Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 11 éves lánynak engednéd,...

Egy 11 éves lánynak engednéd, hogy tampont használjon?

Figyelt kérdés
2022. jan. 8. 17:05
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
2%
19-es vagyok: értem én, hogy menő a tampon, de van nektek 10-12 éves gyereketek? Mert nekem kettő is és nem, nem képesek még ilyen jellegű felelősséget vállalni. Vagy itt mindenki tini és csak arra az egy szempontra gondol, hogy mennyivel kényelmesebb egy tampon, de gyereket nem neveltek???
2022. jan. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
92%

21-es


A lányom 15 éves. 12 éves kora óta tampont használ. Meg lett neki tanítva, hogy hogyan kell jól használni. Soha nem volt semmilyen gond.

Nem minden gyerek egyforma. Attól még, hogy a te gyerekeid nem képesek "ilyen jellegű felelősséget vállalni", mások tudnak.

2022. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
4%

"...mások tudnak."


Van, aki tud, nem kizárt. Erősen kétlem, hogy ez általános.

2022. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
91%
Higéniai ismeret a betét használatához is kell és véleményem szerint egy 11 éves lány megérti, hogy milyen időközönként kell cserelni a tampont (ahogy a betétet is kell). Szerintem ilyen helyzetben nem jó dolog a saját akaratunkat rákényszeríteni a gyerekre, hisz ha nem szereti használni vagy problémásnak tartja úgy sem használja majd.
2022. jan. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem meg fontos nézni a gyereket és azt, hogy mit tud vállalni és mit nem. Nagyon gyerekek még. Az meg sem a tampon, sem a bulizás, sem semmi más terén nem értékelhető kifogás, hogy "úgy sem fogja úgy csinálni", ahogy megbeszélitek. Nyilván meg kell vele beszélni, de ha úgy látod, hogy nagyon gyerek még ehhez, akkor szerintem szülőként van beleszólásod. Azért vagy szülő. Nyilván, fene nagy szabadság ma a menő, de 11-12 évesen igenis kell a jelenlét, mert gyerekek még. Ha pedig nem képes rendben tartani a saját szobáját és cuccait, mert trehány, vagy lázadozik, akkor miből gondolod, hogy az intim higiéniája más lesz?
2022. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
mert biztosan fogat mosni se tud egyedül, és te mosod meg esténként a zuhany alatt azt a 10-12 éves gyereked, ugye? fenekét nem törlöd ki helyette? az is nagyon kritikus higiéniai szempontból, én 18 éves koráig biztos nem engedném egyedül vécézni... jesszus paramami, nyugodj már le.
2022. jan. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
90%

25-ös


És akkor mit számít hogy betét vagy tampon? Ha igénytelen, akkor nincs különbség. Vagy te hogy csinálod, mész és betétet cserélsz helyette? Igenis legyen annyira érett egy 11 éves, hogy képes legyen alkalmazkodni a testi változásaihoz. Plusz nem akkor kell neki erről először beszélni, amikor már meg van a menstruációja. Jó pár éve van rá felkészülni.

Nekem nem jelentett problémát a tampon használata 12 évesen. A lányomnak szintén nem (szertornász, utálta a betétet). Sose volt gond azzal hogy oda figyeljen a megfelelő higiéniára, mivel már elég értelmes és érett volt ahhoz, hogy ezt felfogja.

2022. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
94%

"Ha pedig nem képes rendben tartani a saját szobáját és cuccait, mert trehány, vagy lázadozik, akkor miből gondolod, hogy az intim higiéniája más lesz?"

Akkor meg kell neki tanítani, hogy miért fontos dolgok ezek. Azért vagy szülő. Nem hiszem, hogy egy szülő feladata eldönteni hogyan érzi magát kényelmesebben ilyenkor a gyerek. Ezen egyébként kár is vitatkozni, mert úgy sem fogjuk egymást meggyőzni.

2022. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%
Jah, nem fogjuk egymást meggyőzni, ebben az egyben egyetértünk.
2022. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%
Én engedném. Igaz, hogy én későn kezdtem el használni, nekem a betét eleinte kényelmesebb volt. Ettől független ha neki nem válik be a betét, miért ne használhatna tampot? A tampon nem veszi el a szüzességét, a szűzhártyán átmegy.
2022. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!