Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Minek a problémája az, hogy...

Minek a problémája az, hogy ha a kamaszok (15-16 évesek) képtelenek elolvasni az iskolai kötelező drámákat?

Figyelt kérdés
Hallottam osztálytársaimtól, hogy azért nem olvasták el az Antigonét és a Tartufföt, mert nem értették a nyelvezetét. Nem értették, hogy mit olvasnak. Ez az ő hibájuk? Én személy szerint lazán elolvastam mindkettőt, nem hiszem, hogy érthetetlen lenne a szövegük. És most nem arra gondolok, hogy nem értik meg, hogy miről szólnak ezek a művek, hanem el se tudják olvasni

2022. dec. 20. 19:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
95%
A dráma számomra is eléggé olvashatatlan volt akkoriban, pedig magyar tanárin vagyok jelenleg. Egyszerűen a dráma színpadra lett kitalálva, ebből adódóan van egy olyan sajátossága, hogy olvasva nem olyan szórakoztató. És akkor erre rátesz egy lapáttal a régies nyelvezet.
2022. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
95%

Hosszú, unalmas, túl részletes, régies. Azért nem értjük mert hosszú, összetett régies mondatok vannak benne, mire a mondat végére érsz, azt se tudod mit akart az elején. 10 oldal után az ember már elfárad ebben, elmegy a kedve tőle. Magyartalanul hat. Az sem segít, hogy nem igen azonosulható történetekről szól.


Ennél már csak a jogszabályok meg törvények szövegei cifrábbak szerintem. Amúgy őszintén szólva nem olyan elképesztően szörnyű dolog. Egész egyszerűen nem használunk olyan szavakat, szófordulatokat, mondatformákat. A nyelv formálódik, ez egy természetes folyamat. Nem látom mi a probléma ezzel, a mindennapi életben nem sok haszna van. Ha mindenképp "hibáztatni" akarsz valamit, akkor a nyelvet hibáztathatod.


Biztos vagyok benne, hogy 50 évvel ezelőtt sem olvasták olyan szívesen az ó mária siralmat a diákok.


19 vagyok, és utáltam, fél évvel később meg nem is emlékeztem rá. Érettségi előtt neten néztem át, teljes mértékben elég volt. Soha többet nem lesz rá szükségem.

2022. dec. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
36%

Minek a problémája?

Hát a gyerek problémája nyilván, mert ezekre osztályzatot is adhatnak, sőt, érettségi tétel lehet. Nekem pl. egy kötelező olvasmány volt a tételem.

A nyelvezet helyett/mellett szerintem inkább az érdektelenség a gond. Vagy az, hogy kötelező.

Én könyvmoly vagyok, minden nap olvasok, megszállottan szeretem a könyveket, könyveimet, de nem minden kötelezőt olvastam el, mert én szeretem eldönteni, mit olvasok. Persze értem a kötelezők létjogosultságát is. A stílust pedig igazán nem találom elborzasztónak, bár én szeretem a klasszikus irodalmat is, nem csak a modernt.

2022. dec. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
51%

"Az idősebb még tudja, hogy mi az a "réce", a kisebb már nem. "


Még a 2 éves gyerekem is tudja mi az.

Hová süllyedünk?


Egyébként azzal értek egyet, hogy nem kellene a gyerekeket traktálni, főleg általánosban nem, teljesen koridegen művekkel, mert az olvasás megszerettetése fontosabb lenne.

Ily módon viszont középiskolára simán el lehet jutni oda, hogy akár az Antigoné is csússzon.

Ugyanakkor nehezebb műveket interaktív formában hatékonyabb lenne tanítani.

2022. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%

14


Én meg azt tudom fejből, hogy mi az a "flastér", mert mamámtól hallottam, de ahány ember előtt szóba került, senki se ismerte, pedig egy részük idősebb mint én.


Amúgy pont az előtt írtam, hogy ne becsméreljen a 3-as másokat azért, mert nem ismernek olyan szavakat, amiket sose halottak, erre itt vagy te... Japánul amúgy tudsz írni? Máshol egy kisiskolás már tud, s te nem. Hova süllyedt a világ?!

2022. dec. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

talán mert nem is olvasáűsra szánták.. ezeket meg kellene nézni az a céljuk..

mintha forgatókönyvből íratna az ember .. ezek színpadra szánt művek elsősorban.

2022. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
89%

"Japánul amúgy tudsz írni?"


Hiraganával igen. Megteszi? 😅

És hangul is megy, ha érdekel.

2022. dec. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Én például azért nem olvastam el, mert nem érdekelt. A húszas éveimben kezdtem szépirodalmat olvasni
2022. dec. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
97%

én gyerekként imádtam olvasni, faltam a könyveket. De az Antigonét én sem bírtam elolvasni. és nem azért mert nem értettem. de gyűlöltem pl a Legy jó mindhalálig -ot is, a főhős egy igazi ütni való idióta. mondjuk Móriczot amúgy sem szeretem


inkább az a baj hogy Magyarországon az irodalom oktatás beleragadt a XIX. századba, és nem olyan könyveket olvastat, ami a mai problémákkal foglalkozik

2022. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%
#14 na igen, aztán a modern szavaknál meg nézegetsz. attól még nem érték mert régi. változik a világ
2022. dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!