Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha nem tartjátok igazságosnak...

Ha nem tartjátok igazságosnak a tanár dolgozatjavítását, szóltok?

Figyelt kérdés
Elég sokat tanultunk itthon a gyerekkel, és rossz jegyet kapott. Bekértem a dolgozatot, és nem igazán értek egyet a pontozással. Pl. volt olyan, hogy tegye időrendi sorrendbe a dolgokat. A 2. helyre rossz dolgot illesztett be, és utána már jó a sorrend, de nyilván az összes számozás csúszott egyet hátrafelé, és hát így 0 pont. Sajnos már máskor is láttam, hogy a tanárnő nem igazán tudja, hogy hogyan kell pontozni. Pl. egy definíció 3 pontot ér, kihagy egy szót a gyerek belőle, és levont 2 pontot. Gyakorlatilag már kijelentette a gyerekem, hogy őt utálja ez a tanár, és minek tanuljon. Eléggé nehezen állom meg, de attól tartok, hogyha szólok csak rászáll.
2022. márc. 11. 18:29
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
34%

Engem megleptek a szülők válaszai.


Nem tudom mi a helyes.


De ez így tuti nem.


Megèrgem a problèmàdat és igazat adok.


Érettségin is van részpontozás stb…


Talán bemennék a tanàrhoz és megkérdezném, hogy szerinte mit lehet tenni és összeszedném így a dolgozatokaz, hogy az ilyen hibákat hogy javítsátok ki.



Nem az az elvàrásod szerintem, hogy a gyerek 5-ös legyen


De azétt amikor fel tudja sorolni a dolgokat csak nem defibiàlja az nem elègtelen, hiszen egyéttelműen van tudása a gyereknek,készült is..

Csak mondjuk pontatlan.


Nah mindegy


A vàlaszol miatt írtam, hogy szerintem emiatt tartunk itt..

Maximalista kiègett fiatal felnőttek vagy akik elvesztették hamar a “hatcot” emiatt libkek lettek..

2022. márc. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
30%

Bocs az elgépelések miatt


Idegből írtam🙈

2022. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
76%
A tanárok egy része pontosan az ilyen, mindent jobban tudó, berohangáló, mindent felülbíráló, a gyereke iránt teljesen elfogult, a tanár munkáját semmibe vevó szülők miatt lép ki a pályáról. Igazuk is van. Ha a szülő mindent jobban tud, tanítsa ő a gyerekét.
2022. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
89%
Kérj fogadóórát. Akkor nyugodt körülmények között ki fog derülni, hogy a tanár milyennek látja a gyerekedet.
2022. márc. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:

21-es, teljesen igazat adok.

23-as, tanítottam a gyerekemet az online oktatás során elég sokáig, mivel a tanárok sajnos nem tették meg. Szóval van rálátásom, hidd el.

És menjen is el, aki nem oda való, szerintem az a szülő teszi jól, aki kiáll a gyereke mellett.

És elég szomorú, ha a tanárok így állnak ehhez az egészhez, istennek képzelitek magatokat, vagy mi?

A lányomnak volt egy pályakezdő tanára, és volt, hogy rosszul magyarázta el a dolgokat, beszélgettem vele, kicseréltük a véleményünket, és ő is tanult belőle. Érdekes módon nem húzta le a gyerekemet, szóval van akinek azért sikerül. De csak azért mert valaki bekerült egy iskolába tanárnak, azért nem kéne tévedhetetlennek képzelnie magát! Az ilyen tanárok teszik tönkre a gyerekek tanuláshoz való hozzáállását meg az egész jövőképét. Aztán persze lehet mutogatni a szülőkre, de nagyon nem otthon vannak a problémák.

2022. márc. 11. 21:09
 26/45 anonim ***** válasza:
83%
25. Még véletlenül se a szülő a hibás, csak a tanár lehet. Érdekes módon általános iskolában még bemennek okoskodni, de középiskolában meg kussolnak, mert attól remegnek, hogy a gyerek nem jut be az egyetemre.
2022. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de ha a tanár elégtelent ad egy más szaktanár által négyesnek ítélt dolgozatra, akkor szerinted ott miért lenne már a szülő a hibás?

Más szülőtől is hallottam, hogy elvitte másik tanárhoz megmutatni a gyermeke dolgozatát, és ugyanezt mondták neki. Ez mennyiben a szülők hibája, magyarázd már meg?

2022. márc. 11. 21:16
 28/45 A kérdező kommentje:
20-as, felvételin is jár részpont az ilyen típusú feladatokra. Nyilván azt csinál, amit akar. Attól még lehet róla véleményem. Méghozzá az, hogy teljesen alkalmatlan arra, amit csinál. Persze ha az a cél, hogy megutáltassa a gyerekekkel a tantárgyát, akkor az sikerült neki.
2022. márc. 11. 21:21
 29/45 anonim ***** válasza:
81%
28. Te pedig alkalmatlan vagy arra, hogy elfogadd, hogy a gyereked nem úgy teljesít, ahogy elvárod. Ez nem a tanár hibája. A kis Buddhák sem érinthetetlenek!!
2022. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Valóban nem tudom elfogadni, hogy a négyes tudásra egyest ad. Nem gondolnám, hogy ez az én hibám. Amúgy neked mi a bajod? Anyukád nem állt ki melletted?
2022. márc. 11. 21:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!