Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 évesen elengednétek így a...

12 évesen elengednétek így a rokonokhoz?

Figyelt kérdés

A lányom rokonai az ország másik felében laknak. Régebben vagy elvittem, vagy eljöttek érte Pestre. Most nálunk is, náluk is kicsi baba van, nem annyira opció a 3,5 órás autózás. Főleg oda/vissza az már 7 óra.

Most az a verzió van, hogy Pestre felvinnénk, az innen durván 50 perc. És ott feltenni a vonatra. (Innen is megy vonat, de át kell menni másik állomásra, hogy átszálljon Pesten. Azért ahhoz bőven kicsi.)

Viszont ha feltennénk az odafelé menő vonatra, ott meg kimennének érte, az működhet? El mernétek így engedni egyedül?


2023. jún. 24. 05:49
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
84%

Engem engedtek, rendszeresen vonatoztam egyedül.

Lányomat nem engedném, ő kicsit "elvarázsolt" ehhez (auti).

9, alap, hogy semmilyen életkorban nem ülünk kihalt kocsiba, ha egyedül utazunk. A kalauz is a vonaton utazik, a közelébe a legbiztosabb.

2023. jún. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
24%

10!


Nem, nem vonatspecifikus. Nem, nem kell kísérni egy 19 evest. Értem én, hogy kell némi intelligencia annak felfogasahoz, hogy a kommentem egy megtortent eseményt írt le példaként, láthatóan nálad ez hiányzik. A tanulság az, hogy egy felnőtt korú se tud minden helyzetben megfelelően reagálni, hátmég egy 12 éves. A pömpist el tudod kerülni az utcan, a vonaton már kevésbé. A kérdező véleményeket kért, ki engedné el az ennyi idős gyerekét. Ezek szerint te simán elengeded 12 evesen a tiéd, én nem az enyémet

2023. jún. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
88%

"9, alap, hogy semmilyen életkorban nem ülünk kihalt kocsiba, ha egyedül utazunk. A kalauz is a vonaton utazik, a közelébe a legbiztosabb."


Mert olyan ugye elo se fordulhat, hogy a kocsi nem volt üres, csak útközben több megallo is volt, az utasok pedig leszálltak. A kalauz meg nálunk vándorol, minden állomáson másik kocsiba száll, de nyilván q közelébe tudsz ülni, vegulis leszallhatsz te is minden állomáson, aztán meg fel.

2023. jún. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
29%

12: nem, nem ért célt a példád mert nincs releváns tanulsága, sőt inkább azt bizonyítja hogy a gond nem korsoecifikus. Ilyen sajnálatos dolog bárhol előfordulhat, az utcán sem kevésbé rémisztő. Barátnőmet 15 éve az iskolába menet szorították falhoz 14 évesen, de kivágta magát a szituációból. Ezekre fel kell készíteni egy gyereket. Egy vonaton pont nagyobb eséllyel nem történik semmi...


Már múltkor sem értettem ezt a parázást, hacsak nem a Mátészalka-Halálfaszautánkettővel megálló közti szakaszon utazik, ahol a kaller is rendőrökkel megy jegyet ellenőrizni, akkor normális utasközönség van.


12 éves korom óta közlekedem a fővárosban, késő tinédzser korom óta iczem vidéken és éppen nagykorúságomtól kezdve külföldön tök egyedül és saját tervezéssel, szervezéssel, hozzátartozik az élethez hogy az ilyen szitukat megtanuljuk kezelni. Van helyzet amikor én sem engedném, pl amit 11-es írt, de egy átlagos gyereket fel lehet rakni a vonatra...

2023. jún. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
15%

"Mert olyan ugye elo se fordulhat, hogy a kocsi nem volt üres, csak útközben több megallo is volt, az utasok pedig leszálltak. "


Mert ugye az elő se fordulhat, hogy ilyen esetben akinek kettőnél több agysejtje van, az átül másik kocsiba?

2023. jún. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
34%
Miért most hogy csecsemő van a háznál, attól még ellehet kísérni 12 évest nem? Nem felbacni a vonatra, mert te most hirtelen nagy lettél kislányom. Aztán ha odamegy valaki hozzá műanyag fukszokkal, parfümmel, zoknival, majd oldja meg a helyzetet egyedül.
2023. jún. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
87%
Nem. Amúgy az nem opció, hogy az egyik szülő viszi el, a másik meg otthon marad a picivel? Miért kell mindkét szülő hozzá? Esetleg rokon?
2023. jún. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim válasza:
6%
Az nem opció, hogy megkértek egy ismerős felnőttet és ő elkíséri Pestig vonattal, átadja a rokonoknak, majd visszavonatozik?
2023. jún. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
76%

Mi anno így mentünk a tesómmal a magyszülőkhöz. Pesten feltettek a vonatra, ott meg Mami várt az állomáson.

Azt tanították, hogy lehetőleg olyan helyre üljünk, ahol nők vannak, akár gyerekkel is, így biztonságosabb.

2 órás vonatút volt.

2023. jún. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
35%
Kizárt.
2023. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!