Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vajon megvette az apja valamiv...

Vajon megvette az apja valamivel? Vagy szimplán egyre kevesebbet van rám szüksége?

Figyelt kérdés

Elváltunk, én nevelem, most 14 éves fiú. Az apja semmit nem tett le az asztalra gyereknevelés terén. Nálam helyezte el a bíróság. Eddig az apjához úgy kellett elküldeni, mesélt mindenről. Most másfél hetet az apjánál volt. Úgy jött haza, hogy sírt, hogy vége, mert ott milyen jó. Azóta azt fújja, mennyire várja az apjával, meg az új családdal a Balatoni nyaralást. Ott minden jó, minden szép. Mindent megkap, az van, amit kiejt a száján. Múltkor valami kütyüt akart 25ezerért. Én mondtam neki, hogy majd szülinapra megkap ja, csak úgy nem. Erre az apja megvette neki. Az apja nője jobban főz, ott sokkal jobb, csupa szórakozás az élet. Nem féltékeny vagyok rá, örülök hogy jól érzi magát náluk. Csak míg itthon tanulni kell, meg szabályok vannak, addig ott semmi, csak szórakozás az élet. Most megint nincs itthon, 3 hét múlva látom. Kérdeztem, menjek e hétvégén mamához, hogy találkozzunk és lássuk egymást, azt mondta minek, látott már eleget engem. Fogalmam sincs, mi történt múlt héten, de teljesen úgy beszél, úgy viselkedik velem, mint az apja. Úgy érzem, magához édesgette teljesen. Csak míg apuka jól menő vállalkozó és van rá pénze, addig én nemet kell hogy mondjak dolgokra. Ami szerintem nem baj egyébként, meg kell tanulnia, hogy nem esik minden az ölébe.

Csak a gyermek azt nem tudja, hogy az apja folyamatosan manipulál mindenkit, hazudik folyamatosan. Nagyon gyorsan elfelejtette a fiam, hogy soha nem volt otthon az apja, soha nem lehetett rá számítani, nem nevelte, engem is, őt is terrorizálta. Most azt látja, hogy ha dolgozik is az apja, akkor kora délután, 6 körül már otthon van az új családdal. Cuki és jófej.

Egyébként mi is megyünk nyaralni, de azt még csak nem is emlegeti. Pedig lesz ott is olyan program, ami őt érdekli.

Nagyon fáj, hogy mindent megadtam neki, ami erőmből futja és mégsem elég neki. Próbáltam normális értékrendet átadni neki, megmutatni, hogy nem minden a pénz, sokkal fontosabb dolgok u is vannak azon kívül. De nem sikerült. Ugyanolyan pénz mániás, mint az apja. Csak a drága és márkás a jó.


2023. júl. 6. 06:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
77%

Tinikorban önmagukat keresik a gyerekek. Ilyenkor felerősödik a saját nemű szülővel a kaocsolat. A tinikor eléggé egy lelkileg instabil kor.

Bnőm is egyedül nevelte szinte a gyereket kozben elváltak, a nő vett lakást egyedul mindent megtett es amikor neki is felbott a fia 15 évesre kb hirtelen apás lett.

Az anya szerep adja álalában a családi biztonságot az a fix a másik meg kéne mintának meg az életbe élni megtanulni. Megtudni ki ő maga mit kéne tovabbanuoni vagy majdan dolgozni mit tud mire képes, instabilitás van ilyenkor züllenek el.l sokan a drogba is mert senki nem ad nekik egy erős oszlopot hátteret tudást életképességet. Amit a szulotol tanulnának. A férfimintát.

A nők inkább az otthon melegét képviselik, a férfiak meg hogy mit csinálj az életben hogyan legyél felnőtt hogyan gondolkozz hogyan lehetsz sikeres sok penzed.

Csak hát manaoság a férfiak sz.rnak a gyerekre nem tanitják semmire sem. Nincs minta.

Ő még kapaszkodna. Ha az apja elcseszi ő is drogozni fog.

