Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ez így járható út lehet így...

Ez így járható út lehet így játszani a szabadságokkal, táppénzzel?

Figyelt kérdés

Október 5- re vagyok kiírva.

Augisztus-szeptemberben 9es kóddal már táppénzen leszek - terveim szerint

Ezután szüléstől mehetek egyből csed-re ugye?


Július kérdéses számomra


Lehetséges az, hogy kiveszek x nap betegszabadságot

Majd az időarányosan járó szabadságaimat és ezekkel lefedem a júliust és akkor augusztustól 9es kód?


5 éve dolgozom ugyanott és idénre még van összesen 18 nap szabim, táppénzen 3 éve nem voltam


2023. jún. 2. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni lehet, de több kérdés is felmerül.

A munkáltató kiadja-e az egész éves szabit vagy időarányosan csak, vagy egyáltalán engedi-e hogy te rendelkezz a szabiddal. Másik: haziorvossal meg tudod-e beszélni, hogy kiirjon betegszabira, mikor nem leszel beteg.

Elméletben működik, de gyakorlatban nem tőled függ.

2023. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerűbb a 9-es kód végig. A szabi jól fog jönni gyed/gyes utánra, a betegszabi meg nem rendelésre megy, az ahogy a neve is jelzi, betegszabadság, nem jól fizetett táppénz időhúzásra. A terhességgel kapcsolatos keresőképtelenségre a 9-es kód van.


De ahogy egyes is írja, ha van bevállalós orvos, meg vállrántó munkahely, akkor tökéletesen működhet így is.

2023. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még az jutott eszembe, az egyes választ kiegészítve, ha jól számolom, a július már a csed alapját képezi (az igénylést megelőző 3. hónap utolsó napja előtti 180 nap), így ha ott betegszabadin leszel, kevesebb csedet kapsz majd.
2023. jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Munkáltatónál rákérdezek.

Szerintem időarányosan ki fogja engedni venni őket. Az egész éveset nem is szeretném, hiszen októberig bármi történhet és szükségem is lehet még rájuk, illetve nem is baj, ha megmaradnak arra, amikor visszajövök majd dolgozni.

(Eddig 5öt vettem ki a 23ból)


Háziorvosom biztosan kiír majd.

Sajnos vizesednek a lábaim már most és a sok ülés nem tesz jót nekik. Szerencsére jól ismerem és ebből nem csinál problémát.

2023. jún. 2. 13:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Július szerintem nem képezi, hiszem beleesik a 3 hónapba, amit nem számolnak csed előtt, vagy rosszul tudom?
2023. jún. 2. 13:38
 6/13 A kérdező kommentje:

Necces, mert október 5-ből simán lehet szeptember 30 is

Tudom a csedet szeptembertől is igényelni, h a július ne essen bele

Sőt mindenképp az a tervem

2023. jún. 2. 13:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Lehetséges az, hogy kiveszek x nap betegszabadságot"


Betegszabadságot nem lehet kivenni. Tappenzre ír ki az orvos. Terhesen ne menj amúgy se betegszabadságra, mert lecsokkenti a csed és gyed alapodat

2023. jún. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 15 nap betegszabadság rontja az ellátások alapját. Nem tanácsos terhesen bármikor is a 8-as kód.
2023. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Abban a hónapban lennék azon, ami már nem csed alap.

Szeptember végétől igényelnék a csedet, 8as kóddal júliusban lennék


Vagy melyik fizet jobban? 8-as vagy 9-es kód?

2023. jún. 4. 20:22
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom betegszabi 70%, míg a 9es kód 60%

Emiatt mennék el betegszabira 15 napra, majd kivenném a kivehető szabijaimat (esetleg fordítva) és utána mennék 9es kóddal tp-re

2023. jún. 4. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!