Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 évesen elengednétek így a...

12 évesen elengednétek így a rokonokhoz?

Figyelt kérdés

A lányom rokonai az ország másik felében laknak. Régebben vagy elvittem, vagy eljöttek érte Pestre. Most nálunk is, náluk is kicsi baba van, nem annyira opció a 3,5 órás autózás. Főleg oda/vissza az már 7 óra.

Most az a verzió van, hogy Pestre felvinnénk, az innen durván 50 perc. És ott feltenni a vonatra. (Innen is megy vonat, de át kell menni másik állomásra, hogy átszálljon Pesten. Azért ahhoz bőven kicsi.)

Viszont ha feltennénk az odafelé menő vonatra, ott meg kimennének érte, az működhet? El mernétek így engedni egyedül?


2023. jún. 24. 05:49
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, ha ennyi nem fér anyagilag bele, lehet, hogy nem kellett volna az a második gyerek...

Meg egyáltalán, minek két felnőtt egy babához? Nyilván, tökjó, ha megoldható, hogy apuka is otthon legyen, de azért le lehet szakadni arról a gyerekről, ha muszáj.

2023. jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
84%

"Ha valami történik, csúnyán elő fognak venni miatta.


Konkrétan törvény írja elő, hogy kiskorú nem utazhat egyedül."


A MÁV 10 év alatti gyerekeknél teszi kötelezővé a kísérőt, erről ennyit.

Igenis ha szólnak, figyelnének a gyerekre, legalábbis néha rápillantanának. Meg én körbekérdeznék a közelében ülőktől, ki megy addig, amíg a gyerek, hogy csak annyi, ha le kell szállni, szóljon neki, vagy szóljon rá, ha előbb akarna leszállni. Ezt bármelyik normális utas megtenné.

2023. jún. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
11%

Ja, figyelje csak más a gyerekedet...

Aztán meg, ha ne adj' Isten, történik valami, te üvöltenél a leghangosabban.

2023. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor, ha kiskoratol vonatozott, ismeri, tudja, milyen, tudja használni, tud rajta viselkedni. Ha nem, ha miat menne először kb, eddig kocsival vittétek mindenhova, akkor nem.
2023. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy nagyon nehéz kérdés.

Valóban valamennyit szerintem is változtak az emberek, DE régen is voltak esetek, annyi különbséggel hogy ma nagyobb figyelmet kap. Részben szerencsére, részben pedig nem mert ugye így jobban féltjük a gyerekeinket.

Az eszem azt mondja kéne engedni, mert jó ha tudja bíznak benne a szülei. A szívem pedig azt hogy nem, mert én is olyan anya vagyok aki nagyon félti a gyerekét.

Talán úgy engedném meg, hogy már fel van készítve helyzetekre (ezt csak fokozatosan lehet kezdetektől), a kalauznak én is szólnék (én többnyire sokat utaztam vonaton, eddig mindig emberséges kalauzok voltak), egyedül ne legyen egy helységben lehetőség szerint, és legyen a vezetőhöz közel, az első blokkban, wc-re inkább ne menjen, beszélgetést ne folytasson, és minden állomáson jelentkezzen. És a bors spré legyen nála (ezt is tudni kell használni, azt is hogy mikor kell, de 12 évesen szerintem ezt már megértené egy-kétszeri magyarázással is)

2023. jún. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Imádom, amikor egyből a másik zsebében kezdünk turkálni. Azért, mert nincs rá keret, akkor az nyilván azt jelenti, hogy az éhenhalás küszöbén állunk, és már a csekkeket se tudjuk fizetni, ugye?!

Van félretett pénzünk, nem kell aggódni "kedves" #31-es. Megyünk nyaralni is, felújítunk éppen, autót is cseréltünk a napokban. Így nem, az nem fér bele, hogy csak úgy elinduljunk 2 napra szállással, mindennel.

És mint írtam, a 12 éves kérdezte, hogy mi lenne, ha egyedül menne? Én egyelőre csak fontolóra vettem. Mert nyilván az ember támogatja, ha valamiben önállósodni szeretne. Csak nem tudom, mennyire. Még a rokonnal se beszéltem egyelőre, csak tegnap este mondta a lányom, hogy ő beszélt vele, és hogy mi lenne, ha ő elmenne hozzájuk. Szóval egyelőre ez még nagyon képletes.

2023. jún. 24. 10:23
 37/44 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a 11 és a 13 évest is elengedném így ismerős útra. A suliból is önállóan buszoznak haza, többször voltunk együtt vonattal, nem idegen számukra. Ha még nem nagyon ültek volna vonaton, akkor nem.
2023. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező, ha lenne megfelelő megtakarításotok, akkor egy éjszakára máshol megszállni nem jelentene gondot. De gondolom az a nyaralás egy 4 napos mátrai kirándulás, az autócsere pedig annyit tesz, hogy már nem 20 éves autóval járkáltok, csak 8 évessel.


De azt továbbra sem értem, hogy minek kell egy kisbabával ott ülni két felnőttnek, miért nem tudja egyikőtök a nagyobbikat intézni.

2023. jún. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Igazad van, bele kéne, hogy férjen, hogy levisszük, ott alszunk, aztán 5-7 nap múlva újra, amikor megyünk érte. Sőt, igazából haza se kéne jönni, miért nem maradunk ott mi is egy teljes hétre.

Amúgy meg írtam már többször, hogy valószínűleg egyikünk leviszi majd.

2023. jún. 24. 14:06
 40/44 anonim ***** válasza:
27%
Buszjarat nincs esetleg? Ott azért nagyobb biztonságban lenne.
2023. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!