Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kezeljek egy bután...

Hogyan kezeljek egy bután viselkedő szerelmes nyolcadikost?

Figyelt kérdés

A lányom úgy 2 hónapja járni kezdett egy vele egykorú iskolatársával. Kis cuki szerelmes tinik. Nincs ezzel semmi bajom. Mindketten az osztály jótanulói közé tartoznak, együtt járnak matekversenyekre, megbeszélik a házikat, szóval rendben van a dolog. Normálisnak tűnt a srác is. Eddig.

Az ő sulijukban van őszi szünet, mert az igazgató kiadta ezt a 3 napot a hosszú hétvége után. Edzései viszont vannak a lányomnak a szünetben is, szám szerint kettő a 9 iskolaszüneti nap alatt, szóval nem szakad bele. És mit ad isten pont az egyik edzés időpontjában szeretne találkozni a fiúval délután. Ha megy edzésre, úgy csak másfél órájuk lenne együtt előtte, amit ők kevésnek találnak, ezért kérlel, hogy ne kelljen edzésre mennie, hogy több idejük legyen. Természetesen szó se lehet róla. Lehetne több idejük, ha a srác hajlandó lenne hamarabb eljönni otthonról, de azt mondja, neki nem jó hamarabb, mert minden nap a szüleivel ebédel, úgyhogy arra hergeli a lányomat aktívan, hogy próbáljon rávenni engem, hogy ellóghassa az edzést. Értitek, az ő ebédje szent, de a lányom ne menjen edzésre... agyam eldobom. És miután megírta a lányom, hogy a szülei nem engedik elbliccelni az edzést, tovább buzdítja, hogy de, beszéljen rá minket. A lányom most haragszik rám, órákig zokogott, amiért nem engedem ellógni az edzést, és már az egész sportot abba akarná hagyni, amit amúgy tudom, hogy szeret, és 6 éve űz. Annyira bután viselkedik, és annyira dühít!

És persze emlékszem, hogy ennyi idős koromban az én agyamat is ennyire elködösítette a szerelem, és minden baromságra képest voltam az akkori fiúmért, de haragszom is az akkori magamra, meg a környezetemre, hogy milyen elnyomható, behódoló kis hülye voltam, akinek természetes volt, hogy a szempontjait nem tisztelik egy kapcsolatban. De hiába éltem át az ő mostani lelkiállapotát én is anno, most felnőttként nem tudok mit kezdeni vele, csak dühös vagyok, amiért ilyen lüke, és még csak nem is látja. Nem lehet beszélni vele, mert vagy sír, vagy követelődzik, vagy mérgesen ismetelgeti, hogy "hagyjál". Segítség, mondjatok valami okosat!


2022. nov. 1. 22:21
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
10%
Minek basztatjátok a kérdezőt!??
2022. nov. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
81%

"És a sport hozzátartozik az egészséges élethez"


A sport nem egyenlő az edzéssel. Ha gyalog megy randira, s sétál 2x1 órát, az is sportnak számolható.


De a sport nem is feltétlen tartozik hozzá az egészséges élethez. Legvizuálisabb példa erre a női testépítők, mikor még mellük is alig van, olyan alacsony a testzsírszázalékuk. Minden nap edzenek egy szigorú tervet követve. Nem esznek össze minden hülyeséget, szigorú diétán vannak. Egészségesek? Nem. S ráadásul esztétikailag se valami szépek, mert aránytalanok.



Amúgy meg mi értelme, ha edzésre kényseríted 15 évig (3-18, mert bölcsisen remélem nem hordtad ilyenekre), s cserébe 65 évig (nőknél 79,33 év a születéskor várható élettartam Magyarországon, de mivel már 8.-os ő ennél többre számíthat) a hányinger is rájön, ha csak a sportra GONDOL?

2022. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
94%
Egyenes út ahoz, hogy nem, hogy alap lesz neki a sport, a mozgás felnőtt korában, hanem szépen megutálja...
2022. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
84%

Meg elfelejtettem megemlíteni, hogy örülj, hogy a lányod még fiatal s ilyen jól tűri a kényszert.


Engem bérmálkozni akartak kényszeríteni valamikor 10.-11.-ben.

Az A tervem az volt, hogy meggyőzöm anyámat, hogy ne kelljen menjek. A B terv, hogy megyek s megmondom a papnak, hogy én nem hiszek Istenben, hülyeség az egész, stb. A C hogy "elmegyek", de a templom mellé járok. Olvasgatok egy padon vagy valami. A D meg hogy bemegyek a felkészítőre de direkt pofátlanul telefonozok, a vizsgán meg direkt megbukok.

