Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Komolyan én reagálom túl?

Komolyan én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Amikor én kamasz voltam, kb mindent tiltottak a szüleim. Pintosabban anyám és nevelőapám, apukám meghalt.

Suli után irány haza tanulni, hazimunkát csinálni.

Már végzős középsulis voltam, tehát 17-8 éves, mikor elmehettem a barátaimmal bulizni. De utolsó busszal (22:40) haza kellett mennem. Nem aludhattam sehol. 19-20 voltam már, mikor első buszig voltam elemgedve. Akkor lehetett először pasim is.

30 éves vagyok.


Most a hugom 15éves. Iszik, cigizik, minden hétvégén buli. Mar ezzel sem értek egyet.

Tegnap láttuk a városban. A város közepén egy falatnyi bikinifelsőben, épp takarta a már nőies melleit. Mellette forrónaci, így vonult 5 fiú tarsaságában. Cigivel, borosüveggel a kezében. Mint egy hivatásos, komolyan. Én nagyon kiakadtam.

Egyből hívtam anyám, tudja-e, hogy a hugom így sétállgat a városban? Annyi volt a válasz, hát megy siófokra bulizni.15évesen bakker.

Mondom anyámnak és ha valaki megerőszakolja?! Ilyen öltözetben ne csodálkozzon. Hát ott a barátja, majd megvédi. (A barátja 17éves, vaságyastól 40kg).


Most én vagyok a család hülyéje, mert ezt meg mertem jegyezni, mert a mai világban teljesen elfogadott viselkedés ez.


Komolyan velem van a baj?


2023. júl. 1. 11:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is volt ez a kettős mérce. A húgomnak olyat engedtek, amit én kérni se mertem, meg persze más téren is máshogy álltak hozzánk. Nálunk is van egy viszonylag nagyobb korkülönbség. Most meg csodálkoznak, hogy a húgomnak -közel a 30-hoz- egy nagy káosz az élete minden téren, és nincs normális erkölcsi értékrendje sem.
2023. júl. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

Igen is meg nem is.

Érthető, hogy rosszul esik amiatt, hogy neked semmi se volt megengedve. Üdv az első szülöttek világában.

„Mondom anyámnak és ha valaki megerőszakolja?! Ilyen öltözetben ne csodálkozzon.” Ez viszont egyenesen áldozat hibáztatás, pedig nem is történt semmi.

Vedd lazábbra, felnőtt vagy már… azt csinálsz amit akarsz, oda mész azzal akivel akarsz, úgy öltözöl ahogy akarsz. A húgod pedig nem a te felelősséged.

2023. júl. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
28%

A szüleid látják, hogy az, ahogy téged neveltek, nem volt jó, azzal, hogy tiltottak mindentöl, begyepesedett valaki lettél.

Most ezt probálják másként, jobban csinálni a testvérednél

2023. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
35%

A szüleid felelőssége a húgod nevelése és nem a tied!

Persze, értem, hogy aggódsz érte, de akkor sincs semmi jogod beleszólni. Majd a saját gyerekedet úgy neveled, ahogy szeretnéd.

2023. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
48%
Én aggodalom helyett inkább némi irigységet érzek. Én is elsőszülött vagyok, tudom, milyen ez. Nálunk is van hasonló. De nincs ezzel mit tenni. Én örülök, hogy a húgomnak jut egy szabad, nyitott kamaszkor, amikor kiélheti magát. Ha ez nincs, egy csomó elfojtashoz vezet, ami felnőttkorban visszaüt, szerintem ezt te tudod a legjobban.
2023. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
17%
Sok vaságyas 16-17 éves 40kilós gyerek sokkal nagyobb súlyokkal tud edzeni mint sok 40 éves 10 éve kondiba járó jóltáplált ember..
2023. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
98%
Fura, főleg azert mert az emberek fiatalon lazábbak, idősebben szigorúbbak, nálatok fordítva van.
2023. júl. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem téged neveltek normálisan, kicsit szigorúan, hugodat meg nem nevelik.
2023. júl. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg később neki is megjön az esze, és kicsit szégyellni is fog pár dolgot a fiatalságából. De hát... Istenem.

Csak teherbe ne essen, az már húzósabb lenne.

2023. júl. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Aláírom, hogy 15év van köztünk, meg hogy ő nem első gyerek. De bakker, akkor is ez szerintem durva.


15évesen nem gondolnám, hogy siófokon kellene bulizgatnia kitudja kikkel, emellett ilyen öltózékben flangálnia a városban, ittasan.


Ez a srác nem az a kategória, aki megvédené, hidd el.


Aláírom, hogy nem az en gyerekem, de bakker a testvérem, féltem. Csak lehet véleményem róla, minthogy homokba dugjam a fejemet.


Irigy nem vagyok. Sőt.... se begyöpösödött, ezt titira kijelenthetem.

2023. júl. 1. 12:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!