe kerülés a legtöbb gyereknél hozza a betegségeket sajnos.
2017. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

11-es! Ha a fiadnak gennyes mandulagyulladása lenne, es mar egy hete lázas akkor sem váltanád ki a gyógyszert? Szerintem ez felelőtlenség!

Nem vagyok orvoshoz szsladgálós anyuka, csak, ha indokolt akkor viszem. Ezt pedig meg tudom állapítani. Most pl félrekezelte a gyereet az orvos, kevesebb antibiotikumot írt a súlyától és továbbra is lázas maradt. Gennyes mandulagyulladásról van szó.

Akik nem járnak patikába azok legyenek büszkék magukra!

Amíg oviba nem került a fiam én sem jártam...

Ha farmon élnénk, ahol minden megterem és fejem a kecskét, szedem az almát a fánkról akkor én sem adnék semmi szintetikus vitamint...

2017. jan. 24. 12:34
 15/15 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező! 11-es vagyok. Te kérdezted, hogy más is ennyit fizet-e a patikában. Én pedig válaszoltam, hogy nem, ezért és ezért. Miért haragszol? A lányomnak kicsi korától rendszeresen volt gennyes mandulagyulladása. Eleinte kiváltottam az antibiotikumot, aztán nem, végül nem is vittem orvoshoz. Nem felelőtlenségből, hanem éppen felelősségből! Mindig meggyógyult anélkül is. Persze ápoltam, nem hanyagoltam el. Ezzel együtt nem gondolom, hogy mindig szükségtelen, életmentő is lehet az antibiotikum, de ezred annyi esetben, mint ahányszor felírják. És nem ítélkeztem fölötted, csak megosztottam a saját gyakorlatomat és tapasztalatomat, hátha segítek vele. Mielőbbi gyógyulást kívánok a gyerekeknek és neked is! Ezt a videót nézd meg, hátha érdekel:

https://www.youtube.com/watch?v=E9vphoQGti8&index=1&list=PLw..

2017. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!