Szerencsére az A terv sikeres volt, de én már fel voltam készülve arra, hogy hogy küldöm el a papot az apja f****ába, mert akkor biztos nem enged bérmálkozni...

2022. nov. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
94%

,,Követelmény a sportolás"

Szülőként is rá kéne ébredni arra,hogy már nem azt a párgrammos kisírt szemű kisgyermekedet tartod a karodban,hanem a kamasz lányodat.Nem te uralsz az ő szemében,és hidd el,azzal,hogy tiltod tőle,hogy ellógjon,azzal elveszti az önbizalmát irántad,és hazudni fog neked!Engedd meg,hogy ő válassza ki,hogy saját magának mire van szüksége!

2022. nov. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
95%
Ha te se tudod elfogadni,hogy a lányod barátjánál az a "követelmény"hogy pontosan akkor ebédeljen,akkor a lányod se fogja azt,hogy neki mindenáron sportolnia kelljen.Ráadádul pont 8.-ban,a felvétel iskolákba, nem tud majd koncertrálni a sport miatt,amin stresszel.Baromság.
2022. nov. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 A kérdező kommentje:

A felvételin túlvan, hatosztályosba jár.

Hát jó, kösz a válaszokat, bár kommunikaciós tanácsot nem adtatok, csak azt ecsetelték a legtöbben, miért gondolom rosszul a dolgokat. Nem fogok vitázni veletek, elég nekem a lányommal. Ettől még tartom magam az elhatározasomhoz, akárki akármit mond.

Azért ha egy 13 éves lány írna ki kérdést arról, hogy a fiúmmal szeretnék találkozni a szünetben, hogy győzzem meg anyát, hogy kihagyjam az edzésem, gyanítom más válaszok érkeztek volna... de mindegy, hülye voltam, hogy kiírtam.

2022. nov. 2. 10:22
 28/65 anonim ***** válasza:
92%
Itt inkább nálad vannak bajok. Empatikusnak kellene lenned, hagyni, hogy hibákat kövessen el a kamasz, ítélkezésmentesen meghallgatni, ha kér tanácsot, de csak akkor ha kér, adni neki. Szőjj alá egy biztonságos hálót, ahová eshet, ha hibázik. Kényszerítéssel nem fogod a hatalmadat kimutatni, csak le fog lépni. Magaddal kell kezdeni a változtatást, a te agyadat kell kitisztítani, mert szorongsz. Nincs empatikus, intim kapcsolatod senkivel, hiszen itt jelent meg idegenek előtt a gyereknevelési kérdésed. Ezt közeli barátokkal kellene megbeszélni, akik ismernek titeket. Itt többféle utat kapsz maximum, de egyik sem lesz a tiéd. Mert idegenek vagyunk.
2022. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
96%

#27


Én akkor se írtam volna mást. A sport egy hobbi. A hobbijával meg azért foglalkozik az ember, mert szereti. Ha szükségtelennek érzi, akkor nincs értelme csinálni.


Főleg, hogy mint írtad, inkább tanupna, minthogy edzésre menjen. Érted? Tanulna! Azt csinalná inkább, amit egy gyerek a legjobban utál élete során, csak hogy ne kelljen edzésre menni, mert még az is jobb.

2022. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
100%

Ugy tunik, hogy nem szeret jarni. A fiam judora jar, konyorog, hogy tobbszor mehessen. Ilyen az, amikor szeret jarni.


En is fontosnak tartom, hogy valamilyen sportra jarjon, de ennyi penzert igy, hogy nem akar, en segitenek neki mast keresni, vagy ha a mozgashoz ragaszkodsz, akkor a sraccal is elmehetnenek egyutt kirandulni, setalni, biciklizni, vagy uszni. Tenyleg jo lenne, ha nem utalna meg. En balettre jartam, aztan ritmikus sportgimnasztikara anyukam elkepzelese szerint, mindkettot utaltam. Mikor mar eleg bator voltam kb. 12 evesen, hogy megmondjam, hogy uuuuuutalom, akkor vegre valaszthattam mast. De oszinten szolva semmi nem tetszett meg 16 eves koromig, pedig vegigprobaltam minden elerheto dolgot.


Most felnottkent a hastancot es a jogat szeretem, es futni jarok. A kifogaskereses bizony pont, hogy annak szol, hogy nem szereti. Szedd ossze neki a kornyekbeli lehetosegeit az ingyenes alternativakkal egyutt, es akkor hatha a kecske is meg a kaposzta is.

2022. nov. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!