Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezeljek egy bután...

Hogyan kezeljek egy bután viselkedő szerelmes nyolcadikost?

Figyelt kérdés

A lányom úgy 2 hónapja járni kezdett egy vele egykorú iskolatársával. Kis cuki szerelmes tinik. Nincs ezzel semmi bajom. Mindketten az osztály jótanulói közé tartoznak, együtt járnak matekversenyekre, megbeszélik a házikat, szóval rendben van a dolog. Normálisnak tűnt a srác is. Eddig.

Az ő sulijukban van őszi szünet, mert az igazgató kiadta ezt a 3 napot a hosszú hétvége után. Edzései viszont vannak a lányomnak a szünetben is, szám szerint kettő a 9 iskolaszüneti nap alatt, szóval nem szakad bele. És mit ad isten pont az egyik edzés időpontjában szeretne találkozni a fiúval délután. Ha megy edzésre, úgy csak másfél órájuk lenne együtt előtte, amit ők kevésnek találnak, ezért kérlel, hogy ne kelljen edzésre mennie, hogy több idejük legyen. Természetesen szó se lehet róla. Lehetne több idejük, ha a srác hajlandó lenne hamarabb eljönni otthonról, de azt mondja, neki nem jó hamarabb, mert minden nap a szüleivel ebédel, úgyhogy arra hergeli a lányomat aktívan, hogy próbáljon rávenni engem, hogy ellóghassa az edzést. Értitek, az ő ebédje szent, de a lányom ne menjen edzésre... agyam eldobom. És miután megírta a lányom, hogy a szülei nem engedik elbliccelni az edzést, tovább buzdítja, hogy de, beszéljen rá minket. A lányom most haragszik rám, órákig zokogott, amiért nem engedem ellógni az edzést, és már az egész sportot abba akarná hagyni, amit amúgy tudom, hogy szeret, és 6 éve űz. Annyira bután viselkedik, és annyira dühít!

És persze emlékszem, hogy ennyi idős koromban az én agyamat is ennyire elködösítette a szerelem, és minden baromságra képest voltam az akkori fiúmért, de haragszom is az akkori magamra, meg a környezetemre, hogy milyen elnyomható, behódoló kis hülye voltam, akinek természetes volt, hogy a szempontjait nem tisztelik egy kapcsolatban. De hiába éltem át az ő mostani lelkiállapotát én is anno, most felnőttként nem tudok mit kezdeni vele, csak dühös vagyok, amiért ilyen lüke, és még csak nem is látja. Nem lehet beszélni vele, mert vagy sír, vagy követelődzik, vagy mérgesen ismetelgeti, hogy "hagyjál". Segítség, mondjatok valami okosat!


2022. nov. 1. 22:21
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
88%

#50 Jó, hát akkor maradt a nem olvastad a kommentet/szelektíven értelmezel. Ez itt nem a fiúról szól, ott írja a kérdező, hogy az előző évben is sokszor vita volt abból, hogy kb minden második alkalommal nem akar menni. A srác meg két hónapja van a képbe. Ez egy sokkal régebbi probléma annál, hogy rá tudjuk mondani róla, hogy a fiúka miatt van a baj.

Én egyébként nem beszéltem túlterhelésről. Én azt mondtam, hogy hosszútávon nem célravezető ezt a rendszerbe foglalt sportot erőltetni, ha a gyerek nem akarja, hanem simán lehet a sportot úgy tálalni, hogy az ne egy rendszeres, kötelező edzés legyen, hanem egy módja a minőségi együttöltött időnek.

2022. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
10%

#45! Akkor te nem éltél mozgékony életét gyerekként, amivel semmi baj nincs, ha ez nektek megfelelt. Attól még a Kérdező gyerekéért ő felel, neki meg ez fontos. Mert az, hogy néha elmentél strandra, vagy sétálni a faluba, azt ne ne nevezzük már sportos életmódnak(gondolom, nyáron strandoltál.) De mi volt télen? Egész nap ültél a suliban és otthon folytattad, mert "fontosak a jó jegyek."

