Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért csúfolják a 10 éves...

Miért csúfolják a 10 éves kisfiamat az iskolában azért, mert ő legóval szeret játszani?

Figyelt kérdés
A legtöbb gyerek már okostelefonnal, tablettel játszik, de az én gyerekem nem szereti ezeket a dolgokat, nem is vettem neki és nem is áll szándékomban.

2016. dec. 22. 18:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
38%
Nem a fiaddal van a baj, hanem az android generációval és szüleikkel. Normális ember nem vesz ekkora gyereknek tabletet, okostelefont. Nem a gépnek kellene nevelni, foglalkozni a gyerekkel, hanem a szülőnek.
2016. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi oka a csúfolódásnak nem a legózás. Az csak ürügy. A leírtak alapján eléggé introvertált a fiad. Valószínűleg az iskolában is inkább magának való, talán érzékeny, nem mer visszaszólni...

Én is ilyen voltam általánosban. Mindig volt, aki csúfolt valamiért.Alsótól kezdve gimi első osztályáig. Mindig különcnek tartottak, mert magamban is elvoltam, félénk is voltam.

Inkább a fiad önbizalmát kellene növelni, az sokat segítene.

2016. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
45%

Ezaz, védjük csak a kérdező fiát.


10 évesen el kellene kezdeni tudatosítani, hogy ő már nagyfiú, egy kiskamasz.

Valószínűleg az első gond, hogy az anyja nem a korának megfelelően kezeli, és ez meg is látszik rajta az osztályban.


Ebben a korban igyekeznek a gyerekek tiniset játszani, mellette biztos, hogy az osztálytársai is ragaszkodnak valamihez. Mondjuk van, aki a plüssével alszik, miközben megnézi a fehérneműmodelles plakátokat.


A srác nehezen alkalmazkodik, introvertált, tök mindegy mivel játszik, mert ő a lúzer az osztályban. Javítani ezen már nem lehet. Minél kevesebb támadható felületet kell adni az osztálytársaknak a csúfolódásra.


10 éves kiskamasznak kell egy okoskészülék, nem csak azért, hogy ne lógjon ki, hanem mert rengeteg lehetőséget kínál. Mi van, ha a srácot érdekelné a programozás? Vagy az animációk. A legtöbb munkahelynél elvárás a fejlődő technika kezelése. Nem 30 évvel ezelőttöt írunk, gondolom színes tvtek is van, és keveset fogyasztó biztonságos autótok. Te válogasd meg, mi lehet a telefonján, nézz utána a lehetőségeknek, mire használhatja. Nem kell hipermodernnek lennie, már 10ezerért kapni okostelefont, de használtan is vehetsz. A játékidőt korlátozd és alváshoz kapcsolja ki.


Ha okosan használjátok, csak több lesz tőle a gyerek.

2016. dec. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 11 éves és nagyon szereti a legót. 5 .osztályos és ott most a fiúk körébe ez a sláger. Most cserélgetik a legó figurákat . Családba mindenkitől legót kért karácsonyra.Neki van okos telefonja ,de nem nagyon használja. Reggel az telefon ébresztőre kell ,ennyire van használva.
2016. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as válaszoló! Én nem gondolnám, hogy több lesz egy gyerek attól, hogy van okostelefonja. Az a baj, hogy sokan gondolkodnak úgy, mint te...
2016. dec. 23. 14:55
 16/24 anonim ***** válasza:
64%

Attól lesz több, hogy megismer valami újat.

Valami olyat, amire akár a jövőjét is alapozhatja, vagy elindíthatja egy irányba.


Nekem bizony lesülne a bőr a képemről, ha a gyerekem érdeklődését korlátoznám, vagy nem tennék meg mindent azért, hogy a lehető legtöbb ismerethez jusson hozzá. Nyomj egyet a kezébe 5 fejlesztőjátékkal és nyelvtanuló programmal, majd egy nap után kérdezd meg, hogy meg szeretné e tartani. Ha nem, akkor nyugodtan elveheted. Amíg nem tudja, hogy kell használni, persze, hogy nem érdekli.


Látom sikerült felfogni a lényeget.

2016. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
94%

16-os, mégis honnan tudod, hogy a kisfiú soha nem vett a kezébe telefont és úgy döntötte el, hogy nem érdekli? Meg mi ez a logika, hogy azèrt nem akarja használni, mert nem próbálta? Soha nem láttál még olyat, hogy egy gyerek valami ismeretlen iránt kezdjen érdeklődni? Egy 10 éves már igenis jelezni fogja, ha ő is szeretne okostelefont/tabletet stb.-t. Ha pedig nem szeretne, miért is kell erőltetni?? Nem hinném, hogy ebben a korban nélkülözhetetlen lenne és hogyha csak 1-2 évvel később kap, akkor már teljes technikai, informatikai analfabéta válik belőle. Unokatestvérem 20 éves, gimi első évében kapta az első telefonját, ennek ellenére igazi technika ördöge volt már előtte is és most programozást tanul kiváló eredményekkel. Pedig nem az ájfonnal a kezében nőtt fel.

Szóval nem tudom, milyen jogon mersz pálcát törni a kérdező felett, ráadásul ilyen ocsmány, bicskanyitogató stílusban. Mindenesetre boldog karácsonyt neked, valamint békés, cizelláltabb véleménynyilvánításokkal teli Újévet is.

2016. dec. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%

Abból gondolom, amit leírt.


"az én gyerekem nem szereti ezeket a dolgokat, nem is vettem neki és nem is áll szándékomban."


Büszke rá, egyértelműen ellene van, a gyerek pedig otthonról hozza az értékrendjét, amíg nem találkozott mással. Most találkozott a suliban, meg is lett az eredménye. Egyébként egész más a kezedbe fogni valamit, amit anyukád tilt, mint megkapni a lehetőséget, hogy felfedezhesd.


Ettől még ugyanúgy legózhat.


Klassz, de képzeld mi lett volna, ha 3 évvel korábban kapja meg.


Megnézném mire vitték volna a tudósok, ha csak gimiben olvashattak volna előszőr matekról vagy fizikáról.

2016. dec. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mindenkit tudnak csufolni ,csak azt kell megértetni fiadal hogy vagy szoljon vissza vagy ilyenkor játszon süketet,és ne vegye magára ,lego nagyszerü játék sok felnött is játszik vele még .
2016. dec. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
91%
Aki azt írta hogy tab meg telefon kell egy 10 évesnek,üzenem hogy az én gyerekeimnek sem volt ennyiidősen ,semmi gondjuk nem lett belöle mert ,12 éves kapott kisebbik egyet mert szeretet volna ,telefont is nagyobb 12 kapott mert szeretet volna számitástecnika orán tudtak gépezni,meg itthon pc gépezni.
2016. dec. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!