Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Minek a problémája az, hogy...

Minek a problémája az, hogy ha a kamaszok (15-16 évesek) képtelenek elolvasni az iskolai kötelező drámákat?

Figyelt kérdés
Hallottam osztálytársaimtól, hogy azért nem olvasták el az Antigonét és a Tartufföt, mert nem értették a nyelvezetét. Nem értették, hogy mit olvasnak. Ez az ő hibájuk? Én személy szerint lazán elolvastam mindkettőt, nem hiszem, hogy érthetetlen lenne a szövegük. És most nem arra gondolok, hogy nem értik meg, hogy miről szólnak ezek a művek, hanem el se tudják olvasni

2022. dec. 20. 19:07
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
4%
közösségi média
2022. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

21


Én már a Csipikét is szívből utáltam, pedig mikor el kellett olvasni, még azt se tudtam, mi az az internet.

2022. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Semelyiket nem olvastam el, mert halálosan semmi értelme.


Imádok olvasni és sokat olvasok, de csak azért mert "kötelező", kizárt.

Nem érdekel, nem akarom elpocsékolni az időmet, amikor más, számomra sokkal érdekesebb könyveket is olvashatok.

2022. dec. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
12%

"aztán a modern szavaknál meg nézegetsz"


Ez a "nézegetsz" is modern szó lenne? 😅

Ennyit még nem változott a nyelvtan, nyelvhelyesség, hogy ilyen faramuci módon fogalmazzunk.

2022. dec. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Azok a fiatalok, akik szoktak olvasni, többségben a modernebb műveket preferálják, tehát nincsenek hozzászokva a régiesebb nyelvezethez. Akik meg nem olvasnak maguktól, pláne nem.
2022. dec. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
19%
#24 mitől lenne faramuci? én nem tehetek róla hogy falusi vagy
2022. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem a közösségi média. 1998-ban még sehol sem volt, mégsem tudtam 13 évesen elolvasni a Rómeó és Júliát, pedig a történetet szerettem, de a dráma olvasása valami kínszenvedés volt. (Pedig nem volt kötelező.) Ugyanígy későbbiekben a kötelező drámákat inkább ejtettem, olvastam én, csak mást, ami érdekelt.
2022. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
62%

Én büszkén felvállalom (18 évesen), hogy egyiket sem olvastam el, és büszke vagyok rá. Rövid összefoglalókat olvastam belőle, megírtam kettesre a dolgozatokat, és viszontlátásra.


Ha nem 2000 éves fosokat adnának a gyerekek kezébe, ami miatt már felnőttkorban is elveszik az olvasás iránti érdeklődés, akkor talán el is olvasnánk őket. 7. osztályban az emlékek őrét olvastuk, 8.-ban pedig nyárra választható olvasmány volt (pl. Percy Jackson, Doyle: A sátán kutyája, stb.)


A magyar oktatás kísérletet sem tesz az irodalom más fajta megközelítésére, az ő hibájuk az egész.

2023. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!