Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 11 éves lánynak engednéd,...

Egy 11 éves lánynak engednéd, hogy tampont használjon?

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 17:05
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
64%
Ha már menstruál, miért lenne fiatal a tamponhoz??? Természetesen engedném, sőt, ha az én lányom majd menstruálni kezd, bátorítani is fogom, hogy inkább azt használjon, sokkal kényelmesebb.
2022. jan. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
76%

Ha neki az kényelmes, miért ne?

Amíg otthon laktam, nekem se engedte anyám, hogy tampont használjak, ő is azzal jött, hogy túl fiatal vagyok hozzá, de nem teljesen értem, hogy mégis mit befolyásol ezen a korom. Kényelmetlen volt a betét, sokkal jobban és komfortosabban érzem magam azóta is ha nem a saját véremben ázok egész nap (amúgy azóta már váltottam intim kehelyre, ezt is felajánlanám a lányomnak, esetleg kiegészítő eszközként a menstruációs bugyit, talán az is kevésbé kényelmetlen, mint egy pelenka).

2022. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
89%

Pont nyaralni ment a lányom 10.5 éves volt, balcsira ment, mondtam hogy használjon azt, de ő nem akart.

Szerintem 2-3 év múlva kezdett el tampont használni.

2022. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
92%
Én is használtam 11 évesen, semmi bajom nem lett. Nyilván nem tiltanám meg, nem értem a logikát a túl fiatal érvelés mögött.
2022. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
mégis mihez fiatal egy tamponban?
2022. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ahhoz tartják fiatalnak, hogy bármit "oda" dugjon, de a logikát nem igazán látom én se benne. A tamponhasználat nem "veszi el a szüzességet", és nem egyenes út a nemi élethez.
2022. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Bár nekem 13 évesen jött meg a menstruációm, de az első alkalmat kivéve mindig tampont használok, nekem sokkal kényelmesebb. Nem szólnék bele a lányom mit használ, neki kell kitapasztalnia. Nem tudom hogyan lehet túl fiatal hozzá, semmi köze a kornak szerintem ehhez.
2022. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Ha kényelmes neki, engedném. Jobb, mint betéttel szenvedni. Én is próbáltam anno, de egyszerűen nem ment fel.
2022. jan. 9. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem nem anatómiailag fiatal, hanem lelkileg. A testedbe feldugdozni dolgokat 11 évesen nem biztos, hogy jó ötlet. Legyünk őszinték, higiéniára felelősséget vállalni ennyi idősen? Én inkább ezen aggódnék. Rajta maradt műanyagdarab, megtelt, de nem cseréli, kirántja és megsérti a nyálkahártyát, a szűzhártyájának annyi, fertőzést visz fel, mert nem mos elég alaposan kezet előtte, és milliónyi ilyen érv. 11 éves, nem 16. Nagyon más!
2022. jan. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

12 évesen jött meg először, 3 ciklus alatt használtam betétet, nagyon utáltam, nem éreztem komfortosnak és biztonságosnak sem az átázástól + többeken akik azt hordják egyszerűen érzem a szagát, de nekem nagyon jó orrom van.

Mindenképp engedném. Tesi óra egy gyereknek kimondottan kín betéttel. A majdani strandos-nyaralós programokról meg már ne is beszéljünk. Persze lehet mondani hogy ilyen olyan fertőzésveszély, az szervezetfüggő. A húgom világ életében mindent is elkapott, nekem soha még egy kis gombás fertőzés sem köszönt be bárhol áztattam magam egész nap tamponnal.

2022. jan. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!