Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 11 éves lánynak engednéd,...

Egy 11 éves lánynak engednéd, hogy tampont használjon?

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 17:05
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
86%

30-ashoz hozzátenném

( màs is említette)

A szüzesség nem a szűzhártya meglétén múlik.

A lànyok harmadának nem èp az első szexuàlis aktusára.. sport, jàtèk stb miatt sérül.. nekem amúgy tamponnal szakadt picit.. mindig elakadt kifele… ( későn kezdtem menstruálni, a nemi életet is 19 èvesen kezdtem)

2022. jan. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretné és tudja is használni, akkor igen. Nem értem, egy ilyen dolgot miért ne lehetne engedni? Azért írtam, hogy ha tudja használni, mert nekem is 11 évesen jött meg, de egészen 16 éves koromig nem tudtam felrakni. 15 évesen próbálkoztam párszor, de vagy nem is sikerült felhelyezni vagy nem túl mélyre és zavart, rengeteget sz.rakodtam vele, de ha lenne egy 11 éves lányom és neki menne, akkor persze, engedném.

A szüzességnek ehhez semmi köze és ha meg sérülne a szűzhártyája emiatt, akkor mi van? Amíg fiúval nem volt, addig szűz marad.

2022. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 25-ös, én baromi trehány voltam kamaszként, de a tamponomat mindig rendesen cseréltem (13 éves korom óta használok tampont).
2022. jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
86%

Mert miért is ne engedném?

Bocsi, de nem értem a logikát a kérdés mögött. A tampon is pont olyan, mintha betétet vagy vattát használna.

2022. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Most eszembe jutott, hogy az egyébként teljesen normális, jó fej és modern anyukám évekig nem engedte, hogy éjszakára betétet használjak, mert akkor vatta "kell." 90-es évek második fele. Minden reggel úszott alattam az ágy, nagyon kellemetlen volt. A mai napig nem értem, ez mire volt jó.
2022. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%

#35-ös a 90-es években baromi drága volt a betét. Éjszakára spórolásból használtunk vattát, a betét arra volt, mikor kimozdultunk otthonról.


Amúgy én sem szívesen engedném, hogy tampont használjanak a lányaim. Nyilván tiltani nem fogom, de a higiéniának egy más szintjét jelenti a betét, és mást a tamponhasználat. Ha egy betétet nem cserél ki időben, vagy nem tud kezet mosni előtte, nem lesz belőle különösebb probléma. Ugyanez a tamponnál már okozhat gondot. Láttatok ti már iskolai WC-t közelről? Ott aztán vicces dolog az ötperces szünetben turkálni magában, mikor közben sorban állnak a többiek az ajtó előtt. Toxikus sokk szindróma mond valamit?

2022. jan. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, mert ha neki az a kényelmesebb, azt fog használni.


Egyébként akik nem, azok mit gondolnak, a sportolók betétben szertornáznak? :D

2022. jan. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
29-es, az csak téged minősít, mint felnőttet, hogy nem vagy képes megtanítani a gyerekednek az alap higiénét ;)
2022. jan. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

36-os, a tamponcsere kb... 15 másodperc, csak úgy megsógom, de te életedben nem cseréltél és nem találkoztál menstruáló nővel.

"Turkálni magában". WTF?

5 mp kihúzni, és 5-6 mp feltenni, wow. Előtte mosol kezet, stb.


Érdekes, én túrázáskor is tamponozok, meg kb mindig, és soha az életben nem szedtem össze semmit, pedig az erdő közepén max ásványvízzes mosok kezet meg kézfertőtlenítek.

2022. jan. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
48%
39-es képzeld én is cseréltem tampont. Számomra undorító, és ha jól akarod felhelyezni, akkor bizony bele kell nyúlni a hüvelyedbe. De mindenki csinálja úgy ahogy szeretné.
2022. jan. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!