Nem volt egyáltalán olyan érzésem felnőttként, hogy sportolok, mert gyerekként is milyen jó volt. A hátam közepére nem kívántam, nekem is volt egy csomó kifogásom, hogy miért nem fér bele. A köztes időben pont annyit "sportoltam", mint te gyerekkoromban. Ha volt egy kis időnk találkozni a baratnőmmel, kimentünk tollasozni(ált.olyankor fújt a szél)/fociztam a keresztfiammal/túráztam/úsztam stb.+Amikor csak lehet, gyalog megyek mindenhová. Na, ez volt a nagy semmi. Nem is a gyerekkori sportokhoz tértem vissza, tök mást csinálok most. Ha egyedül nem tudsz rendszeresen időt szakítani, akkor barátokkal még nehezebb, mivel nekik is van egyéb elfoglaltságuk. Ebből van az, hogy az ember eljut egy hónapban egyszer strandra, vagy sétálni, akkor azt hiszi, hogy ő sportol. Ahogy írtad, kamaszként is mindig van fontosabb. Pl.az egész napos tanulás után a tanulás. Ülve természetesen.

Abba egy gyerek se hal bele, hogy heti 2x MINDIG sportol egy órát, nem csak akkor, ha épp olyan a holdállás. Amit pedig nem vettél figyelembe, ha nem sportol, vissza a kötelező tesire. Akkor se csinálhat helyette mást, max. sportolókról néz filmet,vagy épp dolgozatot ír tesiből. Hú, de hasznos🙄

#44

2022. nov. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
23%

#5 A kötelező tesi dolgot azért ignoráltam, mert nem tudhatom, hogy abban a suliban hogy működik ez. Lehet nincs felmentés a rendszeres sport miatt (nálunk csak kilencediktől volt), lehet teljesen korrekt tesi órák vannak, lehet egy kalap szr. Fene tudja, nem ez volt a kérdés. Ahová én jártam általánosba, meg később gimibe, teljesen effektív tesi órák voltak egyébként.

Azt, hogy én mennyit sportoltam, azzal kapcsolatban teljesen idióta, csak a szándékaidat kielégítő következtetéseket vonsz le. Úszni nem csak nyáron jártam, az nekem speciel heti rendszerű szakkör volt tanév közben, ha akartam, kihagyhattam(maximum télen, megfázás esetén skippeltem egyébként), nem is volt ilyen vasszigorral véve, mint a kérdezőnél, hogy akkor is menjek, ha dogára akarok tanulni, szünetekben meg csak szimplán mentem anyuval strandra, ott is úsztam egy csomót. Ettől eltekintve, nem hiszem, hogy kevés lett volna a napi 2 órás görkori(jó, suli időben heti 3-4x 1 óra volt inkább), akár egyedül, akár nem egyedül, vagy a több órás séták hetente a barátaimmal, vagy épp a kutyámmal. Télen is vannak sport lehetőségek egyébként, akár otthonra. Én speciel dvd-ről tornáztam, táncoltam, hol egyedül, hol anyuval, hol a szomszéd csajjal, ilyen napi fél-egy órákat. Ma erre ott az internet, a youtube.

Igen, sokszor van fontosabb, ezt el kell fogadni. A tanulással megalapozza az ember a jövőjét. 13 évesen meg nem annyira engedheti meg a szelektálást az ember, mert többnyire nincs kialakult irány, az alapok meg kellenek. Ha nem versenysportban képzeli el magát, márpedig itt nem ez a helyzet, akkor nem kukázzuk az alapokat a sportért. Én írtam, hogy velem évekre sikerült megutáltatni a matekot, 3 évig kb csak aludtam órákon, amint lehetőségem lett, most meg tanárin vagyok, az egyik szakom matek. Ezzel az elhanyagolással semmi baj nem lett volna, ha később nem esett volna le később, hogy milyen jó lett volna, ha nem alszok át három évnyi órát, nem bukdácsolok végig, mert erre amúgy szükségem lesz. Aztán persze, idővel szelektálni, de ezt ne az általános iskolai tananyagnál tegye az ember(nyolcadik osztályos anyagig értem), hanem majd középsuliban, de amikor már vannak fix célok. Amíg ez nincs, addig nem bölcs döntés. Pláne olyasmi miatt, amit nem időhöz kötötten is csinálhatna, ha nem erőltetnénk ezt a kötött keretrendszert.

2022. nov. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
8%

#53! Lehet, hogy nem ez volt a kérdés, de mivel az iskolák 99százalékában az van, akár tudsz róla, akar nem, hogy edzésre jár felmentés, edzés nélkül pedig nem, egyáltalán nem elhanyagolható, hisz ezzel megszűnik az eredeti kifogás, miszerint mástól, pl.tanulas veszi el az időt.

