Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 évesen elengednétek így a...

12 évesen elengednétek így a rokonokhoz?

Figyelt kérdés

A lányom rokonai az ország másik felében laknak. Régebben vagy elvittem, vagy eljöttek érte Pestre. Most nálunk is, náluk is kicsi baba van, nem annyira opció a 3,5 órás autózás. Főleg oda/vissza az már 7 óra.

Most az a verzió van, hogy Pestre felvinnénk, az innen durván 50 perc. És ott feltenni a vonatra. (Innen is megy vonat, de át kell menni másik állomásra, hogy átszálljon Pesten. Azért ahhoz bőven kicsi.)

Viszont ha feltennénk az odafelé menő vonatra, ott meg kimennének érte, az működhet? El mernétek így engedni egyedül?


2023. jún. 24. 05:49
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
27%

13 éves a fiam. Nem lenne az az isten, hogy elengedjem



1x próbaltunk egy ilyet. Levittem a helyi vonatra. Feltettem rá.

2 megállóval, 10percel késöbb kellett volna leszállnia, ahol a lányom (ő már 30) várta. Hát nem szállt le, fél óra múlva hívott kétségbeesetten, hogy nem tudja hol van. Elmondani sem tudtam. Végül a lányom is meg én is utána indultunk, és 1 megállóval késöbb, 1 faluval arrább szállt le.


Pedig ki volt táblázva a megálló neve, volt már ott nem 1x.

Addig nyomkodta a telefonját, fülébe ordított a zene, nem szállt le a jó helyen.


Szóval kizárt h egy ekkora útra elengedném.


Lányomék amúgy most mentek nyaralni, kocsival egy 4órás útra a 3hónapos fiukkal. Nem értem, ez miért nem opció.

2023. jún. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
14%

#12, ismertem egy lányt, akit 10 perces vonatút alatt erőszakolt meg, és lökött ki (régi típusú vonat, aminek kézzel nyitod az ajtaját) a mozgó vonatból valaki. Nem élte túl. 16 éves volt.

Azóta nem utazom üres kocsiban. Akkor sem, ha a helyjegy oda szól.

2023. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
83%

#2

A vonatok be vannak kamerázva, ott a jegyvizsgáló, és ha átszállás lenne baleset miatt, pláne figyelnének az egyedül utazó gyerekre.

Ráadásul felszálláskor lehet jelezni a jegyvizsgálónak, hogy a gyerek kísérő nélkül van.

2023. jún. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ekkora port kavar a kérdés.

Ő kérdezte, hogy mehetne-e így.

Az most nem fér bele időben és anyagilag, hogy menjünk, ott aludjunk egyet valahol, és másnap vissza. Azért kicsi gyerekkel egész nap az autóban nem kényelmes. Nem pici baba, hogy aludjon végig.

Valószínűleg marad az az opció, hogy egyikünk leviszi majd. Csak a rokonok is mindig előre szólnak, hogy mehet, most meg tegnap szóltak, hogy akkor mehetne, ha akar.

2023. jún. 24. 08:53
 25/44 anonim ***** válasza:
67%
Szólni kell a kalauznak hogy a gyermek egyedül utazik XY városig. A gyermeknek meg mondani kell hogy a vonat melyik oldalán lesz a megálló ahol le kell szállni, hogy figyelje. Telefon legyen nála mindenképp. Egy 12 éves elég érett már fejben, hogy el tudjon utazni ilyen körülmények között. Legalábbis én elég érett voltam. De ezt ti látjátok
2023. jún. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
94%

Pl a székesfehérvár-budapest vonalon a fele vonat régi, kamera nélküli.

A kallerre jut nemtudom hány vagon, multkor is majdnem felértünk pestre mire odaért hozzánk. Én ezekben nem bíznék.


Én 12 évesen simán megtettem volna ezt. A 13éves tesómat tutifix nem engedné el anya egy ilyen útra.


Én is azt mondanám, vidd egyedül, vagy vigye a férjed. A másik meg otthon maradna a picivel.

2023. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim válasza:
88%
18-as vagyok. Csak érdekelne, hogy miért lettem annyira lepontozva?
2023. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
11%

Erről annyit, hogy engem felnőtt nőként is volt, hogy zaklattak a vonaton. Volt egyszer pl egy frissen börtönből szabadult is, még a holmija is lepedőbe volt csavarva, mert akkor engedték ki. Nem is hozzám szólt a jegye, erre odaült és végig pofázott.


Ha valami történik, csúnyán elő fognak venni miatta.

Konkrétan törvény írja elő, hogy kiskorú nem utazhat egyedül.

Mondjuk a magyarok tényleg általában sz*rnak mindenre.


Amúgy meg jöjjenek fel a rokonok érte Pestre. Mi ebben olyan nagy áldozat? Anyagi oka van?

2023. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
22%

Persze, a kalauz foglalkozzon vele, ezt komoly?

Konkrétan úgy, hogy törvény tiltja.

2023. jún. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
27%
Én is lelettem pontozva mert leírtam hogy nem kell a nagyobb gyereket egyedül utaztatni csak azért mert van egy kisebb. Nem a 30-35 évvel ezelőtti világot éljük már, elkéne fogadni. Millió veszély leselkedik a gyerekeinkre.
2023. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!