Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, mit kéne tennünk?

Szülők, mit kéne tennünk?

Figyelt kérdés

A 13 éves lányunk most tért haza egy táborból. Az első negatívum, ami feltűnt, hogy teljesen egyedül szállt le a buszról, míg a többiek legalább 3-4 fős klikkekben dumálva szálltak ki. Az is szembetűnő volt, hogy az egyik klikk az egyfolytában őt bámulta és röhögött közben.


Az autóban hazafelé végig csendes, szűkszavú volt. Látszott, hogy nem érezte jól magát.


Aztán ott sírva hívott át minket a szobájába: ahogy öltözött le, észrevette, hogy a pólója hátára rá volt írva filccel, hogy "GÖTHÖS".


Sejti ki volt a bűnös, szerinte végig ő kavart neki a táborban, emiatt más sem barátkozott vele.


Nem tudjuk mit tegyünk. Eszünkbe jutott, hogy fel kéne keresni azt a lányt (és annak családját), aki ezt tette és komolyan elbeszélgetni vele/velük. Mindannyian nagyon dühösek vagyunk, de a harag szülte elhamarkodott döntésekből sem akarunk bajt.


Másrészt azt is tervezgetjük, hogy elvigyük a lányunk pszichológushoz, mert egyfelől nehéz lesz neki ebből a traumámból egymaga helyre jönnie, másfelől jó lenne, ha megtanulná, hogyan lehet leállítani az ilyen embereket a környezetében.


Önök mit tanácsolnak?



2021. aug. 27. 15:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*Aztán otthon sírva hívott át minket...
2021. aug. 27. 15:18
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Gólyatábor volt?
2021. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Gólyatábor volt?"


Dehogy, 13 éves.

2021. aug. 27. 15:24
 4/19 anonim ***** válasza:
80%

Miért, én is 13 évesen mentem gólyatáborba 6 évfolyamos gimi előtt. Ott az ilyen heccek simán beleférnek.

De ha nem gólyatábor volt, akkor nem kell X évet eltöltenie a zaklatói között.

Először is tisztázni kellene, miért nem hívott fel titeket a lányotok, hogy ennyire nem jól alakulnak a dolgok. Szólt valamelyik felnőttnek, hogy baja van? Ha nem, miért nem? Ha igen, mi lett a következménye? Én a táborvezetővel beszélnék. Ő nem vett észre semmit?

2021. aug. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Ha szólt volna, akkor meg mégjobban rászálltak volna szerencsétlenre. Nem hiába nem szólnak az ilyen gyerekek a pedagógusoknak, hogy baj van.
2021. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Milyen tábor volt ez?
2021. aug. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Egy zenei tábor.
2021. aug. 27. 15:42
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Kapcsolatban lesz később ezekkel a gyerekekkel vagy sem?
2021. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Szeretni s erősíteni az önbizalmát...


Anno én voltam ez a lány akivel így bántak. Évekkel később felnőtt fejjel jöttem rá hogy mindez azért történt mert irigy volt rám a bántalmazó csaj.


A bántalmazóknál a háttérben mindig az van, hogy a saját silány hitvány jellemüket ne vegyék észre a többiek, ezért hívja fel a figyelmet egy őáltala jobbnak tartott vki negatív tulajdonságára, azt jól felnagyítva, kifigurázva.


Mai fejjel azt mondanám, tenném, hogy teljes nyugalomban, őszinte mosollyal, harmóniát sugározva közölném higgadtan a csajjal hogy : nem tudsz kizökkenteni, tudom hogy a saját hibáid nyomorúságod elrejtése miatt teszed ezt, tudom hogy irigyelsz, de rettentően sajnállak hogy ilyen szánalmasan tudsz magadnak pozitív visszajelzéseket kisajtolni.


Persze ezt egy alakuló félben lévő személyiségnek, mint a 13 éves lányod nehéz megmagyarázni.


Semmiképp nem mennék a másik csaj szüleihez. Inkább pszichológus, de nem is a történtek feldolgozása miatt, hanem a személyiségének kialakulása, önmaga megismerése,, önértékelése, miatt. De sajnos sokan ilyenkor megbélyegzik hogy dilinyos.. ezt neked kell tudni, hogy a család a környezet mennyire nyitott mennyire elfogadott nálatok a pszichológus...


Amit tenni tudsz: erősíted a lányodban higy szeretitek, erősíted benne hogy különleges, erősíted az önbizalmát!

2021. aug. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Kapcsolatban lesz később ezekkel a gyerekekkel vagy sem?"


Néhánnyal egy zeneiskolába jár, de a bántalmazó lány pont nincs közöttük.

2021. aug. 27. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!