Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezeljek egy bután...

Hogyan kezeljek egy bután viselkedő szerelmes nyolcadikost?

Figyelt kérdés

A lányom úgy 2 hónapja járni kezdett egy vele egykorú iskolatársával. Kis cuki szerelmes tinik. Nincs ezzel semmi bajom. Mindketten az osztály jótanulói közé tartoznak, együtt járnak matekversenyekre, megbeszélik a házikat, szóval rendben van a dolog. Normálisnak tűnt a srác is. Eddig.

Az ő sulijukban van őszi szünet, mert az igazgató kiadta ezt a 3 napot a hosszú hétvége után. Edzései viszont vannak a lányomnak a szünetben is, szám szerint kettő a 9 iskolaszüneti nap alatt, szóval nem szakad bele. És mit ad isten pont az egyik edzés időpontjában szeretne találkozni a fiúval délután. Ha megy edzésre, úgy csak másfél órájuk lenne együtt előtte, amit ők kevésnek találnak, ezért kérlel, hogy ne kelljen edzésre mennie, hogy több idejük legyen. Természetesen szó se lehet róla. Lehetne több idejük, ha a srác hajlandó lenne hamarabb eljönni otthonról, de azt mondja, neki nem jó hamarabb, mert minden nap a szüleivel ebédel, úgyhogy arra hergeli a lányomat aktívan, hogy próbáljon rávenni engem, hogy ellóghassa az edzést. Értitek, az ő ebédje szent, de a lányom ne menjen edzésre... agyam eldobom. És miután megírta a lányom, hogy a szülei nem engedik elbliccelni az edzést, tovább buzdítja, hogy de, beszéljen rá minket. A lányom most haragszik rám, órákig zokogott, amiért nem engedem ellógni az edzést, és már az egész sportot abba akarná hagyni, amit amúgy tudom, hogy szeret, és 6 éve űz. Annyira bután viselkedik, és annyira dühít!

És persze emlékszem, hogy ennyi idős koromban az én agyamat is ennyire elködösítette a szerelem, és minden baromságra képest voltam az akkori fiúmért, de haragszom is az akkori magamra, meg a környezetemre, hogy milyen elnyomható, behódoló kis hülye voltam, akinek természetes volt, hogy a szempontjait nem tisztelik egy kapcsolatban. De hiába éltem át az ő mostani lelkiállapotát én is anno, most felnőttként nem tudok mit kezdeni vele, csak dühös vagyok, amiért ilyen lüke, és még csak nem is látja. Nem lehet beszélni vele, mert vagy sír, vagy követelődzik, vagy mérgesen ismetelgeti, hogy "hagyjál". Segítség, mondjatok valami okosat!


2022. nov. 1. 22:21
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
85%

Tehát kényszeríted a gyerekedet valamire, amit nem akar, majd mikor ez egyre jobban felszínre jön benne, itt vergődsz tanácsért?

Keresni kéne neki valami olyat ahol kevesebb edzése van, vagy több időpont lehetőség. Vagy miért nem hagyod simán békén? Ha szeret sportolni, úgyis hiányolni fogja, eljár futni, kondizni, az miért nem elég?

Szegény a barátjan felül sem szeretne már, csak gondolom egy erőszakos zsarnok vagy, és nem meri a szemedbe mondani, hogy nem akar tovább edzésre járni. Se erre, se semmilyen másra. Ami semmit sem jelent persze, mert attól még lehet tök aktív, hogy nem csatlakozik sportegyesülethez. Mi lenne ha kicsit kevésbé uralkodnál rajta? Nyolcadikos, nemsokára középiskolás lesz, megnézem mi lesz veletek ilyen felfogással.

2022. nov. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
88%
Főleg hogy elmondásod alapján a lányod teljesen azt érzi, hogy más dolgoktól elveszi az idejét az edzés (szórakozás, tanulás). El se merem képzelni, hogy hányszor érzi így, csak főműsoridőben megmondani se meri neked.
2022. nov. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
85%
Akkor nem ő a buta kettőtök közül. Kényszeríted valamire amire semmi szüksége és utál is, és csodálkozol, hogy ehelyett a pasijával akar lenni.
2022. nov. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 A kérdező kommentje:
Nem utálja az edzést, csak huszadrangúnak érzi. És a sport hozzátartozik az egészséges élethez, úgyhogy igen, mindegyik gyerekemnek valamilyen sportra járnia kell, de ők döntik el, hogy mire. Ez szerintem így helyes. Felnőtt korban is kéne heti 3-szor edzeni, ehhez jó, ha hozzászokik. Cukorbeteg, infarktuson átesett, elhízott nagyszülők vesznek körül minket, akiknek lassan a lépcsőn felmenni is kihívás, pedig csak 60 körüliek. Az ő génjeikből lettünk mi is. Szóval sportolni kell, nincs mese.
2022. nov. 2. 01:51
 15/65 anonim ***** válasza:
17%

Ne foglalkozz velük kérdező,nagyon is jól csinálod.

Az edzés hamarabb volt, mint ez a majd pár hónapig sem tartó szerelmecske.

Még ha engedesz neki, legközelebb többet akar majd.

Biztos meg lehet oldani, hogy máskor találkozzanak, csak nem akarják eléggé.

2022. nov. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
92%
De utálja nem vélezlenül próbál 1 éve lógni. Sportolni kötelező edzések nélkül is lehet ám.
2022. nov. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
93%

16

Arról meg ne beszéljünk hogy meg kéne szerettetni a gyerekkel a testmozgást hogy később is csinálja Msr Hitler hozzáállásamiatt meg inkább meggyűlöli.

2022. nov. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, jól csinálod. Ha a lányod most kihagyja az edzést a fiú kedvéért, akkor a kapcsolatuk egyenrangúsága megszűnik. A fiú egyértelműen uralkodni akar a lányodon (az ő programja szent, a lányodé nem számít).

Nem attól tesz valaki jó szülő, hogy mindent megenged a gyerekének, mindent ráhagy.

Ebben a korban a fiam is kínlódott, abba akarta hagyni az edzést, amit már évek óta csinált. Mondtam neki rendben, de válasszon másik sportot, ami ugyanúgy átmozgatja heti háromszor. Végül maradt az eredeti sportnál.

2022. nov. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
86%

"Cukorbeteg, infarktuson átesett, elhízott nagyszülők vesznek körül minket, akiknek lassan a lépcsőn felmenni is kihívás, pedig csak 60 körüliek. Az ő génjeikből lettünk mi is."


Szóval a te emiatti szorongásod miatt kell a gyerekeidnek kényszerből sportolni?

Iskolába járnak, kötelező tornaóra van. Lehet olyan mozgásformát is űzni, ami nem heti x alkalmas fix edzéssel jár.

Hidd el, ezzel épp az ellenkező hatást fogod elérni náluk. A lányod már tiltakozik ellene. Minél inkább erőlteted ezt, annál inkább utálni fogja az egészet.

2022. nov. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
94%
Te hányszor sportolsz hetente? Mutatod a jó példát?
2022. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!