Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinaljak anyosommal,...

Mit csinaljak anyosommal, hogy beken hagyjon? Hogy mondjam meg neki civilizaltan, hogy szalljon le rolam, es ha mar nem segit fogja fel, hogy semmi koze az eletunkhoz?

Figyelt kérdés

Szoval 24 eves vagyok,es 3 eve hazas,most varjuk elso babankat,aki 2 heten belul megszuletik.2 eve jarok egyetemre,meg van hatra 2 evem,sajnos nem levelezo tagozat,de szerintem valahogy megoldom,hogy vegig tudjam csinalni,legalabbis szeretnem.Elso evben fizetnem kellett a tandijat egy evre,amit a szuleim fizettek az utolso fillerig,tavaj mar osztondijat kaptam,iden is fogok,oktobertol.Anyosom miota megtudta,hogy jon a baba,ahanyszor csak talalkozunk mindig felhozza ezt a temat,hogy abba ne hagyjam,mostmar igazan muszaly lesz befejeznem,viszont azt soha nem mondja,hogy majd o vigyaz a picire,amig elmegyek 1-1 orara,vagy vizsgakra,ugy tesz mintha tudomast se akarna venni arrol,hogy babat varok,anyagilag sem segitenek soha,de folyamatosan szamon ker.A legnagyobb,hogy ferjem kulfoldon dolgozik,anyukamek 100km-re laknak videken,csak anyosom van itt a varosban,es par baratnom,de oszinten egyikre sem biznam ra a kisfiamat,foleg nem anyosomra,mert latom rajta,hogy egyaltalan nem is varja,es ez annyira faj :(.Valahogy biztosan megoldom az egyetemmel kapcsolatban adodo problemakat,ezen nem is aggodom,csak anyosomnak szeretnem megmondani valahogy,hogy szalljon mar le rolam,es ha mar semmiben sem segit,es fel sem ajanlja,hogy tamogat,akkor vegkepp hagyjon beken.

Veszekedni nem akarok,vagyok annyira jolnevelt,hogy tiszteljem az idoseket,de mi van,ha o ezt a tiszteletet nem erdemli?Tegnap is felhivott,de nem az erdekelte,hogy vagyok,vagy nem-e szultem meg meg(hisz tudja,hogy egyedul vagyok)hanem azt kerdezte,hogy "na es mikor kezdodik az egyetem?",mar nagyon kiborit,talan azt szeretne,hogy az iskolapadbol menjek szulni,vagy nem tudom...

Mit tegyek?


2010. szept. 26. 12:56
 1/4 A kérdező kommentje:
...hozzatennem,hogy e ket ev alatt,amig egyetemre jartam,dolgoztam is,ket muszakban,csak en tudom milyen volt reggel 7-kor elmenni itthonrol,es este 22:30-kor hazajonni,es vegigcsinalni ugyanazt minden nap + meg a hazimunkat is,es a feleseg szerepemet is betolteni.Persze nem panaszkodni akarok,csakhogy o tudja mindezt,es megse nezi semmibe,gondolom azt varja,hogy ha megszulok jarjak a pici mellett egyetemre,sot meg vallaljak valami itthoni munkat is.Egyszeruen kiborit...:((
2010. szept. 26. 13:03
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát nem irigyellek, nagy fába vágtad a fejszédet. Nem lehet, hogy anyósod azt várja hogy megkérd? Nálunk ez volt. Nem ajánlják fel, de szívesen segítenek, csak nekem kell felhívni és megkérni (magától nem jutna eszébe). Nem is akarnál rá támaszkodni? Ha igen esetleg beszélgethetnél vele a fiáról- hogy milyen volt kicsinek... hátha visszaemlékszik rá, hogy nem volt az sem egyszerű. üdv, kitartást!
2010. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ket fia van, a nagyobbik az isten,folyton ot dicsoiti,a kisebbik az en ferjem,es o is erzi ezt a kivetelezest sajnos :(

...es oszinten,hat nem szertnek ra tamaszkodni,faj az,hogy nem eri fel esszel mi lenne a szuloi feladata,mert ugye egy anya nem csak addig anyja a gyerekeinek,amig elkoltoznek otthonrol,meghazasodnak,hanem,amig elnek,de senkit nem lehet kenyszeriteni semmire,es en nem is fogom ot,csak hagyna beken...

2010. szept. 26. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Próbálj meg őszintén beszélni vele

2. Ha nem vevő rá, akkor meg rázd le, hogy nem érsz rá, stb..

3. Esetleg ha megtudja, hogy más vigyáz rá (pl. van családi napközi, ami igaz nem olcsó, de szerintem 1-2 órára kibírható), akkor talán magától felajánlja, hogy segít.

4. Én a helyedben átmennék levelezőre, mert egy picivel -segítség nélkül nagyon húzós a nappali!!

2010. szept. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!