Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Komolyan én reagálom túl?

Komolyan én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Amikor én kamasz voltam, kb mindent tiltottak a szüleim. Pintosabban anyám és nevelőapám, apukám meghalt.

Suli után irány haza tanulni, hazimunkát csinálni.

Már végzős középsulis voltam, tehát 17-8 éves, mikor elmehettem a barátaimmal bulizni. De utolsó busszal (22:40) haza kellett mennem. Nem aludhattam sehol. 19-20 voltam már, mikor első buszig voltam elemgedve. Akkor lehetett először pasim is.

30 éves vagyok.


Most a hugom 15éves. Iszik, cigizik, minden hétvégén buli. Mar ezzel sem értek egyet.

Tegnap láttuk a városban. A város közepén egy falatnyi bikinifelsőben, épp takarta a már nőies melleit. Mellette forrónaci, így vonult 5 fiú tarsaságában. Cigivel, borosüveggel a kezében. Mint egy hivatásos, komolyan. Én nagyon kiakadtam.

Egyből hívtam anyám, tudja-e, hogy a hugom így sétállgat a városban? Annyi volt a válasz, hát megy siófokra bulizni.15évesen bakker.

Mondom anyámnak és ha valaki megerőszakolja?! Ilyen öltözetben ne csodálkozzon. Hát ott a barátja, majd megvédi. (A barátja 17éves, vaságyastól 40kg).


Most én vagyok a család hülyéje, mert ezt meg mertem jegyezni, mert a mai világban teljesen elfogadott viselkedés ez.


Komolyan velem van a baj?


2023. júl. 1. 11:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
15%
Sztem jól él a tesód. Én a környezetembe azt vettem észre akik fiatalon mertek élni, bulizni, pasizni, nőzni sokkal sikeresebbek az élet minden egyes területein. Egyszerűbben magabiztosabbak, tapasztaltabbak, lazábbak, nem gátlásosak, mint akik tanultak éveken át és igyekeztek jó gyerekek maradni meg szüleiknek megfelelni. Szóval sztem jól teszi a húgod, hogy bulizik úgy ahogy neki jó.
2023. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
20%
Neki is szépen tiltani kell mindent, és tisztességes kereszténységre nevelni. Nem pedig inni 15 évesen.
2023. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
82%
Elhiszem hogy igazságtalan hogy téged nem engedtek bulizni, de nézz már körül, ez egy másik világ, nézd meg hogy öltözik az összes fiatal. És nem erőszakolják meg mindet (amúgy az előfeltételezésben is súlyos áldozathibáztatás van). 15 éves, még nincs stílusa, most próbálgatja magát... nekem is előfordult hogy gáz cuccban lejtettem végig valahol, meg bikinifelsőben a vonaton 17 évesen, pedig messze voltam a ribistől, csak nem fogtam fel a kis agyammal hogy ezt nem illene :D Meg kell érni agyilag, ennyi. Ma pedig már sokkal komolyabban veszik hogy az öltözék miatt nincs shaming, meg amúgy is hozzászoktak az emberek. A cigi+pia rész, hát az tényleg a szüleid felelőssége, de te is beszélhetsz vele, csak nem kioktatóan, mert az pont az ellenkezőjét éri el.
2023. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Ket vegletet vazoltal fel. Egyik sem jo neveles. Valahol a ketto kozott kene lenni de ezzel mar nem tudsz mit csinalni.
2023. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
65%

Én a lánnyal nagyjából egyidős vagyok , de egyet tudok érteni a kérdezővel .

Talán a kérdező szülei felismerték , hogy hibákat követtek és túl szigorúak voltak , ezért most átestek a ló túloldalára, a lányuk nevelésével kapcsolatban . Érthető, hogy a kérdező aggódik a húgáért , vagy nem tartja helyesnek és igazságosnak sem , hogy őt abszolút máshogy nevelték.

Amúgy meg nem értem a válaszadók nagy részét, szerintük ez a viselkedés 15 évesen elfogadható?

2023. júl. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
54%
35. A válaszadók az ilyen kérdéseknél 90÷-ban taknyos tizenévesek, akik ugyanúgy viselkednek, mint a kérdező által leírt 15 éves lány, csak nem akarják beismerni, ezért megy a lepontozás.
2023. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk is hasonló volt. 11 év van köztem meg öcsém közt, engem nagyon óvtak a széltől is, szigorúan fogtak, vele jóval megengedőbbek voltak szüleim.

Szerintem egyik véglet se jó. Hagyni kell szórakozni, bulizni a kamaszokat, de ne hagyjuk már, hogy 15 évesen alkoholista meg láncdohányos legyen, meg úgy öltözködjön, mint egy utcalány.

Annyiban igaza van a családodnak, hogy nem a te feladatod nevelni. Ha a szüleitek megengedik ezt, nincs mit tenni. Esetleg négyszemközt megpróbálhatsz beszélni tesóddal, hogy azért ésszel.

2023. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
18%
Na pont ezért nem akarok gyereket, mert nem érzem, hogy a mai világban már van olyan, hogy "jó nevelés", hisz vagy ha te jól is neveled, valaki elrontja és esetleg akár maga válik bántalmazóvá, vagy magába zárkózott lesz, mert nem olyan, mint mások és piszkálják esetleg. Az utóbbi vagyok én és sok problémám van belőle. Manapság olyan szinten befolyásolva vannak a kamaszok több oldalról is, Instagram, Tiktok, stb. annyi de annyi inger éri őket, hogy kb. esélyed sincs megvédeni őket a rossztól, legalábbis attól a rossztól, ami tényleg rossz és egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen vissza csinálható, a végén úgy is te leszel a rossz az emberek szemében, mint szülő, mert "miért nem védted meg, a szülő dolga". Ezt így megmondták nekem. Minden a szülőre van elhárítva, pedig észre kéne venni, hogy az, hogy ennyi mentálisan beteg, sérült, zárkózott ember van igenis a "társadalom" hibája.
2023. júl. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
0%
38. Nem. Ez a liberális nevelés hibája, ami abból áll, hogy a szülőt kizárják a nevelésből, és bele nevelik a gyerekbe, hogy a szülő az csak a pénzre jó, amúgy meg semmi köze a gyerekneveléshez. Undorító.
2023. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!