Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanítónink, nektek jó, ha a...

Tanítónink, nektek jó, ha a gyerek már tud írni/olvasni mire iskolába megy?

Figyelt kérdés
2023. jún. 29. 11:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
87%
Nem! Nem baj, ha érdeklik a betűk, számok, esetleg van nagyobb tesó és tőle már tanul néhány dolgot, de mindig el szoktuk mondani a májusi szülőin, hogy direktbe senki ne tanítsa a gyereket se írni, se olvasni! Játsszon, használja ki a nyarat, inkább rendesen tudjon orrot fújni, felöltözni, ismerje meg a saját dolgait.
2023. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
28%

Kit érdekel mi tetszik a tanítóknak. Direkt nem fogom visszafogni a gyereket, ha érdeklődik.


Én például aspergeres vagyok és nagy büntetésként éltem meg, hogy a tudás szomjam azért nem volt kielégítve, hogy mert mit fognak szólni mások. Nem érdekelt a többi gyerek, utáltam hülyeségeket játszani velük. Az információ szerzés és rendszerezés volt az egyetlen örömöm, de ebben korlátozva voltam.


Én azt mondom, hogy mindenki azt tegye, ami az adott gyereknek a legjobb, ne azt amit a társadalom ránk erőltet.

2023. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%

Én már ismertem a betűket, mire iskolába kerültem, és nem tudok róla, hogy a tanító néni rossz néven vette volna.

De!

Az viszont egy nagyon nagy butaság, amit sokan csinálnak, hogy otthon tanítgatják az óvodás gyereküket írni-olvasni. Ha ő érdeklődik felőle, és állandóan nyaggatja a szüleit, hogy melyik betű milyen (tipikusan én voltam ilyen), akkor egyáltalán nem baj, ha elmondja neki az ember, de erőltetni kifejezetten káros.

2023. jún. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
87%
#2: Egyáltalán nem erről szólt a kérdés...
2023. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
47%

Azért nem szokták javasolni, mert elsőben így sokat unatkozik, megszokja, hogy nincs mit csinálni, aztán amint utolérik a többiek, kevésbé lesz már motivált.

Gyermekpszichológusok kifejezetten nem ajánlják. Vekerdy is ír erről az egyik könyvében. Ha annyira érdeklődik a gyerek, lehet foglalkozni vele, de ilyenkor neki az a lényeg, hogy a szülővel legyen közös programja, nem maguk a betűk érdeklik annyira. Mert hajlamosak a szülők azzal takarózni, hogy de jaaaj, a gyerek akarja. 🙂

2023. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Imádja az ovis feladatlapokat, azokat csinàljuk. Az írás olvasást viszont eddig direkt nem akartam tanítani neki.
2023. jún. 29. 12:11
 7/41 anonim ***** válasza:
92%
Direktbe óvodás gyereket nem szabad megtanítani. Csak ha érdeklődik és annyit amennyi érdekli. És tanár vagyok, megtanìthattam volna a gyerekeimet írni, olvasni, számolni de nem tettem mert a játéknak volt akkor ideje. Annyit tudtak csak amennyit elkìvántak.
2023. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
36%
Anno mikor vittük a gyereket nyílt napra, a tanító néni körbevitte őket a sulin, és a kölkök kórusban olvasták fel a falakon levő infókat. Akkor azt mondta, nem gond, jó is, hogy tudja, hogy mennyien ismerik a betűket, mert akkor így készül.
2023. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
19%

Nekem volt egy ovistársam anno, aki már olvasni tudott. Akkor az óvónők úgy istenítették (vagy legalábbis akkor úgy tűnt), őt kérték meg, mikor meseolvasás közben ki kellett menni az óvónőnek, stb. Akkor biztos voltam benne, hogy ez a gyerek majd sokra viszi. Nos, mit gondoltok?


Na jó, elárulom. Mindenki más az oviban többre vitte, mint ő. Még az is, aki 10-ig se számolt ovi végére.

2023. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
71%
9, és? Úgy csinálsz, mintha bárki kijelentené, hogy majd sokra viszi. Te ezt gondoltad hat évesen, ennyi.
2023. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!