Látom, a sértegetés jól megy, de a nagy matekos, logikus gondolkodásoddal arra nem sikerült rájönni, ha annyit írsz, hogy anyukáddal strandoltál, meg sétáltál a faluban a barátnőddel, senki nem arra fog következni, hogy amúgy úszás szakkörre jártál, meg minden nap görkoriztál🙄

Az meg vicc, hogy a matek versenyekre fogod, hogy gimisként nem volt annyi eszed, hogy tudd, ha alszol matek órán, akkor nem fogod tudni a matekot, ami amúgy érettségi tantárgy. Ezt már egy 10 éves is tudja.

Kíváncsi lennék, te kiket viszel majd matek versenyre? Akinek köze sincs hozzá? Nyilván a jó matekosokat akarják vinni és nyilván egyik gyerek se szívesen szán időt rá, amikor jobb dolgokkal is foglalkozhatna. Akkor tehát el is törölhetjük a matek versenyt, meg minden mást is. Én amúgy minden tanulmányi versenyre elmentem, arra is, amiből tök hülye voltam, mert potya ötös járt érte, amit máshogy tuti nem szereztem volna. De lássuk be, ez a tanárnak nem nagy sikerélmény, a jó matekost meg nem motiválja egy potya ötös, mivel amúgy is van neki csomó. Szóval tök értelmetlen, ne menjen senki, ahogy sportolni se. Üljenek csak a kötelező órákon napi 8 órában, mint a zombik, szívják magukba a tudást, aminek a felére soha életükben nem lesz szükség, aztán otthon folytassák a magolást estig. Juhú! Aztán 40 évesen meg csodálkozzanak, hogy felkelni se bírnak.

#52

2022. nov. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
32%

54 te az elo pelda vagy arra, miert kar ebben az orszagban az oktatasba barmit is invesztalni :) tanulas = rossz, sport = jo


Ertjuk.

2022. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
34%
Vicces, hogy az ötvenhármas válaszomban ugyanazt az álláspontot képviselem, mint a korábbi kommentjeimben, de a korábbiak tökig fel vannak pontozva, az utolsó meg ott van a nullán. XD
2022. nov. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
66%

#56 Na, akkor nem én néztem be 😂

Nem értettem hogy ez a válaszodmiért van lepontozva. Most se értem. Mindegy, felpontozom

2022. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
0%

#55! Igen, biztos azért lettem pedagógus😂

Annyi, hogy én pár éve túlvagyok azon, amit te meg most tanulsz és látom a gyerekeken a következményeit annak, amit a jelenlegi oktatási rendszer okoz. Szellemileg vannak túlterhelve a gyerekek, nem fizikailag. Senki nem mondta, hogy a tanulás rossz. Igen, ilyen formában rossz, mert valójában az veszi el a szabadidejét minden mástól, nem a heti 2 óra sport. Egyáltalán nem egészséges tizenéves gyerekeknek napi 8-10 óra "szellemi munka". Ismerek olyan felsősöket, akik még nem utaztak tömegközlekedéssel, mert mindenhová kocsival mennek, egész nap ülnek a suliban, majd otthon a gép előtt kockulnak. Ugyanennyi igényük lesz a mozgásra felnőttként is, ez már most látszik, mert most kezd felnőni az a generáció, aki már így töltötte a gyerekkorát.

Én már öreg vagyok, mi akkor is eleget mozogtunk, ha nem jártunk "edzésre", de ez ma már egyáltalán nem így van. Amíg csak tankönyvből ismersz gyerekeket, nincs miről beszélnünk. Én köztük élek és látom a különbséget a sportoló és nem sportoló gyerekek között, de a látványos különbség mégse most van, hanem majd ha elérik a 30-40éves kort.

2022. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
31%
Úristen, tényleg hatalmas probléma, a másik akarja rávenni a rosszra az én tökéletes gyerekemet! gondolom te magad is tökéletes vagy, és nem engedsz meg magadnak semmiféle apró lazaságot. amúgy egyszer te is voltál ennyi idős, akkor neked mi lett volna a fontosabb? ő jár edzésre vagy igazából te? miért te éled a lányod életét? ja de látom írod. te több lettél azzal hogy lüke voltál, nem? nem kell megvédened ezektől az elményektől, tapasztalattól. amúgy meg hívd fel a fiú szüleit hogy tekintsenek el a közös ebedtől, ha szerencséd van, ők nem olyan rugalmatlanok mint te.
2022. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
100%
#10 te milyen edzésre jársz hetente 2x? azt várd el amit te magad is megteszel
2022. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!