2023. júl. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a kor mikor már kezdenének felnőni anya ne fogd a kezem, ne szolj hogy vegyek fel sapkát, ne szolj bele mit hallgatok meddig maradok fent éjszaka.

Hanem vagányan nyitogatnák a szárnyukat mert ők már nagyok, es ilyenkor(is) kerülne képbe a másik szülő aki majd vezeti hogy azért a falnak ne rohanjon fejjel.

Sok apa nagyon hülye a gyerekhez meg nem is erdekli a gyereke.

2023. júl. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Igyekszem normális szülő lenni, aki elengedi a saját útjára. De rettegek, hogy ugyanolyan lesz, mint az apja.
2023. júl. 6. 07:00
 4/32 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem csak egyszerűen élvezi most a másmilyen, feladat nélküli légkört.

Beszélhetnél neki az érzéseidről. Nem az apjára gyanakodva, vagy leszólva, vagy a gyereket hibáztatva, "hálátlanozva", csak azt kifejezve, hogy reméled azért téged is tud még értékelni, mert mostanában annyira azt mutatja, hogy ott milyen jó (ami nem is lenne baj), itt meg mennyire nem jó, hogy már kicsit rosszulesik.

Nem tudom, a szülők miért nem osztják így meg az érzéseiket a már szinte felnőtt gyerekeikkel. Jobban emberszámba vennék őket, és empatikusabban viselkednének velük. Én is örülnék, ha a szüleim kamaszkorban elmondták volna, ha hasonlóan éreznek, hamarabb tanultam volna belőle, nem magamtól kéne felnőtt fejjel, visszagondolva rájönnöm.

2023. júl. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
29%
Ha nekem ilyen ostoba és aljas gyerekem lenne, akkor osszepakolnam a cuccait és költözhetne az apjához de örökre. Persze hamarosan az ajtó elott sírba fejem érdekelne. Ne gyertek azzal hogy csak 14 éves. Én már 5 évesen láttam és felfogtam az apám aljassagat pedig senki nem mondott rá semmit
2023. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
35%
Sírna de nem érdekelne.
2023. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos ez ilyen, el fogod ot most vesziteni kepletesen par evre.

Tini, nyilvan anya szar, mert nala tanulni kell, mert anya nem vesz meg mindent, stb stb…

Ez borzasztoan fajdalmas dolog es az a baj, hogy kvazi tehetetlen vagy.

Viszont amint kitisztul a feje hormonoktol vagy esetleg csalodas eri az apja reszerol, akkor tisztabban lat, majd.


Idovel majd fel fog jonni az is, hogy inkabb az apjaval elne. Engedd el, de valoszinuleg az apja ebbe nem menne bele, mert akkor mar nem csak buli es szorakozas lenne, itt lesz majd az elso koppanas, ez altalaban igy szokott lenni.


Apanak azert megse annyira fontos a gyerek, hogy akkor vele eljen.

2023. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Kérdeztem már a gyereket, hogy el akar e költözni az apjához, és akkor velem lenne hétvégén, apjával meg hétközben. De azt mondta, hogy nem akar költözni.

Mikor az én főztömet szapulta, az új barátnőét, meg az apjáét meg égig magasztalta, mondtam neki, hogy kérje el a receptet. Nem mentem bele a harcba.

2023. júl. 6. 07:20
 9/32 anonim ***** válasza:
81%

Az én szüleim is elváltak, de nem lett volna pofám így viselkedni az anyámmal csak mert Apánál,Nekünk is sokkal nagyobb szabadságunk volt,igaz az én apám mindig is törődött Velünk és normálisan is foglalkozott Velünk. Az a baj,hogy abszolút nem tisztel Téged, ebben az apja a hibás főleg.

Ha legközelebb szapulja a főztöd mond meg,hogy akkor innentől magának főz, ne hagyj Rá mindent. Attól,hogy tini attól még tisztelje az anyját.

2023. júl. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 NTBS ***** válasza:
56%

Egyrészt kamaszodik.

Az átköltözés nem rossz ötlet.

2023. júl. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!