Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha nem tartjátok igazságosnak...

Ha nem tartjátok igazságosnak a tanár dolgozatjavítását, szóltok?

Figyelt kérdés
Elég sokat tanultunk itthon a gyerekkel, és rossz jegyet kapott. Bekértem a dolgozatot, és nem igazán értek egyet a pontozással. Pl. volt olyan, hogy tegye időrendi sorrendbe a dolgokat. A 2. helyre rossz dolgot illesztett be, és utána már jó a sorrend, de nyilván az összes számozás csúszott egyet hátrafelé, és hát így 0 pont. Sajnos már máskor is láttam, hogy a tanárnő nem igazán tudja, hogy hogyan kell pontozni. Pl. egy definíció 3 pontot ér, kihagy egy szót a gyerek belőle, és levont 2 pontot. Gyakorlatilag már kijelentette a gyerekem, hogy őt utálja ez a tanár, és minek tanuljon. Eléggé nehezen állom meg, de attól tartok, hogyha szólok csak rászáll.
2022. márc. 11. 18:29
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
75%

Úgy látom kérdező feltetted a szemellenzőt…

Mondjuk nem értem akkor minek voltál kíváncsi mások véleményére. Vagy azt az egy hasonlóan begyepesedett gondolkodásút vártad, aki egyetért veled?! Nevetséges vagy… el kéne fogadnod, hogy a gyereked nem tökéletes.

2022. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
76%
De a gyereked semmit nem írt jó helyre így sehol nem jápr részpont. A fogalomnak a lénygét hagyta le. Inkább arra tanítsd, hogy figyelmesebb legyen. Csak a gyerekeddel cseszel ki.
2022. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
73%

25: "És menjen is el, aki nem oda való, szerintem az a szülő teszi jól, aki kiáll a gyereke mellett."


Ugyanezt mondtátok az orvosokra is. Aztán lett olyan orvoshiány, hogy Orbán most milliós fizetéssel próbálja visszacsábítani őket, ill. megakadályozni a most végzettek elvándorlását.

Egyes tárgyakból most is krónikus tanárhiány van - ami pont a szelekció ellen hat, hisz az emberileg, erkölcsileg, pedagógiailag alkalmatlan embereket se tudják jobbakra cserélni. Te ennek a folyamatnak tapsolsz? Szerinted ennek nyertese lesz a te gyereked?

2022. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
80%
30! A tudása csak szerinted négyes, de nem te osztályozol. Nagyon sok problémától kímélnéd meg a gyerekedet, ha visszavennél ebből az ostoba tempóból. Van ám olyan, amikor egy tanár jó szándéka többet érne egy jegynél, csak hát majd ez nem lesz meg.
2022. márc. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
84%

"És menjen is el, aki nem oda való,"


Azt írtad, hogy te is tanítottál, de már nem. Ezek szerint te nem voltál oda való.

2022. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
74%

Én azt se vitatom el tőle, hogy a tudása akár lehet négyes is, csak ebben a dolgozatban nem ezt produkálta. Nem értem, hogy rossz feladatmegoldásért miért kellett volna pontot kapnia. Az érettségihez meg van megoldókulcs, az alapján kell értékelni… nehogy már egy általános iskolai röpdolgozatot ugyan úgy kelljen :D

Ezzel a mentalitással a gyereknek ártasz a legtöbbet, hiszen már most lesz@rja az egészet meg minek tanulni… anya úgy is azt mondta, hogy négyesre tudom, a tanár a hülye amiért elégtelent kaptam. Ez szerinted hova vezet?

2022. márc. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
86%

Az érettségin is pontosan így pontozzák a sorba állítandó feladatokat. (2012-es magyar érettségi szövegértés részét meg lehet nézni, aki nem hiszi, igen én is elrontottam valami hasonló módon, de eszembe se jutott a megoldókulcs ellen lázadni).


A mai magyar oktatásnak nagyon sok problémája van, de a legnagyobb a szülők maguk. Úgy próbáljuk elvárni a gyerekektől, hogy tiszteljék és hallgassanak a tanárukra, hogy komolyan vegyék a tanulást, hogy közben a szülő otthon tiporja sárba a tanár munkáját és tekintélyét. Egyszer a buszmegállóban hallottam, ahogy szó szerint azt mondta egy anyuka az általános iskolás lányának, hogy "az a hülye XY néni már megint adott fel házi feladatot a hétvégére", vagy pár hónapja valaki azon volt kiakadva, hogy betiltotta az iskola az okosórákat és így nem hallgathatja le a lánya feleletét...


Nem csoda hogy ilyen körülmények között, még milliós fizetésért se akarna dolgozni az ember, nemhogy éhbérért. Aki értelmesebb az nem csoda hogy szakmát vált, aki marad az csak az olyan maradék lesz aki piaci körülmények között képtelen munkát találni annyira alkalmatlan mindenre... Ha ők fogják tanítani a gyerekeinket, az jó lesz nekünk?


Holt mindegy, hogy a gyerek ötödikben 3-as vagy 4-es lesz történelemből, semmi nem ezen fog múlni, de ha végképp aláássuk a gyerekek szemében a tanáromk tekintélyét annak hosszútávon szörnyű következményei lesznek.

2022. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, nem történt itt semmi igazságtalanság. Az egyetlen probléma, amit itt a tanárnak fel lehetne vetni, hogy a dal az bizony lírai műfaj, nem epikai...
2022. márc. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
38. Bizony, csakhogy a gyerek írta azt, hogy epikai!
2022. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
#39 A kérdező két változatban írta le a definíciót, gondoltam, hogy az egyik a gyerek válasza a dolgozatból, a másik meg amit a füzetbe írtak. De lehet, hogy én értettem félre.
2022. márc. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!